Šokiruojantis incidentas Jurbarko ligoninėje – gydytojas atsisakė apžiūrėti keturmetį berniuką: mediko replika pribloškė mamą

Naujausios žinios

Jurbarko ligoninėje – vienintelis sergantis vaikas, o gydytojo jam apžiūrėti nėra. Su tokia realybe susidūrė keturmečio berniuko mama. Matydama, kad naktį sūnus jaučiasi itin prastai – karščiuoja, blaškosi, dėl gerklės skausmo nenuryja vaistų, moteris paprašė pakviesti gydytoją, tačiau šis taip ir nepasirodė.

Paguldė į chirurginį

Į ligoninę jurbarkiečių Vilmos ir Dariaus Vasiliauskų sūnų buvo nuspręsta paguldyti spalio 7 d., nes jau porą dienų sirgusiam vaikui laikėsi aukšta temperatūra, skaudėjo gerklę, mažylis negalėjo nuryti net skysčių. Po vizito pas šeimos gydytoją jam buvo diagnozuotas ūmus tonzilitas. Tuo metu berniukas taip prastai jautėsi ir buvo nusilpęs, kad net nekalbėjo.

Vaikas su mama buvo paguldyti į Jurbarko ligoninės chirurginį skyrių.

„Paklausus, kodėl esame chirurginiame skyriuje, o ne vaikų, kuris yra suremontuotas žmonių iniciatyva ir lėšomis, slaugytojos atsakė, kad vaikų skyriuje nėra aptarnaujančio personalo, dirba tik pediatrai, todėl vaikai guldomi visuose skyriuose“, – pasakojo V. Vasiliauskienė.

Berniukui skyrė gydymą – keturis kartus per parą leido peniciliną ir statė lašelines. Šis gydymas buvo tęsiamas iki spalio 10 d., tačiau ženklių rezultatų nedavė.

Tą dieną vaiką apžiūrėjusi gydytoja nusprendė padaryti kraujo tyrimus. „Medikė sakė, kad tyrimų rezultatus pasakys naktį budėsiantis gydytojas, o naktį budėjo pediatras Egidijus Nemanius.

Spalio 10-osios vakarą sūnui temperatūra pakilo virš 38 laipsnių. Slaugytoją informavau, kad vaiko temperatūra aukšta, ji pažadėjo, kad paskambins gydytojui ir paklaus ką daryti, bet taip ir nesulaukiau atsakymo“, – prisiminė mama.

Todėl prieš miegą V. Vasiliauskienė slaugytojų paprašė vaistų nuo temperatūros, kad jei naktį ji dar kiltų, galėtų sugirdyti vaikui. Vaistų gavo. Maždaug 1 val. nakties mamai tapo akivaizdu, kad situacija negerėja – keturmetis blaškėsi, verkė iš skausmo ir negalėjo nuryti vaistų. Matydama, kad viskas tik blogyn, mama vėl paprašė pagalbos – juk galėjo jos tikėtis būdami ligoninėje.

„Slaugytoja paskambino budinčiam pediatrui Egidijui Nemaniui. Telefonu su gydytoju kalbėjo mūsų palatoje su įjungtu garsiakalbiu, cituoju gydytojo žodžius: „Ko ta mama nori, toks gyvenimas, turi skaudėti ir turi pakentėti. Tegul mama nemiega, o užsiima vaiku.“

Daugiau necituosiu, bet tokie gydytojo pasakymai mane, mamą, labai įžeidė ir pažemino, aš kaip tik rūpinausi sūnumi ir ėjau pagalbos prašyti, o vietoje pagalbos – replikos.

E. Nemanius net nebuvo atėjęs apžiūrėti sergančio vaiko ar susipažinti su ligos istorija, būdamas kitame aukšte, gydė mūsų sūnų telefonu, galimai net nepažiūrėjęs vaiko tyrimų rezultatų, nes mūsų su tyrimo rezultatais nesupažindino, kaip buvo žadėta“, – apmaudo neslėpė jurbarkietė.

Išsiuntė į Kauną

Situacija pasikeitė spalio 11-osios rytą, kai pasikeitus medikų pamainai, apžiūrėti vaiko atėjo pediatrė Sigita Kurklietienė. Ji iškart mažąjį pacientą nusiuntė pas ausų, nosies ir gerklės ligų specialistę. Po šios medikės apžiūros buvo priimtas sprendimas siųsti vaiką į Kauno klinikas.

„Į Kauną išsiuntė, nes po keturių parų gydymo sūnui sveikata negerėjo. Esu be galo dėkinga pediatrei S. Kurklietienei ir LOR gydytojai Jovitai Karanauskienei už profesionalumą, žmogiškumą ir jautrumą. Kauno klinikose po specialistų išsamios apžiūros sūnui buvo pakeisti vaistai, skirtos procedūros. Ir, ačiū Dievui, šiandien jau mes beveik pasveikę, bet dar turės praeiti daug laiko, kol dėl pažeidimų sūnui atsistatys kalba“, – sakė mama.

Moteris tikino, kad jie su vyru yra labai dėkingi chirurginio skyriaus aptarnaujančiam personalui, kuris dirbo labai nuoširdžiai. Tačiau, po, jų manymu, nekompetentingos, nemalonios, aplaidžios, nejautrios, nežmoniškos situacijos, daugiau niekada nenorėtų su sūnumi patekti pas pediatrą E. Nemanių.

„Mes su vyru manome, kad vaikų skyrius Jurbarke turi būti uždarytas, nes jei nėra aptarnaujančio personalo ir dar abejones kelia pediatro Egidijaus Nemaniaus kompetencija, tai klausimas, ar iš viso galime savo vaikus patikėti ligoninės vaikų skyriui, kurio praktiškai nėra“, – kalbėjo mama.

Tėvai dėl pediatro E. Nemaniaus elgesio raštu kreipėsi į Jurbarko ligoninės administraciją, reikalaudami įvertinti mediko elgesį. Taip pat į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, kuris jurbarkiečių skundą nukreipė Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie SAM

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e