Prakalbo 3-metės mirtį Anykščiuose mačiusi liudininkė: 1 detalė tapo pražūtinga

Naujausios žinios

Lietuvą sukrėtė baisi tragedija – viename iš Anykščių SPA mirė vos trejų metukų mergytė. Pirminiais duomenimis teigiama, kad mergytė įkrito į sūkurinę vonią.

„Tragedija įvyko sūkurinėje vonioje – aš su vyru sportavau ant treniruoklių ir iš antro aukšto mačiau baseinų zoną. Džiakuzyje buvo tiršta vaikų – net pagalvojau, kad labai tanku ten.

Tuo metu džiakuzyje buvo tik vaikai – aš nežinau, ar ta mergytė vaikščiojo aplink, ar buvo viduje. Gal sekundei tėvai nusisuko, kažką pakalbėjo ir ji įkrito?

Ta šeima į SPA buvo atvykusi su kompanija – laiką leido trys šeimos su vaikais. Visi labai tvarkingi, vaikai prižiūrėti. Viskas įvyko akimirksniu“, –  prisimena pašnekovė.

Liudininkė koordinavo gaivinimą 

Nepraėjus nė akimirkai po to, kai baseine buvo daug klegesio ir vaikų juoko, moteris pamatė, kad žmonės gaivina mergytę.

„Vos po akimirkos pamačiau, kad mergaitė ištraukta ir ją masažuoja. Esu visuomenės sveikatos specialistė, žinau, kaip elgtis tokiose situacijose, todėl su vyru nubėgome prie vaikelio.

Vaiką masažavo gydytojas – jis prisistatė esantis medikas iš Santaros klinikų.

Kadangi pati esu po operacijos ir negaliu atsiklaupti, vaiko negaivinau, tačiau iš šalies reguliavau ir koordinavau daugybę veiksmų.

Viskas vyko žaibiškai – labai greitai atvažiavo greitoji, felčerė išreiškė nerimą, kad ir vėl Anykščiuose tragedija, juk ką tik mirė krepšininkas Benas Steponėnas.

Mergytės smegenys žuvo 

Vis dėlto įvykio liudininkė neturi jokių priekaištų dėl vykusio gaivinimo ir sako, kad viskas ėjosi itin sklandžiai.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Mergytė visą laiką buvo be sąmonės – jos smegenėlės jau buvo mirusios. Smegenų žūtį galėjo nulemti viena pražūtinga detalė: sūkurinėje vonioje vanduo itin karštas, todėl vaikams ypač greitai žūsta smegenys vien nuo šiltesnio vandens. Jei suaugusiems reikia 4-5 minučių, tai vaikams dar mažiau.

Niekas dabar nepasakys, kokie pokyčiai įvyko smegenyse. Vis tik mes dėjome defibriliatorių, tačiau su juo negalėjo vykti gaivinimas, nes širdelė dar plakė.

Atvyko dar vienas ekipažas, prisijungė reanimatologė. Faktas buvo vienas – mergytę reikėjo nuolat gaivinti, nes širdelė plakė, o smegenėlės buvo žuvusios.

Netrukus mergytė buvo išvežta reanimobiliu į ligoninę, tačiau ten neišgyveno. Kaip viskas vyko, aš nežinau ir pakomentuoti negaliu.“

Matė gulinčią mamą 

Pasiteiravus, kaip reagavo mergytės šeima į įvykusią tragediją, liudininkė teigė nemačiusi šių detalių.

„Lyg skaičiau, kad mama nualpo, tačiau kai aš atėjau, mačiau mamą gulinčią – nemačiau, kad buvo nualpusi. Gal jau atsigavo? Nemačiau šių aplinkybių – visiškai nežiūrėjau į aplinkinius, nes svarbiausia buvo mergytės gyvybė.“

Moteris sako, kad daug smalsuolių nebuvo – tėvai, tikėtina, išsivedė vaikus, kad nematytų gaivinimo proceso.

Ji taip pat nematė, ar mergytė buvo su plaukmenukais. „Aš jų nemačiau – gal būti, kad juos labai greitai nuėmė, nes galėjo trukdyti gaivinti.

Šioje situacijoje mes negalime nieko kaltinti – įvyko didelė tragedija, tačiau, mano nuomone, gaivinimo algoritmas ir visi veiksmai puikiai suveikė.“

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e