Šampano vartojimas teigiamai veikia sveikatą

Naujausios žinios

Amerikos mokslininkai tikina, kad šampano vartojimas teigiamai veikia sveikatą. Ypač naudingas šis gėrimas, jei yra širdies kraujagyslių patologija, taip pat demencijos profilaktikai.

Saikingas šampano vartojimas padidina azoto oksidacijos lygį kraujyje. Tai pagerina arterijų būklę ir normalizuoja padidintą kraujo tonusą.

Kraujagyslių atpalaidavimas teigiamai veikia kraujo pratekėjimą, o tai netgi naudinga sveikatai. Be to, sumažėja trombų, pagrindinių infarkto kaltininkų, atsiradimo rizika.

Neseniai buvo paskelbti eilinio tyrimo rezultatai, kuris pirmiausia parodė, kad saikingas šampano vartojimas turi savybę, veikti kognityvines žmogaus savybes, t.y. teigiamai veikia atmintį. Džeremio Spenserio, Redingo universiteto profesoriaus, vadovaujama mokslininkų grupė pastebėjo, kad pora taurių šampano teigiamai veikia kraujagyslių sieneles, sumažina insulto riziką, o taip pat teigiamai veikia ir širdies kraujagyslių susirgimus.

Be to, fenolio rūgštis, esanti šampane, stiprina atmintį. O dar ši medžiaga pagerina orientaciją aplinkoje, kvapų ir garsų suvokimą.

Svarbu tai, kad šampanas normalizuoja nervų ląstelių signalų perdavimą į smegenis. Todėl saikingas jo vartojimas gali apsaugoti žmogų nuo senatvinės silpnaprotystės.

Šis gėrimas gali kokybiškai pagerinti seksualinį gyvenimą. Viena iš jo vartojimo pasekmių – stabili erekcija.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e