Sostinės centre – protestas prieš kaukes ir ribojimus, skriejo kaltinimai valdžiai, dalyvavo ir P. Gražulis

Naujausios žinios

„Mūsų pagrindinės, prigimtinės žmogaus teisės yra prioritetinės ir dėl jų negalima derėtis!“, „Pernelyg didelės ir neteisėtos karantino ribojimo priemonės turi būti nedelsiant nutrauktos!“, „Turi būti nutrauktas policijos pajėgų nepagrįstas ir tironiškas prieštaravimų slopinimas!“, „Praėjusiais metais žmonių pragyvenimo šaltinius ir laisvę sunaikino neteisėtas karantinas ir sienų uždarymai – atšaukti karantiną ir atverti sienas!“

Tokie šūkiai šeštadienį skambėjo sostinės Katedros aikštėje, kur įvyko pasaulinis protestas už laisvę, taiką ir demokratiją. Kaip skelbiama, panašūs renginiai tądien surengti daugiau nei 50-yje pasaulio šalių.

Bene dažniausiai skambėjęs žodis buvo „kaukės“. Renginį organizavusio judėjimo „Už laisvę!“ dalyviai tvirtino, kad mūsų kūno autonomija buvo pažeista kaukėmis ir reikalavo atšaukti privalomą jų dėvėjimą.

Katedros aikštėje su trispalve rankose vaikštinėjęs prieštaringai vertinamas Seimo narys Petras Gražulis priminė dvigubus standartus, kai neteisingai kaukę uždaroje patalpoje dėvintis profesorius Vytautas Landsbergis už tai nebuvo nubaustas: policija tikino, kad tam nėra pagrindo, nes nebuvo dėl to susirinkusiųjų skundų.

„Tikiuosi, kad ir manęs nenubaus“, – šypsojosi P.Gražulis. Paklaustas, ar skiepysis, jis pasakojo, kad anksčiau buvo vakcinos nuo koronaviruso šalininkas, bet dabar, kai pasklido tiek daug netiesos apie ją, susilaikysiąs.

Akcijos dalyviai pasisakė už 5 svarbiausias laisves: žodžio, judėjimo, pasirinkimo, susirinkimo ir sveikatos.

Ne visi vilniečiai suprato kalbėtojų žodžius. Pro šalį ėjęs 88 metų Marijanas Sulžickis teiravosi susirinkusiųjų, ko mitinguoja. Išgirdęs, kad prieš karantino suvaržymus ir paklaustas, ką pats apie tai manąs, vilnietis svarstė: „Kas man, pensininkui, svarbu? Lova ir televizorius. Žinoma, nusibodo, kad jis vis tas pačias žinias rodo.“

Medikai jam esą patarė nesiskiepyti, o sveikata jis labai nesiskundžiantis. „Gyvenčiau Amerikoje, dar prezidentu galėčiau būti, – prisiminė Joe Bideno garbų amžių senolis. – O dukra man atšauna: „Kvailys tu!“

Tik paklaustas, ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam žmogui, humoro nestokojantis vilnietis susimąstė: „Gal sąžiningumo. Man tai labai svarbu.“

Senamiestyje gyvenantis vyras daugybę kartą gatvėse radęs pamestų piniginių, vertingų daiktų. Nė karto nepriglobęs, pasistengęs radinius grąžinti.

Štai ir prieš kelias dienas turgavietėje jis stebėjo, kaip apsikabinusi eina jaunuolių pora. Mergina buvo įkišusi ranką vaikinui į kišenę, o ją traukdama netyčia pasėjo pluoštą banknotų.

Abu būtų nepastebėję, bet juos prisivijęs M.Sulžickis surinktus nuo žemės pinigus grąžino. Vaikinas ėmė siūlyti atsilyginti. „Sūneli, sakau, man nieko nereikia. Bet vis tiek įgrūdo į kišenę 10 eurų. Pasakiau, kad aš juos paaukosiu“, – prisiminė M.Sulžickis.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė kol kas neturintis informacijos, ar renginio metu buvo nustatyta pažeidimų.

Kvietime į mitingą nurodoma, kad jį organizuoja pavieniai asmenys.

Kaip BNS vėliau informavo Vilniaus mero atstovas Karolis Vaitkevičius, leidimas rengti mitingą išduotas vienai iš organizatorių – Sandrai Juknei.

„Prašymą dėl susirinkimo pateikė fizinis asmuo, tai asmens duomenų atskleisti negalime, kas pateikė prašymą. Susirinkimas organizuojamas prisijungiant prie tarptautinių susirinkimų už prigimtines žmogaus teises ir suderinta, kad susirinkime gali dalyvauti iki 200 asmenų“, – portalui lrt.lt komentavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Gintarė Makarevičienė.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e