Premjerės žinutė: prabanga nepasiskiepyti jiems kainuos

Naujausios žinios

Premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama antradienį prie Seimo vykstantį protestą prieš privalomą vakcinaciją, dar kartą pabrėžė didėjantį mirčių nuo koronaviruso skaičių, augantį ligoninių užimtumą. I.Šimonytė pabrėžė, kad Vyriausybė prievarta nieko neskiepys, tačiau prabanga nesiskiepyti – kainuos.

„Vakar mirė dar du žmonės. Iš keliolikos žmonių, kurie mirė per rugpjūčio mėnesį, paskiepytas buvo tik vienas ir tik viena doze. Žmonės gula į ligonines dešimtimis kiekvieną dieną – po 30 – 40 žmonių naujai reikia tiekti deguonį, kad jie galėtų kvėpuoti. (…)

Jei kažkas galvoja, kad į tai galima nekreipti dėmesio – tai yra tų žmonių valia. Niekas jų prievarta neskiepys. Tačiau jeigu sveikatos sistemai kyla grėsmė, o ji, deja, kyla – užimtų lovų skaičius jau indikuoja, kad kitas sveikatos priežiūras paslaugas teks pradėti riboti, todėl, kad žmonės, kurie pasirinko nepasiskiepyti, dabar į tas ligonines gulasi dešimtimis“, – kalbėjo I.Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, kad Vyriausybės pareiga yra apsaugoti sveikatos sistemą, išvengti dar vieno karantino, koks buvo praėjusiais metais.

„Čia daug žmonių, kalbančių tautos vardu, tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad daugiau negu 50 proc. visų Lietuvos žmonių (…) yra pasiskiepiję bent viena skiepo doze. Tie žmonės taip pat yra tauta ir jie taip pat turi savo nuomonę apie tai, kokie yra jų interesai ir kaip jie privalo būti apsaugoti.

Vyriausybė prievarta nieko neskiepys, bet prabanga priimti sprendimą nesiskiepyti tiems žmonėms, kurie tai daro ne dėl medicininų priežasčių, tiesiog kainuos jų kišenei. Toks yra Vyriausybės siūlymas“, – apibendrino I.Šimonytė.

S.Skvernelis: valdančiųjų nesukurtos komunikacinės programos pasekmė

Tuo metu Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis teigė, kad protestas prie Seimo – valdančiųjų nesukurtos pozityvios vakcinacijos skatinimo programos pasekmė.

„Pirmiausia tai yra pasekmė to, kad šalyje valdantieji – tiek Vyriausybė, tiek Seimas, nesugebėjo padaryti aktyvios, normalios, pozityvios proaktyvios vakcinacijos skatinimo programos. Mes jos nematėme.

Dabar, kai skaičiai šalyje drastiškai auga – nors turime didžiulį kiekį pasiskiepijusių ir persirgusių žmonių, bet skaičiai tokie, kokių nebuvo ir pernai, viso to neturint. Meduolis nesuveikė arba jo nebuvo, dabar botagą paimė į rankas.

Tai yra kraštutinė priemonė, bet ją irgi reikia subalansuoti, numatyti alternatyvą. Kas nepasiskiepiję, turi turėti alternatyvą testuotis“, – kalbėjo S.Skvernelis.

„Skiepai arba testavimas – o testavimas savo lėšomis, jei nori pramogauti ar kažkur dalyvauti. Darbe turbūt būtų logiška, kad darbdavys apmokėtų testo rezultatus“, – pridūrė jis.

Kalbėdamas apie siūlymą nemokėti ligos išmokos tiems asmenims, kurie yra nepasiskiepiję, bet susirgo koronavirusu, teigė, kad siūlymas prieštarauja logikai ir įstatymui.

„Vis tiek tie žmonės visi moka mokesčius, privalomą sveikatos draudimą, ir tą pagalbą jie turi gauti. Kitas klausimas yra dėl pačio atsakingumo ir pasekmių. Kada pradėsime tokiais mastais gydyti kovido ligonius, tai kitos paslaugos, kitiems ligoniams bus neprieinamos“, – pabrėžė jis.

