Profesorius Kasiulevičius ragina nedelsti: jau reikia skiepyti trečiąja doze

Naujausios žinios

Profesorius Vytautas Kasiulevičius feisbuke pasidalino žinute, kuria ragina valdančiuosius nedelsti ir leisti skiepytis gyventojams trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze.

„Tikiuosi, kad ši žinutė pasieks valdžios ir jai patariančių ekspertų ausis. Leiskite Lietuvos žmonėms skiepytis trečiąja doze!“ – rašo V. Kasiulevičius. Anot jo, SAM sprendimas paskiepyti sunkiomis kraujo ligomis ligomis ir inkstų nepakankamumu sergančius yra geras, tačiau jo įtaka epidemijos valdymui labai menka, nes apima mažiau negu 0,1 proc. populiacijos. „Neturėkime iliuzijų – net Urugvajuje pasiskiepijo „tik“ 73 procentai gyventojų, ką jau kalbėti apie Lietuvą, kur antivakserių balsas skamba iš kiekvieno lygintuvo, o dalis esamų ir būsimų Seimo narių iš to kraunasi politinį kapitalą būsimiems rinkimams.

Kuo daugiau šalyje neskiepytų asmenų, tuo pandemijos greitis, delta atmainai plintant kaip vėjaraupiams, bus didesnis. Neturėkime iliuzijų, kad nesirgs paskiepyti žmonės. Jau sakiau anksčiau – paskiepyti žmonės suserga ir netgi miršta. JAV Užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės centras prognozuoja, kad Jungtinėse Valstijose iš 1 milijono paskiepytų kas savaitę susirgs 210, o iš 1 milijono neskiepytų 1790 asmenų“, – sakoma profesoriaus įraše. Anot jo, jau pakanka duomenų, rodančių, kad antikūnų prieš COVID-19 lygmuo koreliuoja su užsikrėtimo ir susirgimo COVID-19 rizika.

„Kuo daugiau antikūnų, tuo mažesnis šansas paskiepytam ar natūraliai persirgusiam užsikrėsti ir susirgti. Nesutariama dėl vieno – antikūnų slenksčio, žemiau kurio rizika daug didesnė. Ir tokiomis aplinkybėmis tai yra susitarimo objektas. Jeigu mes pasirinksime pvz. SARS-CoV-2-anti-S IgG antikūnų prieš spyglio baltymą ribą 300 BAU/ml, mes nedaug suklysime. Tiesiog priimkime sprendimą, kad visus, kurie turi mažiau kaip 300 BAU/ml antikūnų prieš spyglio baltymą būtina skiepyti, jeigu nuo jų antrojo skiepo praėjo bent 6 mėnesiai. Neturime vakcinų – sutarkime žemesnę ribą, bet tiesiog tai jau darykime“, – siūlo profesorius.

„Jeigu reikia sudaryti eilę, tuomet prioritetą būtina teikti tiems, kurie vyresni kaip 60 metų amžiaus (taip jau padarė Izraelis ir jau trečiąja „Pfizer“ vakcinos doze paskiepijo savo Prezidentą), medikai, globos namų gyventojai, mokytojai, policininkai ir t.t.“ – aiškina jis.

V. Kasiulevičius taip pat įspėja apie riziką vėl grįžti į tokią situaciją, kokia buvo praėjusių metų gale. „Kitų vakcinų be pavasario neturėsime, ventiliacijos problemų niekas net neketina spręsti, vaikai išsiilgę bendravimo grįš į mokyklas, „baltosios apykaklės“ į ofisus, o transportininkai, anot statistikos departamento, ir taip neketina skiepytis (linkėjimai merams ir„ Linavai“).

Finale mes sėkmingai vėl atsidursime 2020 metų lapkričio situacijoje, o bandymas uždaryti šalį baigsis Vyriausybės krize. Todėl vieną dalyką, kurį mūsų šalis dar pajėgi padaryti prieš ateinančią žiemą, tai skiepytis, o kuo mažiau susirgs paskiepytų žmonių, tuo didesnis argumentas bus skiepytis tiems, kurie bijo“, – sako V. Kasiulevičius.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e