Veryga Apie Ribojimus Per Kalėdas: Kas mūsų laukia per šias šventes?

Naujausios žinios

Augantys užsikrėtimų COVID-19 skaičiai ir planuojamas 3 savaičių karantinas kelia nerimą, ar neprireiks per Kalėdas imtis panašių ribojimų, kurie taikyti pavasarį per Velykas. Ministras Aurelijus Veryga tokios galimybės neatmetė.

Jo teigimu, nors ir sudėtinga prognozuoti, kokia tuomet bus situacija, tačiau jau dabar aišku, kad dalis kai kam tapusių įprastų šventinio laikotarpio tradicijų keisis.

Sudėtinga nuspėti, ar prireiks tokių pačių ribojimų kaip per Velykas. Manau, tą parodys artimiausios trys savaitės, kai Vyriausybė apsispręs dėl karantino. Jei situacija pradės gerėti ir sveikatos sistema galės lengviau atsikvėpti, gal ir neprireiks tokių, kaip buvo per Velykas. Bet apskritai tokios teorinės galimybės atmesti nereikėtų“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Grūsčių išvengti leis ribojimai

Kartu A. Veryga priminė, kad dovanomis apsirūpinti yra ir kitų būdų nei grūstis į parduotuves. Juo labiau kad to neleis daryti ir jau dabar priimami ribojimai.

„Matyt, dar kartą reikėtų priminti žmonėms, kad galima dovanomis kitaip pasirūpinti, nusipirkti. Lietuvos verslas yra labai kūrybiškas ir yra labai gerai prisitaikęs su prekių pristatymu į paštomatus ar namus.

Tai tie, kas nori ką įsigyti, gali tą padaryti ir nesigrūsdami prekybos centruose. Galų gale gal tai sumažins ir beprotišką, beprasmį vartotojiškumą, kai visko prisiperkama, vėliau grąžinama ar net išmetama kaip nereikalingi dalykai. Tai gal tikrai paskatins galvoti ir apie kitus dalykus, gal mažiau gamtą teršime.

Be to, prekybos centruose grūstis ir nebus įmanoma. Jau šiuo metu ten turi būti reguliuojami ateinančių lankytojų srautai skiriant vienam lankytojui ne mažiau nei 10 kvadratinių metrų. Taigi susigrūsti kaip anksčiau nebūtų įmanoma“, – pastebėjo jis.

Portalas tv3.lt primena jau rašęs, kad šiemet Kalėdos bus kitokios – jau kalbama apie kitokias eglučių įžiebimo šventes.

Šaltinis: tv3.lt


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e