Prancūzijoje – tikri karo vaizdai: miestą siaubia ginkluoti čečėnai ir afrikiečiai

Naujausios žinios

Prancūzijos valdžia turėjo pasitelkti sustiprintas policijos pajėgas Dižone dėl jau keturias dienas trunkančių susidūrimų tarp čečėnų ir Magribo šalių išeivių. Mieste tvyro chaosas, gatvėmis bėgioja ginkluotų žmonių gaujos, padeginėjami automobiliai.

Gatvių karai Dižone prasidėjo praėjusį šeštadienį, kuomet dešimtys gelžgaliais, plaktukais, peiliais ir lazdomis ginkluotų žmonių suniokojo vietos kaljanų rūkyklą „Le Black Pearl“ („Juodasis perlas“), priklausančią išeiviams iš Šiaurės Afrikos šalių. Konflikto priežastis – narkotikų prekeivio žiauriai sumuštas nepilnametis čečėnas, rašoma BBC.

Tuo metu policija buvo priversta panaudoti ašarines dujas. Susirėmimų metu nukentėjo apie 10 žmonių, tačiau niekas nebuvo suimtas. 

Miesto gyventojai piktinasi policijos neveiksnumu ir yra išsigandę dėl tvyrančio „neregėto“ chaoso. 

Kruvini santykių aiškinimaisi

Išeiviai iš Čečėnijos, anot „France info“, iš visos šalies suvažiavo į Dižoną, kad išsiaiškintų santykius su narkotikų prekeivių grupuotė Grezilio rajone. Konfliktas tarp tautinių mažumų atstovų kilo po to, kai birželio 10-ąją mieste buvo sumuštas 16-metis čečėnas. Tariamai jam egzekucijos metu buvo pasakyta: „Mes tave paliekame gyvu, kad perduotum saviems – taip bus su kiekvienu“. Nukentėjusio paauglio būklė apibūdinama kaip sunki. 

Prancūzijos policijos duomenimis, čečėnų diaspora socialiniuose tinkluose kvietė keršyti už nukentėjusįjį. „Reuters“ cituojamas vienas iš vietos čečėnų, kuris tvirtina, kad susirinko ne tik išeiviai, gyvenantys Prancūzijoje, tačiau ir Belgijoje ar Vokietijoje. 

Naktį į birželio 14-ąją Dižone įvyko dviejų konfliktuojančių grupuočių atstovų susitikimas. Jo metu kažkas atidengė ugnį – buvo apšaudytas automobilis. Dar tą pačią naktį Grezilio rajone buvo pašautas vienas vyras. „France 3“ praneša, kad per savaitgalį į ligonines pateko mažiausiai 12 konflikto dalyvių.

Kitą naktį tame pačiame rajone buvo pastebėti dešimtys čečėnų, ginkluotų šaltaisiais ginklais. „France Info“ pažymėjo, kad su žiniasklaida agresyviai nusiteikę vyrai bendravo geranoriškai. Vienas jų papasakojo, kad pagrindinis čečėnų tikslas – prekeiviai narkotikais. „Mus įžeidė, sumušė vieną iš mūsiškių, todėl mes čia tam, kad juos sumuštume“, – pasakojo jis, žadėdamas, kad niekas nesiruošia nieko žudyti.

Buvo tikimasi, kad birželio 14-ąją vėl įvyks dviejų grupuočių susitikimas, tačiau narkotikų prekeivių atstovai į jį neatvyko. Čečėnai tą naktį nieko nepuolė. Vietoje to jie pradėjo „patruliuoti“ rajone, važinėjo automobiliais ir taip „užtikrino vietos čečėnų saugumą“. 

Jau pirmadienį Grezilyje prasidėjo neramumai. Kaukėti ir agresyviai nusiteikę vyrai šaudė į orą bei stebėjimo kameras iš pistoletų ir automatinių ginklų, padeginėjo automobilius ir šiukšlių konteinerius. Policijai pavyko išvaikyti susibūrusią minią. Kaimyniniame miestelyje tą naktį buvo padengti 18 automobilių, tačiau su tuo čečėnai nebuvo susiję – „pasidarbavo“ vietos gyventojai, skelbia policija. 

Valdžia žada „itin griežtą atsaką

Išeiviai iš Čečėnijos tvirtina, kad jų tikslas – užtikrinti savo žemiečių, gyvenančių Dižone, saugumą, ir jie grįš čia tiek, kiek reikės, kad užbaigtų reikalą. „Radio France“ cituojami jų atstovai, kurie tvirtina susisiekę su vietos policija, „kuriai neturi jokių klausimų“, tačiau „turi problemą su vietos prekeiviais narkotikais“. „Mes nenorėjome jaudinti dižoniečių, mums gaila, kad mes išgąsdinome žmones“, – pareiškė vienas iš čečėnų „France 3“. 

Šalies vidaus reikalų ministro pareigas einantis Laurentas Nunezas antradienį pats atvyko į Dižoną ir pažadėjo „itin griežtą atsaką“. „Aš noriu perduoti labai aiškią žinią ginklais mosikuojantiems chuliganams, asmenims, kurie atvyko smurtauti į Dižoną“, – cituojamas politikas „The Guardian“. Ministro teigimu, sutrauktos papildomos 150 pareigūnų pajėgos mieste bus „tiek, kiek reikės“.

2020-ieji pasauliui bus įsimintini ne tik dėl koronaviruso epidemijos. Mokslininkai perspėja, kad planetą gali užgriūti aršesni nei ankstesniais metais gaisrai, potvyniai, prastas derlius ir „bibliniai“ skėrių antskrydžiai.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e