Premjerė: minimali alga greitu metu turėtų didėti

Naujausios žinios

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad minimali mėnesio alga (MMA), dabar siekianti 642 eurus, nuo kitų metų turėtų didėti, tačiau kiek, priklausys nuo prognozuojamo darbo užmokesčio.

„Tas kausimas daugiau mažiau depolitizuotas ir daugiau mažiau automatinis.

Kažkoks didinimas bus, kokia suma – tikrai negaliu pasakyti, nes tai priklausys nuo projekcijų“, – antradienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė.

„Pirmiausia reikia vertinti makroekonomines projekcijas, kadangi susiję minimalios algos didinimo dalykai su prognozuojamu darbo užmokesčiu, šiandien bus pristatyta (Trišalėje taryboje – BNS) Lietuvos banko prognozė, ir po to bus sprendžiama“, – pridūrė ji.

Trišalė taryba yra sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis neturi būti mažesnis kaip 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc., bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių vidurkį, kuris numatomas pagal paskutinių trejų metų duomenis.

Seimas balandį nepriėmė svarstyti Darbo kodekso pataisų, kuriomis siūlyta MMA nustatyti ne mažesnę kaip 55 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio (VDU).

Pataisų iniciatoriai aiškino, kad įvedus naują MMA skaičiavimo tvarką, MMA padidėtų 70 eurų.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pernai spalį 112,1 tūkst. darbuotojų, arba 9,9 proc., uždirbo MMA arba mažiau, iš jų dauguma (86,8 tūkst.) dirbo ne visą darbo laiką.

Paskutinį kartą MMA didėjo šių metų sausį – nuo 607 iki 642 eurų (iki mokesčių).

Šaltinis: delfi.lt


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e