Šeimos iškylos metu – šiurpą kelianti anomalija: to dar niekada nebuvo matę

Naujausios žinios

Socialiniuose tinkluose paplito vienos šeimos ir jų draugų iškylos istorija. Australijai priklausančioje Kalėdų saloje, atokioje vietoje, iškylą surengusi šeima įamžino, kaip į jų stovyklavietę atkeliavo daugiau nei 50 didžiulių kokosinių krabų, kurie gali sverti per 4 kilogramus, o jų ilgis gali viršyti net vieną metrą. Iš pradžių šeima ir jų draugai pamatę, koks kiekis krabų juos apspito, pašiurpo, bet vėliau supratę, kad krabai neturėtų sukelti pavojaus jų gyvybėms, ėmė visą situaciją filmuoti.

Saloje Amy Luetich šeima ir draugai nusprendė pasikepti maisto ant žarijų. Kokosiniai krabai turi labai gerą uoslę, todėl nenuostabu, kad vos tik jie užuodė maisto kvapą jie greitai apspito stovyklavietę ieškodami gardžios užkandos. Iš pradžių krabų buvo apie 20, bet laikui bėgant jų sugūžėjo net 52 – tiek krabų suskaičiavo Amy sūnus.

Amy kartu su savo šeima Kalėdų saloje gyveno jau ne vienerius metus ir dažnai stovyklaudavo toje vietoje. Tačiau iki tol dar niekada nematė tokio didelio skaičiaus kokosinių krabų.

Laimė, šie didžiuliai nariuotakojai nekelia pavojaus žmogui, tačiau teigiama, kad jie yra tikri vagys – esą jiems apspitus stovyklavietes patartina slėpti maistą ar net batus. Tad ir šiuo atveju Amy sūnus buvo atsakingas už tai, kad nuneštų krabus kuo toliau nuo jų valgymo vietos. Žinoma, keli jų visgi sugebėjo užsilipti ant stalo ir net grilinės.

Tiesa, Amy pasakojo, kad keli jos draugai naktį vis tik negalėjo ramiai miegoti. Nors maisto jų palapinėje nebuvo, vienas krabas kėsinosi užeiti į jų laikinąjį miegamąjį.

Skaičiuojama, kad Australijai priklausančioje Kalėdų saloje kokosinių krabų populiacija yra didžiausia. Šie vėžiagyviai Ramiojo vandenyno regione laikomi delikatesu, tačiau Australijoje juos valgyti uždrausta – kokosiniai krabai yra saugomi. Jie sugeba įlipti į palmę ir atsidaryti kokoso riešutus – pasirodo, kad tai stebėti yra dažno turisto užsiėmimas.

Nors kokosiniai krabai valgo kokosus, tai nėra mėgstamiausias jų maistas. Kur kas labiau jie mėgsta maitintis vaisiais ar net smulkiais gyvūnais.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e