Skvernelis: kitą savaitę Lietuvos laukia nauji kriterijai – jie priklausys nuo gyvenamos vietos

Naujausios žinios

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį teigė, kad artimiausiu metu nebus naujų ribojimų dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos šalyje. Tačiau, ministro pirmininko teigimu, jau dabar reikia pradėti kalbėti apie didesnį saugumo užtikrinimą. Ministro pirmininko teigimu, bus įvesti tam tikri sergamumo rodikliai, kurie leis įvesti ribojimus atskirose savivaldybėse.

Vyriausybė trečiadienį nutarė nuo rugpjūčio 16 d. uždarose erdvėse vykstančių renginių dalyvių (žiūrovų) skaičių didinti iki 600.

Premjero teigimu, situacija šalyje dar nėra tokia, kad reikėtų riboti dalyvių skaičių. „Šiandien tikrai dar nėra ta situacija, kai turime kalbėti apie (renginių, aut. p.) dalyvių skaičiaus reguliavimą. Kitas dalykas, turime suprasti, kad su šituo virusu gyvensime ilgai, pagrindinis dalykas – kad renginiai vyktų saugiai. Ne žmonių skaičius nusprendžia, ar jie saugiai vyksta. (…) Tas skaičius nebus dirbtinai ribojamas“, – sakė jis.

S. Skvernelis teigė, kad artimiausiomis dienomis didesnių griežtinimų nebus.

„Kol kas mes tik pakoregavome kai kuriuos atvejus su atvykusi į Lietuvos Respubliką, tikrai šiomis didesnių griežtinimų nebus“, – po Vyriausybės posėdžio sakė ministras pirmininkas.

Premjero teigimu, tam tikri saugumo užtikrinimo aspektai turėtų būti įvesti iki rugsėjo mėnesio.

„Žiūrint į ateitį, augimas yra nuoseklus, jis nėra kritinis, tai turėsime, vėlgi, eiti prie tų didesnių saugos priemonių naudojimo. Pagrindinis dalykas – žmonių sąmoningumas, deja, vasara, duoda savo. Galime pasižiūrėti, kas vyksta mūsų paplūdimiuose, masinius renginius, savivaldybių organizuojamas šventes.

Gaila, kad mes bent metus, ar pusmetį negalima apsieiti be tokių renginių. Bet jei negalima to padaryti, reikia maksimalų saugumą užtikrinti. (…) Matyt, artėjant rugsėjo mėnesiui, tam tikros korekcijos bus – susijusios su saugumo užtikrinimu, bet ne kažkokiais ribojimais“, – trečiadienį sakė premjeras.

Nauji rodikliai

Premjeras teigė, kad pirmadienį buvo svarstomi nauji rodikliai, kada tam tikri ribojimai atsirastų atskirose savivaldybėse. Sprendimai, anot jo, greičiausiai bus priimti kitą savaitę.

„Matyt, tai bus kitos savaitės sprendimai. Kriterijus mes turėsime, bet jie bus neprivalomi, Vyriausybei bus signalas, kad reikia ir galima imtis papildomų ribojimų, lokalinio karantino, galbūt, saugos priemonių, tam tikrų ribojimų masiniams renginiams, viešojo maitinimo įstaigomis, tai tokia diskusija vyksta. Tie kriterijai tikrai bus patvirtinti“, – žadėjo ministras pirmininkas.

Jis teigė, kad patvirtintus kriterijus, tam tikrose savivaldybėse gali būti įvesti ribojimai.

„Jeigu savivaldybėje bus pasiektas tam tikras epidemiologinis rodiklis, tai gali būti taip, kad bus siūloma riboti maitinimo įstaigų darbo veiklą, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu“, – sakė jis.

Premjeras teigė, kad šie kriterijai bus rekomendacijas ir privalomus nurodymus.

„Toks projektas yra, bet dar turime daug diskusijų, norime specialistų pagalbos, kad neperlenktume lazdos“, – žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Gali būti peržiūrėti draudimai atvykti užsieniečiams iš kitų Europos šalių

Šiuo metu galiojantys draudimai atvykti užsieniečiams iš kitų Europos šalių gali būti peržiūrėti, sako premjeras S. Skvernelis.

„Mes tai tikrai turėsime vėlgi svarstyti, šiandien neformaliai su ministrais kalbėjomės, nes tokiais tempais tuoj bus, kad iš esmės turbūt bus 20 Europos Sąjungos valstybių, iš kurių Lietuva nenorės įsileisti žmonių“, – trečiadienį žurnalistams sakė premjeras.

Anot jo, sergamumo kriterijai, kuriais remiantis draudžiama užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės atvykti į Lietuvą, turės būti peržiūrimi drauge su Latvija ir Estija.

Delfi primena, kad per antradienį šalyje buvo patvirtinti 26 koronaviruso atvejai.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e