To dar nebuvo! Tauragiškis Nemune sugavo rekordinio dydžio šamą

Naujausios žinios

Tauragiškis Donatas Mačiulis Nemune sugavo milžinišką šamą, kurio ilgis 250 centimetrų. Taip pasiseka ne dažnam žvejui.

Milžiniškas laimikis užkibo Nemune, ketvirtadienio rytą, apie 9 valandą, nepraėjus nė pusvalandžiui nuo žvejybos pradžios. D.Mačiulis pasakojo, kad žvejojo iš valties – žvejų terminais toks būdas vadinasi velkiavimas.

Užkibęs šamas maždaug valandą tampė žvejo valtį. Priartėjus prie kranto kitas žvejys padėjo ištraukti valtį į krantą, o D.Mačiulis ėmėsi savo laimikio. Ištempti į krantą sekėsi sunkiai, šamas žveją traukė atgal į Nemuną.

Anot D.Mačiulio, sugautas šamas – 250 centimetrų ilgio. Paklaustas, kiek galėjo jo laimikis sverti, atsakė, kad nenori būti žvejys melagis, tačiau internete rado informaciją, kad kiek mažesnis – 231 cm šamas svėrė 76 kg.

Savo laimikio ji nesvėrė, esą reikia turėti su kuo tokį didžiulį pasverti. Ir į Lietuvos rekordus tauragiškis žvejys nepretenduoja – pamatavęs šamą paleido atgal į Nemuną.

Pagal internete rastą informaciją žvejys spėja, kad šamas gali būti apie 25 metų amžiaus.

Šamas – stambiausias plėšrūnas, gyvenantis mūsų vandenyse. Lietuvoje ši dugninė žuvis gyvena iki 30 metų. Pasitaiko iki 3 m ilgio ir 300 kg šamų (įprastas ilgis 50–60 cm, svoris 1–1,5 kg).

Šaltinis: 15min.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e