Rekomenduojama susipažinti: Grįžtama prie privalomo kaukių dėvėjimo: policija imsis naujų priemonių.

Naujausios žinios

Vyriausybei nusprendus nuo šeštadienio sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose, policija žada aktyviai bendradarbiauti su parduotuvėmis ir saugos tarnybomis, kad šis reikalavimas būtų įgyvendintas.

„Turime teisę surašyti protokolus, bet matome, kad reikia intensyviau mums dirbti su pačiomis įstaigomis tam, kad jos pačios laikytųsi tų tvarkų“, – BNS sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Daugiau galbūt dirbsime su pačiais juridiniais asmenimis – parduotuvėmis, saugos tarnybomis, kurios neša tiesioginę atsakomybę. Šitame etape turbūt tokius savo prioritetus matome“, – pridūrė jis.

Komisaro teigimu, policijai prioritetas yra atviros viešosios vietos.

„Mums prioritetas yra viešosios vietos ir jeigu kitas žingsnis bus, kad jose bus ne rekomendacija, o pareiga atsiras, tai tada savo prioritetus skirsime viešoms erdvėms. Uždarose erdvėse yra šeimininkas, tai logiška, kad su jais reikia dirbti“, – teigė šalies policijos vadovas.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Jeigu bauda sumokama per 15 kalendorinių dienų, taikoma pusė minimalios baudos.

„Asmuo turi susimokėti per nustatytą terminą. Jeigu nesusimoka, tada 250 patampa 500 eurų“, – sakė R. Požėla.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas šalyje buvo privalomas tam tikru metu per karantiną, šį pavasarį įvestą dėl koronaviruso grėsmės.

Iki šiol kaukės buvo rekomenduojamos.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e