„Regitros“ rekordininkai: teoriją išlaikė iš 60 karto, praktiką įveikė 39-u egzaminu

Naujausios žinios

Įsivaizduokite: į teorijos egzaminą vykstate 60 kartų, o vairavimo egzaminą – 39. Skamba kaip košmaras? Deja, bet dviem Lietuvos piliečiams tai tapo realybe: būtent tiek kartų iki sėkmingo bandymo prireikė vairuotojo pažymėjimus laikiusiems šalies rekordininkams.

Pasak „Regitros“, dalyvavimas viešajame eisme yra didelė atsakomybė, todėl vienas svarbiausių uždavinių – užtikrinti, jog į pastarąjį patektų tik tinkamai pasirengę vairuotojai. Būtent todėl kai kuriems egzaminų tvarka ir griežtos šiuose taikomos taisyklės tampa negailestingomis.

Štai 2019 m. iš viso B kategorijos teorijos egzaminą „Regitroje“ pirmą kartą laikė apie 33,1 tūkst., o praktikos – apie 32,1 tūkst. asmenų.

Tačiau iš jų teorijos egzaminą iš pirmo karto išlaikė apie 50 proc., o praktikos su mechanine pavarų dėže – 35 proc., su automatine – apie 40 proc.

Šiek tiek geresnė pastarųjų kelių metų tendencija: vidutiniškai teorijos egzaminą pradedantieji vairuotojai išlaiko iš 1,6, o praktikos – 2 kartų.

„Regitros“ atstovų teigimu, galima daryti prielaidą, jog praktikos egzaminas reikalauja daugiau pasiruošimo, nes jo metu būsimas vairuotojas turi gebėti ne tik gerai valdyti transporto priemonę, bet ir tinkamai reaguoti į kitų eismo dalyvių veiksmus bei priimti reikiamus sprendimus.

Tiesa, panašu, jog bent jau teorijos egzamino išlaikymo iš pirmo karto procentas tiek moterims, tiek vyrams sekasi labai panašiai: moterų rodikliai siekė 49 proc., o vyrų – 51 proc.

Tuo metu praktikos egzaminai pirmaisiais kartais praeitais metais geriau sekėsi vyrams: su mechanine pavarų dėže išlaikė apie 40 proc. vyrų, o moterų – apie 30 proc.

Automatine pavarų dėže besimokiusių rezultatai kiek geresni: iš pirmo karto išlaikė apie 43 proc. vyrų ir 40 proc. moterų.

O štai bene įdomiausi faktai: per visą egzaminų laikymo laikotarpį (nuo 2003 m.) daugiausiai teorijos dalį buvo bandyta laikyti Vilniaus filiale – 60 kartų, o praktinę dalį Tauragės filiale – 39 kartus.

Galite tik įsivaizduoti, kokį džiaugsmą tąkart jautė pergalę šventę vairavimo mokiniai.

Svarbiausia į egzaminą ateiti jau pasiruošus

„Regitros“ atstovų paklausus apie esmines nesėkmingų bandymų priežastis, naujienų portalas lrytas.lt sulaukė patikinimo, jog didžiausias visų egzaminą laikančių priešas – stresas.

„Ne paslaptis, jog būtent stresas turi didelę įtaką žmogaus savijautai, jis sukuria savo veiksmų neužtikrintumo jausmą, neleidžia tinkamai sukoncentruoti dėmesio į atliekamus manevrus bei aplinką“, – pasakojo „Regitros“ atstovai.

Žinoma, atsiranda ir tokių vairuotojų, kurių įgūdžių lygis tiesiog nepakankamas, o ir žinių stinga.

„Neretai atvykstantys laikyti egzaminą asmenys neturi susiformavusių įgūdžių, jiems pritrūksta žinių, o tai lemia, jog jie dar nėra pasiruošę saugiai bei savarankiškai dalyvauti viešajame eisme. O būtent egzaminų tikslas yra užtikrinti, kad į viešąjį eismą patektų tie vairuotojai, kurie gebės reaguoti į įvairias iškilusias sudėtingas situacijas kelyje, nekels pavojaus nei sau, nei aplinkiniams“, – dėstė mintis atstovai.

Kaip viso to išvengti? Paprastai: į egzaminą vertėtų registruotis tik tada, kai jaučiamasi užtikrintai, pasitikima savomis žiniomis bei įgūdžiais.

Šaltinis


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e