Teigia sukūrę vaistus nuo pagirių: ir sėkmingai išbandė su neblaiviais

Naujausios žinios

Grupė suomių tyrėjų tiki, kad atrado tai, ko žmonės ieškojo ištisus šimtmečius: vaistą nuo pagirių.

Remiantis Helsinkio universiteto ir Rytų Suomijos universiteto mokslininkų žurnale „Alcohol and Alcoholism“ paskelbtu tyrimu, 1200 miligramų aminorūgšties L-cisteino dozė sumažina su alkoholiu susijusį pykinimą ir galvos skausmą, o 600 miligramų dozė palengvina stresą ir nerimą.

Randomizuotame dvigubai aklame tyrime dalyvavo 19 sveikų savanorių vyrų, per tris valandas kontroliuojamoje aplinkoje suvartojusių 1,5 g / kg alkoholio dozę. Tiriamųjų buvo paprašyta nuryti placebo arba L-cisteino tabletes su vitaminų papildais.

Tyrėjai teigia, kad L-cisteinas ne tik sumažina arba net visiškai pašalina pagirias, bet ir padeda „sumažinti poreikį gerti kitą dieną“, šitokiu būdu susilpnindamas priklausomybės nuo alkoholio riziką.

Suomijoje „užgerti“ yra įprasta – daugiau nei pusei milijono suomių gresia pavojus dėl nesaikingo alkoholio vartojimo.

Tyrimą finansavo bendrovė „Catapult Cat Oy“, kuri parduoda L-cisteino papildus.

Tyrėjai susidūrė su tam tikrais sunkumais. Kai kurie dalyviai nesugebėjo suvartoti viso reikiamo alkoholio kiekio ir nebegalėjo toliau dalyvauti tyrime. Kiti turėjo tokį aukštą tolerancijos lygį, kad nepatyrė jokių pagirių simptomų. Kai kuriuos teko pašalinti iš tyrimo, nes jie užsispyrė padidinti dozę ir patraukė į barą, vietos žiniasklaidai pasakojo tyrėjas Markusas Metsala.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e