Pasiekus pastarųjų mėnesių susirgimų rekordą – S. Skvernelis žada naujus sprendimus

Naujausios žinios

Koronaviruso skaičiams antradienį pasiekus nuo balandžio pabaigos nematytas rekordines aukštumas, premjeras Saulius Skvernelis tvirtino, kad pagal susirgimų statistiką grįžtame į kovo mėnesį, ir, jeigu situacija ir toliau nesikeis, Vyriausybė yra numačiusi papildomus žingsnius grįžti prie griežtesnio reguliavimo.

„Mes tikrai nelaukiame antros bangos. Norime išvengti, kad jos nebūtų, bet matome skaičius. Paskutinę parą, matyt, turime rekordą, tai mes dabar esame kažkur pagal statistinius duomenis balandžio mėnesio lygyje ir artėjame, deja, ne į gegužės ar birželio mėnesio lygį, o link kovo“, – sakė premjeras. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 38 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius jau siekia 2474. Nuo COVID-19 mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 647 asmenys, pasveiko – 1733. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 156 įvežtiniai atvejai.

Anot S.Skvernelio, Vyriausybė jau yra numačiusi žingsnius, kaip elgtis užklupus antrajai koronaviruso bangai. Nutarta, ir kaip reikėtų elgtis su verslu, kenčiančiu suvaržymus. Tiesa, premjeras pabrėžė, kad patys verslininkai turi būti išmokę pavasario pamokas ir ruoštis bet kam. „Jeigu situacija nesikeis, privalėsime grįžti galbūt prie priverstinio reguliavimo. Kalbant apie pagalbos paketą verslui, jis tikrai sėkmingai yra naudojamas. Matome, kurios tos priemonės buvo labiausiai patrauklios, paveikios. Tikiuosi, kad ir verslas yra padaręs išvadas. Tikrai nebus taip, kaip pirmos bangos metu, mes supratome daugiau apie patį virusą, tačiau svarstyti apie naują paketą, kada dar šitas nėra išnaudotas, nėra reikalo“, – kalbėjo S.Skvernelis.

S.Skvernelis pridūrė, kad Vyriausybė trečiadienį yra pasiruošusi svarstyti ir papildomas koronaviruso užkardymo priemones. „Jeigu bus poreikis papildomiems sprendimams, ministrų kabinetas apsispręs“, – akcentavo jis.

Ministras pirmininkas patikino, kad yra galimybė, jog rytojaus posėdyje Vyriausybė priims sprendimus dėl privalomo kaukių dėvėjimo masiniuose renginiuose atviroje erdvėje. „Taip, tokia galimybė yra. Tikrai nenoriu, kad suprastume, jog kiekvienam išėjusiam į gatvę tos kaukės atsirastų. Mes kalbame apie papildomą reguliavimą dėl renginių atvirose erdvėse. Tuo momentu, kada mes būname valandą, pusantros ar daugiau atvirose erdvėje, kažkokiame kontakte, ne judame, o stovime arba sėdime, tai tokia priemonė yra efektyvi ir gali būti, kad rytoj ji bus priimta. Mes matome, kad didžiausios problemos kyla šeimos šventėse ir tokio tipo renginiuose atvirose erdvėse“, – aiškino S.Skvernelis.

S.Skvernelio teigimu, pirmadienį priimtos naujos užsieniečių atvykimo į Lietuvą taisyklės nėra atlaisvinimas. Anot jo, mes negalime neįsileisti užsieniečių, nes, kylant susirgimų rodikliams mūsų šalyje, kitos šalys tokiu atveju užsidarys ir nuo mūsų.

„Tai nėra atlaisvinimas. Tiesiog tokia realybė, kad mes galime likti taip, jog neįsileisime nieko iš ES valstybių, o ir patys pasieksime rodiklį, kur galėtų mūsų neįsileisti. Dėl to manau, kad mes turime eiti prie kitos taktikos: pirmiausia, privalomas testavimas, plius, šiandien dar taikomas ir tas karantinavimas arba saviizoliacija. Taip pat, matyt, reikės keisti arba pildyti testavimo strategiją ir daryti dažnesnius testus, kad būtų galima žmonėms trumpinti saviizoliacijos laikotarpį“, – vardijo premjeras. Ministrų kabinetas neeiliniame Vyriausybės posėdyje pirmadienį taip pat nusprendė, kad į Lietuvą galės atvykti visi Europos Sąjungos (ES) bei kai kurių kitų Europos valstybių piliečiai, net ir iš tų šalių, kurios yra itin paveiktos COVID-19 infekcijos.

Tiesa, tiems, kurie atvyks iš šalių, kuriose koronaviruso rodiklis per pastarąsias 14 parų viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, galios vienas reikalavimas – jiems turi būti atliktas koronaviruso testas, kurio atsakymas turi būti neigiamas ir ne senesnis nei 72 valandos. Taip pat reikės izoliacijos.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e