V.Čmilytė-Nielsen: prasilenkia su realybe

Vyriausybei trečiadienį planuojant priimti tam tikrus ribojimus neturintiems galimybių paso, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad dalis griežtesnių ribojimų yra diskutuotini.

Tuo metu vertindama antradienį prie Seimo vykstantį protestą prieš, organizatorių teigimu, spaudimą vakcinacijai, Seimo pirmininkė teigė, kad kai kurie protestuotojų šūkiai – prasilenkiantys su realybe.

Vyriausybė nuo rugsėjo 13 dienos ketina riboti galimybių paso neturinčių asmenų galimybes apsilankymus prekybos centruose, taip pat šio paso neturintys asmenys nebūtų įleidžiami į uždarose patalpose vykstančius renginius ir viešojo maitinimo įstaigas.

„Manyčiau, kad klausimas dėl viešojo transporto ir gydymo įstaigų yra tikrai diskutuotinas. Ar mums reikia raginti žmones skiepytis dar aktyviau – be abejonės, taip.

Turime suprasti, kad ruduo nebus lengvas, ir kuo didesnė dalis žmonių bus pasiskiepijusi, tuo mažesni ribojimai laukia mūsų visų visuomenės“, – kalbėjo V.Čmilytė-Nielsen.

„Dėl konkrečių priemonių, skatinančių, raginančių ar galbūt griežčiau skatinančių skiepytis, tikrai reikia diskutuoti, ir tą mes nuolat darome“, – pridūrė Seimo pirmininkė.

Tuo metu paklausta apie šiuo metu prie Seimo vykstantį protestą prieš privalomą vakcinaciją V.Čmilytė-Nielsen nedaugžodžiavo.

„Kai kurie protestuotojų šūkiai yra prasilenkiantys su realybe, todėl juos komentuoti yra sudėtinga. Tik tiek galėčiau pasakyti apie tai“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.

A.Sysas: už malonumus žmonės turi mokėti

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas, paklaustas, ar frakcija palaikys Vyriausybės siūlomus ribojimus neturintiems galimybių paso teigė, jog sprendimas bus priimtas pamačius įstatymą ir visą sąrašą siūlymų.

„Labiau linkstame, kad turi būti tam tikras sąrašas, kaip ir šiandien yra tam tikri įpareigojimai, tam tikrų profesijų žmonėms nuolat tikrinti sveikatą, skiepytis“, – kalbėjo A.Sysas.

Pats socialdemokratas teigia pritariantis siūlymui susirgusiems koronavirusu ir nepasiskiepijusiems nemokėti ligos išmokos.

„Už malonumą žmonės turi mokėti. Jei žmonės nenori nemokamai pasiskiepyti, tai kodėl kiti mokesčių mokėtojai turi mokėti už paslaugas atliekant tyrimus, ar serga, ar neserga? Manau, kad reikia ieškoti visų būdų. Jei yra tokia situacija, visgi ja pasinaudoti, o jeigu nenori žmonės skiepytis, tai už kitus malonumus mes mokame“, – kalbėjo A.Sysas.

„Jei padarote avariją, susižeidžiate ar nukenčiate, ir būnate „įmetę“ gramelį ar kitą, tai jums niekas nemoka. Šiuo atveju bus nuostata, kad reikia būti skiepytam. Jei žmogus nenori skiepytis ir susiserga – tai yra kitos sąlygos“, – pridūrė jis.

Antradienį Seimo nariams renkantis į neeilinę sesiją, prie Seimo rūmų vėl renkasi per tūkstantį protestuotojų. Kaip skelbia mitingo organizatoriai, juo reikalaujama panaikinti spaudimą vakcinacijai, atsisakyti galimybių paso, nediskriminuoti žmonių dėl jų pasirinkimo skiepytis arba nesiskiepyti.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e