Skvernelis: tikėtina, kad karantinas bus pratęstas

Naujausios žinios

Trečiadienį ministrų kabinetas planavo imtis jau tradicija paskutiniu metu tapusių karantino sąlygų švelninimo. Premjeras Saulius Skvernelis anksčiau šią dieną pranešė, kokiomis sąlygomis bus leidžiasi didesni kultūriniai renginiai, tačiau Vyriausybė dėl to posėdyje nesprendė.

Po Vyriausybės posėdžio premjeras S. Skvernelis paaiškino, kodėl buvo apsispręsta būtent taip. Jo teigimu, rengiama nauja Vyriausybės nutarimo dėl karantino paskelbimo redakcija, o jame – ir galimas ilgesnis karantino pratęsimas.

„Tai buvo svarstoma ir neformaliame ministrų pasitarime, šiandien buvo svarstoma ir COVID–19 komitete. Bus nuo birželio 1–osios dienos, tikėtina, nutarimas išdėstomas nauja redakcija. Tikėtina, kad karantinas bus pratęstas. (…) Visi palengvinimai, kurie galioja dabar, galios ir toliau, nauji atsiras ir po 2 savaičių, gal ir kitą savaitę bus priimti“, – teigė jis.

Vyriausybės pasitarime ministrai pritarė prelimenariam planui dėl kultūros renginių atnaujinimo, kuris galėtų prasidėti nuo birželio 1–osios dienos. Sprendimai bus priimti kitą savaitę.

Premjeras teigė, kad karantinas šiai situacija yra pati tinkamiausia priemonė.

Šiandien irgi buvo tas klausimas svarstomas, reikalinga teisinio režimo ar karantinas, ar ekstremali situacija aiškiai ribą apibrėžti. Karantino tikslas yra valdyti epidemiją, užkirsti kelią ne tik jos pasekmėms, bet ir plitimui. O ekstremalios situacijos – kai kalbama apie padarinių likvidavimą. Bet kol kas sprendimo galutinio neturime. Jei mes norime riboti žmonių patekimą į Lietuvos teritoriją, srautus, žmonių skaičių ir kitas priemones, todėl kito režimo kaip karantinas nėra“, – kalbėjo premjeras.

„Minimalūs ribojimai ir apsunkinimai lieka“, – teigė S. Skvernelis.

Spaudos konferencijoje ministras pirmininkas teigė, kad vien žodis „karantinas“ gali bauginti.

„Mes maksimaliai grįžtame į normalų gyvenimą. Suprantu, kad žodis karantinas baugina, nesinori, kad jo būtų, bet mums kažkokių nepatogumų kels minimaliai. Bet jis bus orientuotas į galimos ligos tolesnį plitimą ar atskirų židinių suvaldymą“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Karantinas šalyje įvestas dar kovo mėnesio viduryje, kol kas jis yra pratęstas iki gegužės 31–osios dienos.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e