Nuo pirmadienio visiems didėja vienas svarbus mokestis

Naujausios žinios

Kaip numatyta Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatyme, mokesčio dydžiai yra indeksuojami kiekvienais metais. Tai daroma pasibaigus kalendoriniams metams, taikant indeksavimo koeficientą, informavo „Regitra“.

Jis nustatomas pagal Lietuvos statistikos departamento apskaičiuotą ir Oficialiosios statistikos portale paskelbtą mokestinių metų vartotojų kainų indeksą (VKI) jį dalijant iš šimto. 

„Taigi, šiandien ryte Lietuvos statistikos departamentas Oficialiosios statistikos portale paskelbė mokestinių metų VKI motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio dydžiams indeksuoti. Jis nustatytas mokestinių metų gruodžio mėnesio kainas palyginus su 2019 metų gruodžio mėnesio kainomis ir siekia 100,2. Tai reiškia, kad įstatyme numatyti mokesčio dydžiai bus dauginami iš 1,002 indeksavimo koeficiento“, – bendrovė nurodė komentare.

Mokesčio dydžiai esą kis nežymiai – nuo 0,03 Eur iki 1,08 Eur. Tai priklausys nuo automobilio išmetamo CO2 kiekio ir degalų rūšies. Pavyzdžiui, jei benzinu varomo automobilio išmetamas CO2 yra 165 g/km, įstatyme numatytas mokesčio dydis siekia 60 Eur. Jį padauginus iš 1,002 indeksavimo koeficiento, mokesčio dydis bus 60,12 Eur. Taigi, pokytis – 0,12 Eur.

Visus konkrečius dydžius pirmadienį žadama paskelbti „Regitros“ interneto svetainėje.

Šiuo metu atliekami pasirengiamieji darbai ir naujieji mokesčio dydžiai bus pradėti taikyti pirmadienį nuo 17 val.

Primename, kad registracijos mokestis taikomas lengviesiems ir lengviesiems krovininiams automobiliams priklausomai nuo degalų rūšies ir jų kombinacijų bei kurių išmetamo CO2 kiekis viršija 130 g/km.

Jį reikia sumokėti registruojant automobilį pirmą kartą. Kitaip tariant, kai norima įregistruoti naują ar iš užsienio įvežtą automobilį. Taip pat tais atvejais, kai keičiasi automobilio valdytojas. Pavyzdžiui: prieš tai Lietuvoje eksploatuotas automobilis yra registruojamas kito valdytojo vardu, suteikiama teisė valdyti automobilį kitam asmeniui ilgalaikės nuomos pagrindu bei kt. Mokestis taikomas ir iš naujo registruojant  transporto priemonę po jos išregistravimo. Dažniausiai pasitaikantis atvejis – kai pasibaigia laikinos registracijos terminas.

Mokestis pradėjo galioti nuo 2020 m. liepos. Per praėjusių metų antrąjį pusmetį iš viso buvo sumokėta 15,42 mln. eurų šio mokesčio už 171,1 tūkst. automobilių registraciją.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e