Nuspręsta! Visiems reikės trečios vakcinos dozės

Naujausios žinios

„BioNTech“ generalinis direktoriaus teigia, kad skiepą gali prireikti modifikuoti ateityje atsirasiančioms atmainoms. „Comirnaty“ vakcina, geriau žinoma „BioNTech ir Pfizer“ arba „Pfizer“ pavadinimu, yra gaminama „BioNTech“ (Vokietija) ir „Pfizer“ (JAV) bendrovių.

„BioNTech“ pranešė, kad norint sustiprinti organizmo apsaugą nuo koronaviruso, reikės trečios jų, kartu su farmacijos kompanija „Pfizer“, gaminamo skiepo dozės.

Tačiau vakcinos sudėtis nebus keičiama, kadangi ji yra veiksminga ir prieš delta atmainą. Skelbiant naujausius bendrovės finansinius rezultatus, vyriausioji „BioNTech“ medicinos specialistė Özlem Türeci sakė, kad trečia dozė turėtų būti skiriama praėjus nuo 6 iki 12 mėnesių po pirmojo pasiskiepijimo etapo, rašo politico.eu.

Nors Ö. Türeci pabrėžė, kad dviejų vakcinos dozių veiksmingumas prieš plintančias atmainas buvo įrodytas tyrimais, ji teigė, jog trečia dozė padeda dar geriau neutralizuoti beta ir delta atmainas.

Būtent todėl „BioNTech“ mano, kad norint sukurti kuo geresnę apsaugą, prireiks trečiosios vakcinos dozės. Ji turėtų būti skiriama praėjus nuo 6 iki 12 mėnesių po antrosios vakcinos dozės. Tačiau „BioNTech“ nemato reikalo keisti vakcinos sudėties, kad ji taikytųsi į daug lengviau plintančią deltą atmainą.

Tiesa, tai nereiškia, kad ateityje atsirasiančios viruso versijos nepakeis šio požiūrio. „BioNTech“ generalinis direktorius Uğuras Șahinas pridūrė: „Tikėtina, kad per ateinančius šešis ar 12 mėnesių atsiras naujų atmainų, dėl kurių turėsime modifikuoti vakciną.“ ES susitarė dėl papildomų 900 mln. „Pfizer“–„BioNTech“ vakcinos dozių, su galimybe vėliau įsigyti dar 900 mln. dozių.

Bendrovės teigimu, toks sandoris yra didžiausias per visą farmacijos pramonės istoriją. Šis susitarimas užtikrins, kad ES sugebės paskiepyti gyventojus papildomomis vakcinos dozėmis, o prireikus, šias dozes bus galima atnaujinti, kad jos apsaugotų nuo naujų pavojingų mutacijų.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e