Už karantino pažeidimus iki 5 metų laisvės atemimo bausmė!

Naujausios žinios

Seimas antradienį sugriežtino bausmes už karantino pažeidimus užsikrėtusiems koronavirusu asmenims. Už Teisingumo ministerijos parengtas Baudžiamojo kodekso pataisas antradienį balsavo 70 Seimo narių, vienas susilaikė.

Už pataisas balsavo valdantieji ir keli Seimo narų Mišrios grupės nariai. Anksčiau Seime šių pataisų keliskart nepavyko priimti, nes opozicijai pavykdavo sugriauti kvorumą. Tuo tarpu didesnės piniginės baudos karantino pažeidėjams buvo patvirtintos jau anksčiau.

Pataisos įsigaliotų pasirašius prezidentui Gitanui Nausėdai. Antradienį priimtos pataisos numato, kad žinantys sergantys koronavirusu ir nesilaikantys karantino sąlygų galės būti baudžiami bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Dabar už tai laisvės atėmimo bausmė nenumatyta. Jeigu dėl užsikrėtusio asmens elgesio liga išplistų, asmeniui grėstų bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.

Dabar už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki 3 metų. „Prieš mėnesį įsigaliojusios Administracinių nusižengimų kodekso pataisos dėl karantino taisyklių pažeidimo ženkliai prisidėjo prie visuomenės saugumo stiprinimo. Jau nubausta daug piliečių, kurie, užuot izoliavęsi, vaikštinėjo viešose vietose ir kėlė grėsmę kitiems“, – Teisingumo ministerijos pranešime cituojamas ministras Elvinas Jankevičius. Anot jo, Baudžiamojo kodekso pataisos sugriežtins bausmes tiems, kurie yra užsikrėtę virusu, tačiau nesilaiko karantino sąlygų.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e