S. Skvernelis: kalbos apie spalį ketinamą paskelbti karantiną

Naujausios žinios

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad kalbos apie esą spalio 16 dieną ketinamą paskelbti karantiną yra netiesa. Premjero teigimu, apie jokius karantino terminus apskritai nekalbama.

„Tai visiška netiesa. Apie jokius terminus apskritai nekalbama“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

„Jei matytume, kad „perkaista“ mūsų sveikatos apsaugos sistema, kad yra pildomos laisvos ir paruoštos COVID–19 pacientams paruoštos ligoninių lovos, kad pildosi mūsų reanimacijos, kur reikalinga papildoma plaučių ventiliacija arba dirbtinis plaučių kvėpavimo aparatas, (…), turint didelius koronaviruso augimo skaičius, turint nebe židinius, bet visuotinį paplitimą šalyje, tokios sąlygos leistų įvesti karantiną“, – pridūrė S. Skvernelis.

Tai visiška netiesa. Apie jokius terminus apskritai nekalbama.

Premjeras akcentavo, kad ir tokiu atveju „karantino apimtys galėtų būti įvairios“, tačiau šiuo metu tokių indikacijų nematoma.

„Šiandien tokių indikacijų neturime. Turime penkis miestus arba miestus ir rajonus, kuriuose susirgimų skaičius yra daugiau nei 85 proc. Visoje kitoje Lietuvos teritorijoje situacija yra gera“, – sakė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, esant būtinybei, būtų galima svarstyti lokalaus karantino įvedimą, tačiau šiuo metu apie tai nesvarstoma.

„Apsiribojame Sveikatos apsaugos ministerijos ir operacijų vadovo nurodymais ir rekomendacijomis tuose penkiuose regionuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Radviliškyje ir Raseiniuose. Didžiausias užsikrėtimų skaičius – Raseiniuose. Tikrai nebereikia jokių masinių renginių nei atvirose, nei uždarose patalpose, riboti asmenines šventes, nesilankyti viešose vietos be būtino reikalingumo, vykdyti didesnį testavimą, kontaktų atsekimą. Tai rekomendacijos ir nematome būtinumo padaryti griežtesnį reguliavimą“, – sakė S. Skvernelis.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, trečiadienį sergamumo rodiklis Lietuvoje per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų siekia 40,7.

Šaltinis: diena.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e