TO DAR NEMATĘ: Be makšties gimusi moteris nustebino net medikus: ją pasigamino pati

Naujausios žinios

Be makšties gimusi moteris papasakojo, kad turėjo ją pasigaminti pati, kad galėtų mylėtis.

Rašytoja ir oratorė Ally Hensley atskleidė gimusi su retu sutrikimu – Mayerio-Rokitanskio-Kusterio-Hauserio sindromu (MRKH), kuris jai buvo diagnozuotas šešiolikos.

Medikai patvirtino, kad ji gimė be gimdos, gimdos kaklelio ar makšties. MRKH, dar vadinama Mullerio ageneze, turi 5000 moterų visame pasaulyje. Šis sutrikimas paprastai diagnozuojamas vėlyvoje paauglystėje, kai taip ir neprasideda pirmosios mėnesinės. Mėnesinių šį sutrikimą turinčioms moterims niekada nebūna, rašoma dailystar.co.uk.

Atvirai pasakodama apie savo būklę, Ally rašė: „Vieno pirmųjų vizitų pas gydytoją metu man buvo paaiškinta, kad mano makštis yra maždaug nago ilgio. Mano „įdubimas“, kaip medikai jį vadina, buvo visai neišsivystęs. Jei norėjau gyventi normalų lytinį gyvenimą ir turėti moterišką kūną, reikėjo gauti specialiai man pagamintą makštį. Tuo metu buvo dvi išeitys – chirurginė operacija arba plėtimas, kurį aš ir pasirinkau, nes šis metodas yra mažiau invazinis.“

39-erių metų moteris pasakoja, kad devynis mėnesius ryte ir vakare į piršto nago dydžio įdubimą dėdavosi kietus, rožinės spalvos vamzdelius ir stipriai juos spausdavo. Galiausiai šis metodas pasiteisino ir jau susiformavo makštis. Medikai jai paaiškino, kad maždaug šeštą – aštuntą nėštumo savaitę, kai formuojasi lytiniai organai, jos vystymesi pasitaikė kliūtis. Vis dėlto, jai trūko ne visų moteriškų lytinių organų sistemos dalių. Kiaušides ji turėjo, estrogeno lygis buvo aukštas, todėl augo ir krūtys, platėjo klubai, o išoriniai lytiniai organai atrodė taip, kaip ir visų kitų.

Moteris atvirauja, kad visgi priimti savo kūną tokį, koks jis yra, jai nebuvo lengva. Taip pat ir žinia apie tai, kad yra nevaisinga, o nekaltybę praras pirekso cilindrams, paauglystėje jai paliko traumą. Ally pasakoja, kad artima jos draugė pasisiūlė būti jos vaiko surogatine motina, bet po vizitų pas dirbtinio apvaisinimo specialistus ir kraujo tyrimų ji priėmė skausmingą sprendimą, kad tapti mama jai visgi nelemta.

Savo straipsnį ji užbaigė taip: „Supratau, kad nors mūsų praeitis mus suformavo, tai dar ne viskas. Anatomija nenulemia to, kuo galime tapti.“

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e