Profesorius Kasiulevičius: karantino ribojimai būtini bent iki balandžio vidurio

Naujausios žinios

Gydytojas, medicinos profesorius Vytautas Kasiulevičius šeštadienį savo Feisbuko paskyroje pasidalino įžvalgomis apie koronaviruso valdymo galimybes Lietuvoje. Anot jo, karantinas reikalingas bent iki balandžio vidurio.

„Priežastys ir pasekmės. Žemiau pateiktose skaidrėse keturios šalys (Airija, Jungtinė Karalystė, Čekija ir Lietuva), kuriose siautėja skirtingos SARS-CoV-2 atmainos, tačiau scenarijai panašūs ir efektyvūs vaistai tie patys.

Atlaisviname ribojimus – gauname naują susirgimų šuolį.

O naujos viruso atmainos plinta dar greičiau, todėl pastangų jų plitimui suvaldyti reikia daugiau.

Apribojame savo judėjimą, mažiau leidžiame laiko susibūrimuose – susirgimų mažėja, mažiau perteklinių mirčių, o kartu išvengiame perteklinio sveikatos sistemos perkrovimo net ir naujoms viruso ataminoms vyraujant.

Tai rodo ir JK bei Airijos duomenys: vyriausybės vėl ėmėsi priemonių, žmonių judėjimas į susibūrimo vietas sumažėjo, situacija ima stabilizuotis”, – rašė profesorius.

Jis siūlė atkreipti dėmesį, kad nepaisant visų ribojimų pramonė dirba, bekontaktines paslaugas sukuriančios įmonės dirba, elektros energijos sunaudojimas sumažėjęs labai minimaliai, o tose įmonėse, kur nuolat susitinka tie patys žmonės ir darbdaviai sugeba atskirti pamainas, užtikrinti minimalius tarpusavio kontaktus, aprūpinti dirbančiuosius apsaugos priemonėmis ir juos testuoti, ten protrūkiai dažniausiai minimalūs.

„Reguliarus testavimas, ankstyvas susirgusių asmenų išaiškinimas ir izoliavimas irgi gali mažinti susirgimų skaičių.

Taikant reguliarų testavimą galima būtų pradėti paslaugų sektoriaus atvėrimą.

Bet be greitųjų antigenų testų ar automatizuotų PGR tyrimų linijų įdiegimo mūsų šalyje tokį visuotinį testavimą sunkai įsivaizduoju.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Nei vieno dalyko iki šiol neturime”, – rašė V. Kasiulevičius.

Ir galiausiai jis pridėjo, kad karantiną reiktų pratęsti bent iki balandžio vidurio.

„Todėl šiandien turime tik vieną efektyvią priemonę – ribojimus, jie veikia ir tie apribojimai mūsų šaliai yra būtini ne iki sausio 31 dienos, o bent iki balandžio mėnesio vidurio, kuomet UV indeksas ir oro temperatūra pradės stabdyti infekcijos plitimą.

Pagaliau, iki balandžio vidurio bus paskiepyti patys pažeidžiamiausi asmenys.

Ir jau tuomet galima bus kalbeti apie laisvinimą”, – teigė V. Kasiulevičius.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e