Sovietinis maistas ar jis tikrai buvo skanesnis nei dabar?

Naujausios žinios

Mes dažnai girdime iš vyresnės kartos žmonių pasakojimų apie praeinantį laiką, todėl jiems tai kelia tiek daug jausmų. Mūsų seneliai giria SSRS dalykus, pabrėžia jų ilgaamžiškumą. Be to, jie vis dar gamina įvairius praėjusio amžiaus patiekalus, primindami, kokios aukštos kokybės buvo maistas. Bet ar tikrai sovietinis maistas buvo toks skanus? Apie tai kalbėsime šiandienos straipsnyje.

Esame įpratę pirkti prekybos centruose, pasitikėdami įvairiais gamintojais. Tačiau toli gražu ne visada kyla mintis pažvelgti į gaminių sudėtį. O už ryškios etiketės galima paslėpti daugybę priedų, skonio stipriklių ir konservantų. Ar sovietinis maistas gali būti lygus šiuolaikiniam ir kodėl jis vis dar laikomas geriausiu? Mes pasakojame toliau.

Sovietinis maistas: 6 įdomūs faktai

Trūksta kvapiųjų medžiagų

Visas sovietinis maistas buvo gaminamas tik iš natūralių ingredientų. Pirma, gaminiuose nebuvo dažiklių ar skonio stipriklių. Antra, į juos nebuvo pridėta jokių konservantų. Todėl maisto produktų galiojimo laikas buvo daug trumpesnis nei mes įpratę. Natūrali sudėtis turėjo įtakos maisto skoniui. Nenuostabu, kad ji visada buvo vienodai gera ir žmonės ja neabejojo.

Standartai

Absoliučiai visi maisto produktai atitinka GOST. Todėl nė vienas negalėjo sau leisti nesilaikyti griežtų standartų. Be to, už taisyklių pažeidimą buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn įstatymas.

Mėsos produktai

SSRS mėsos produktai buvo ypatingos kokybės. Pirmiausia buvo uždrausti visi mėsos pakaitalai. Antra, dešroms gaminti buvo galima naudoti tik mėsą. Nėra subproduktų ir mėsos bei kaulų miltų. Šiuolaikinėje gamyboje naudojama ne daugiau kaip 30% natūralios mėsos. Visa kita yra priedai ir pakaitalai.

Pieno produktai

SSRS negalėjo pasigirti pieno gausa parduotuvių lentynose. Bet tada visų rūšių pieno produktai buvo išskirtinai natūralios sudėties. Piene ar varškėje nebuvo krakmolo ar konservantų. Todėl maistas buvo laikomas daug trumpiau nei modernūs jogurtai ir kiti produktai.

Arbata

Ypač populiari buvo indiška arbata su drambliu ant pakuotės. Šiame gaminyje nebuvo nei skonio, nei spalvos. Maža to, gėrimas buvo gaminamas specialiuose arbatiniuose induose. Šiuolaikinius arbatos maišelius galima užpilti šaltu vandeniu. To pakanka abejoti jų kokybe.

Trūkumas

Nepaisant akivaizdžių sovietinės gamybos pranašumų, dažnai būta rimtų prekių trūkumo atvejų. Daugelis maisto produktų tiesiog dingo iš parduotuvių lentynų. Pavyzdžiui, bananai buvo laikomi prabanga ir toli gražu ne visada juos buvo galima nusipirkti.

Galite skirtingai sieti su SSRS laikotarpiu. Tačiau nepaneigsite to meto neabejotinai aukštos kokybės produktų. Sovietinis maistas buvo gaminamas pagal griežtus standartus.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e