Paneigė svarbų mitą apie koronavirusą

Naujausios žinios

Mokslininkams pavyko išaiškinti pavojingą mitą apie koronavirusą Covid-19, taip pat atskleidė ir viruso labiau pažeidžiamas rizikos grupes. Perspėjama, kad nutukimas ir širdies ligos gerokai apsunkina užsikrėtusių žmonių sveikimą. Maža to, kita mokslininkų grupė nustatė, kad susirgus kuria nors kita kvėpavimo takų liga, įgyti imuniteto nuo Covid-19 nepavyks. 

Užsikrėsti galima keliais virusais vienu metu

JAV Stanfordo universiteto mokslininkai paneigė kelis mitus apie kovoronavirusą. Atliktas tyrimas parodė, kad maždaug kas penktas užsikrėtęs Covid-19 taip pat serga ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. 

Maža to, kas dešimtas pacientas, kuris pateko į skubios pagalbos skyrių su kvėpavimo takų ligos simptomais, kurie ilgainiui pasitvirtindavo, taip pat serga ir Covid-19 virusu.

Gauti duomenys, anot mokslininkų, paneigia pavojingą mitą: yra žmonių, kurie tiki, kad nesusirgs Covid-19, jeigu jų organizme jau buvo aptikta kita virusinė liga.

Tokias išvadas specialistai padarė ištyrę 562 pacientus JAV su įtarimais užsikrėtus Covid-19. Diagnozė pasitvirtino 49 iš jų.

Antsvoris – problema

Antsvoris taip pat gali paveikti žmogaus gebėjimą priešintis virusui, įsitikinę mokslininkai. Papildomas svoris paveikia plaučius, padidina koronaviruso komplikacijų atsiradimo riziką.

Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos Intensyviosios terapijos nacionalinis audito ir tyrimų centras išleido tyrimą, kuriame buvo nustatyta, kad iš 196 intensyvios priežiūros palatose atsidūrusių koronaviruso pacientų net 127 turėjo antsvorį.

Iš šių kritinės būklės pacientų net 71 KMI siekė 30 ir daugiau, tai yra jiems galėtų būti diagnozuojamas nutukimas. 

Buvęs Europos anesteziologų bendruomenės prezidentas Stefanas de Hertas pažymėjo, kad nutukimas taip pat buvo vienas iš dažniausių rizikos faktorių tarp pacientų Italijoje, rašoma „Metro“.

Ekspertų teigimu, nutukimas susilpnina žmogaus imuninę sistemą ir kuri dėl to prasčiau kovoja su uždegimu ir mikrobais.

Analogišką išvadą pateikė ir Rusijos virusologai.

„Nutukimas dažnai yra visos puokštės lėtinių patologijų, įskaitant diabetą, palydovas, – „Izvestija“ pasakojo mokslininkė Marija Orlova – Be to, papildomas svoris gali būti tiek chroniškų ligų pasekmė, tiek ir priežastimi. Yra pagrindo manyti, kad žmonės su antsvoriu yra labiau linkę užsikrėsti koronavirusu“.

Šaltinis: Tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e