Po susitikimo su I. Šimonyte: visas parduotuves žadama atverti balandžio 12 dieną

Naujausios žinios

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė penktadienį paskelbė, kad, švelninant COVID-19 plitimui valdyti įvestą karantiną, Vyriausybė ketina jau nuo balandžio 12 dienos atverti prekybos centrų ir likusias šiuo metu uždarytas parduotuves. Taip ji kalbėjo po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte.

„Jeigu nenutiks ekstremalių situacijų, tai visos prekybos galutinis atvėrimas planuojamas balandžio 12 dieną.

Kita savaitę trečiadienį Vyriausybės posėdyje svarstomas, o įsigaliotų nuo pirmadienio“, – 15min sakė R.Vainienė. „Toks yra planas.

Aišku, tie planai pasikeičia pagal pandeminę situaciją, bet dabar planas toks“, – pridūrė ji. Anot prekybininkų atstovės, žinia yra aktualiausia prekybos centrų parduotuvėms, kurių šalyje, kaip žinoma, yra daugybė.

„Dalis tokių parduotuvių priklauso tinklams, bet daug kam tai yra vienintelis prekybos taškas“, – kalbėjo R.Vainienė. Po susitikimo pranešimą išplatinusi Vyriausybė patvirtino, kad kitą savaitę svarstys prekybos centrų atvėrimo galimybes ir, jei epidemiologinė situacija leis, jie galėtų pradėti dirbti jau nuo balandžio 12 dienos.

„Girdime verslo lūkesčius ir, nors epidemiologinė situacija Lietuvoje vis dar negerėja, tačiau ieškome būdu kaip saugiai leisti veikti ne tik prekybos centrams, bet ir tikimės, kad privalomas darbuotojų testavimas, įsibėgėjantis vakcinavimas, kitų būtinųjų saugumo reikalavimų laikymasis leis pamažu atverti galimybes ir kultūrai: renginiams lauke, o taip pat ir viduje, užtikrinat kaip įmanoma didesnį saugumą. Galutinį sprendimą priims ministrų kabinetas atsižvelgdamas į situaciją, kokia bus po Velykų, tad šis savaitgalis labai svarbus dabar veikiančiai prekybai valdant srautus ir raginant žmones laikytis saugumo reikalavimų“, – pranešime cituojama premjerė I.Šimonytė.

Pasak R.Vainienės, prekybinis plotas parduotuvėse neturėtų būti ribojamas, tačiau tradiciškai Vyriausybė turėtų nustatyti plotą vienam parduotuvės klientui. Šiuo metu suvaržymai atlaisvinti tik daliai parduotuvių – kovo pradžioje leista dirbti visoms parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko, tačiau toliau draudžiama parduotuvių, veikiančių dideliuose prekybos centruose ir neturinčių įėjimo iš lauko, veikla.

Šiuo metu prekybos centruose gali veikti tik būtinųjų prekių – maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos – parduotuvės, o kitos gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai.

R.Vainienė sakė, kad su premjere taip pat aptarė valstybės teikiamą paramą verslui. Ji džiaugėsi, kad Vyriausybė šią savaitę patikslino antrąjį paramos paketą, nusprendusi padidinti jo sumą ir paramos lubas vienai įmonei.

Be to, R.Vainienė tvirtino išgirdusi premjerės prašymą prekybininkams dėti pastangas griežčiau laikytis Vyriausybės reikalavimų riboti srautus parduotuvėse prieš šv. Velykas.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Šaltinis: 15min.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e