S. Čaplinskas sukritikavo kaukių dėvėjimą lauke: „Tai absurdas“

Naujausios žinios

„Jeigu to reikalaujama, aš kaukę dėvėsiu, bet tai yra visiškas absurdas. Kam dėvėti kaukę lauke, jeigu aplink nėra žmonių?“, – Lietuvos ryto televizijos laidoje „Nauja diena“ trečiadienį sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas.

S. Čaplinskas sutiko, kad priemonės, kurių valdžia ėmėsi pastarosiomis dienomis yra „gelbstintis sprendimas“, tačiau mano, kad jos galėtų būti lankstesnės.

„Ko gerų trijų spalvų per mažai. Pagal kitų šalių pavyzdį galbūt galėjo būti ir penkios spalvos. Daugiau gal reikėtų ir išradingumo dideliose savivaldybėse“, – sakė jis.

ULAC direktorius pasidalino tarptautinės analizės apie socialinio gyvenimo suvaržymų veiksmingumą kovoje su pandemija duomenimis.

„Pirma, praeina savaitė, dvi, kol šie ribojimai duoda maksimalų efektą. Bet tai tik 60 procentų. Antra, vidutinis reprodukcinis viruso plitimo greitis sumažėja nuo 3 iki 25 procentų tik 28-tą dieną nuo priemonių įvedimo. Kas įdomu, kai priemonės yra panaikinamos reprodukcinis viruso greitis atsistato per tas pačias 28 dienas“, – dėstė S.Čaplinskas.

Todėl jo įsitikinimu veiksmingos gali būti tik ilgalaikės priemonės, kurias palaiko tiek valdžia, tiek šalies žmonės.

„Jau senai parodyta, kad perteklinis mirštamumas išaugo visose šalyse, kur buvo analizuojama. Įdomu, kad daug kritikuota Švedija, bet ten mirštamumas šiais metais yra mažesnis“, – teigė ULAC direktorius.

S.Čaplinskas sukritikavo šiandien įsigaliojusį kaukių dėvėjimą lauke.

„Jeigu to reikalaujama, aš kaukę dėvėsiu, bet tai yra visiškas absurdas. Kam dėvėti kaukę lauke, jeigu aplink nėra žmonių? Jeigu priartėji prie kitų žmonių ir ruošėsi su jais bendrauti, tada automatiškai ją reikia užsidėti“, – sakė jis.

Todėl ULAC direktorius siūlė pirmiausia priemonių imtis vietose, kur žmonės apsikrečia dažniausiai: namuose, darbovietėse, laisvalaikio erdvėse. 

Koronaviruso situacija blogėja

Per praėjusią parą patvirtintas dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 776, mirė trys žmonės, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pirmasis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 16 d.

Antrasis mirties atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. Asmuo priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 15 d.

Trečiasis mirties atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. Asmuo priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 21 d.

Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 12 tūkst. 138 asmenys, 7440 – tebeserga, 4502 – pasveiko.

Taip pat vakarykštę parą registruoti 4 mirties (3 Šiaulių ir 1 Kauno apskrityse) atvejai, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e