Premjerė apie prekybos centrų atidarymą: Kada galima jau tikėtis?

Naujausios žinios

Kalbėti ne tik apie prekybos centrų atidarymą, bet ir kitus laisvinimus kol kas nėra pagrindo, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Jos teigimu, apie tai kalbėti būtų galimybė nebent po Velykų ir įgyvendinus vieną sąlygą.

Nors pirmadienį prekybos centrai surengė spaudos konferenciją, kurios metu bandė pademonstruoti, kokių saugumo priemonių laikantis jiems būtų galima atnaujinti veiklą, panašu, kad prekybos centrų parduotuvės durų atverti dar negalės.

Kaip spaudos konferencijoje nurodė premjerė, epidemiologinė situacija šiuo metu šalyje ir ypač kai kuriose savivaldybėse tokia, kad kalboms apie laisvinimus nėra pagrindo.

Prekybos centras Ozas karantino metu

„Kaip teisingai pastebėjote, epidemiologinė situacija, deja, tokia, kad kalbėti apie kažkokius laisvinimus artimiausiu metu nematome jokio pagrindo. Ir taip labai gerai, kad prekybos įmonių atstovams pavyko suderinti saugų algoritmą, bent jau ekspertų vertinimu, kuris leistų pradėti tokioms įmonėms veikti. Tačiau turint minty, kad dabar mūsų rūpestis yra kitas, kai kuriose vietose aplink Vilnių visų pirma, bet taip pat Marijampolėje epidemiologinė padėtis blogėja gana sparčiai, todėl svarstyti papildomų laisvinimų artimiausiomis savaitėmis mes neturėsime galimybių“, – teigė I. Šimonytė.

Anot jos, apie tai diskutuoti būtų galima nebent po Velykų ir tik tuo atveju, jeigu situacija gerėtų.

Plenarinis seimo posėdis

„Apie diskusijas šiais klausimais galėsime kalbėti jau po Velykų ir tik su sąlyga, kad epidemiologinė situacija per tą laiką bent jau stabilizuosis. Kadangi negaliu įsipareigoti arba pažadėti, kad taip tikrai bus, nes labai daug kas priklauso nuo to, koks bus gyventojų, miestiečių elgesys, kiek pavyks ištestuoti židinius, juos visus nustatyti, kiek žmonės praneš apie savo kontaktus, galbūt ir pažeisdami karantino taisyklių pažeidimą, bet vis dėlto visos visuomenės sveikatos vardan, tai kaip sėkmingai mums pavyks šitai atlikti per artimiausias savaites, tiek greitai galėsime kalbėti apie kažkokius papildomus švelninimus, bet dabar tokių planų, deja, neturime“, – patikino I. Šimonytė.

Vainienė sprendimą neatidaryti prekybos centrų vertina neigiamai

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė dar pirmadienį teigė besitikinti palankaus sprendimo prekybos centrams, o dabartinį sprendimą neatverti prekybos centrų kitą savaitę vertino neigiamai.

„Neigiamai vertinu, nes jau metus trunkančios pandemijos metu dauguma prekybos įmonių veikė. Maistu prekiaujančios įmonės įrodė, kad esant papildomiems saugumo reikalavimams jos gali veikti saugiai. Maisto parduotuvės yra labiausiai lankomos parduotuvės, tai man neaišku, kodėl su griežtesniais reikalavimais, net ir esant blogai epidemiologinei situacijai, negalėtų veikti tos parduotuvės, kur lankytojų yra mažiau“, – svarstė R. Vainienė.

Rūta Vainienė

Ji pažymėjo, kad COVID-19 atvejų skaičius dėl plintančių naujų viruso atmainų artimiausiu metu nemažės, todėl reikia kalbėti, kaip leisti saugiai atsidaryti verslams.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Mums reikės nuolatos vytis nuvažiuojantį traukinį. Bus atnaujinamos vakcinos. O tokios situacijos, kad atvejų būtų 0 arba 50, turbūt artimiausiu metu nebus. Reikia galvoti ne kaip ir ką uždaryti, o kokius sugriežtintus reikalavimus įvesti, kad galėtų saugiai funkcionuoti ekonomika.

Jeigu ploto reikalavimas yra 20 kv. m, tai gal turėtume galvoti apie 30 kv. m, o gal 50 kv. m, bet tikrai neturime eiti tuo keliu, kada uždarome–atidarome. Neturime visą laiką griebtis kraštutinumų, nes tai iškraipo konkurenciją rinkoje. Tam tikriems verslams vykdomas visiškas genocidas, nes paramos nėra. Nei dirbti, nei paramos gauti. Tokia situacija yra nepakeliama. Arba turi leisti dirbti, arba duoti adekvačią paramą, nes virusas bus“, – teigė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė.

Šaltinis: lrt.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e