Veryga Atkirto Šimonytei: „Dar Nepradėjote Dirbti, O Jau Taip Meluojate Visiems“

Naujausios žinios

Vos spėjo pasibaigti Seimo rinkimai, dabartinių valdančiųjų ir ateinančiosios pozicijos atstovai jau spėjo susikirsti bene svarbiausiu šiuo etapu šaliai klausimu. Konservatorių lyderiams metant kaltinimus, neva duomenys dėl koronaviruso šalyje yra slepiami, ministras Aurelijus Veryga paragino greičiau rasti jo įpėdinį, kad galėtų dabartinę situaciją nušviesti kuo plačiau. Tačiau toks jo pareiškimas vėl susilaukė kritikos.

Dar rinkiminę naktį iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) būstinės pasigirdo pirmieji prioritetai stojus prie valdžios vairo. Partijos lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad pirmiausia imtųsi tikrinti koronaviruso duomenis.

„Paprasčiausiai mes negauname informacijos, ji pateikiama arba labai formali, arba labai ribota. Jei rinkėjų pasirinkimas kryptų į pokyčius, pirmiausia, tie pokyčiai prasidėtų nuo informacijos susirinkimo, kokia yra reali padėtis Lietuvoje, ką mes skaičiuojame ir kiek mes galime pasitikėti tais skaičiais, norėtumėme, kad ir mes, ir visuomenė žinotumėme tikrąją tiesą“, – kalbėjo jis.

Ragino greičiau ieškoti naujo ministro

Ši kritika nepraslydo po ministro A. Verygos akis. Jis pirmadienį vakare viešai išreiškė prašymą nustoti kritikuoti atliekamus veiksmus, be to, paragino greičiau surasti naująjį sveikatos ministrą.

Kaip rašė A. Veryga, dabartinė kritika, atkeliaujanti iš opozicijos, nepadeda valdyti pandeminės situacijos šalyje.

„Kreipiuosi į Jus su prašymu ir paraginimu baigti bereikalingą konfrontaciją ir pasakojimus, kad daroma ne tas ir ne taip. Situacija blogėja ne tik Lietuvoje, bet ir praktiškai visoje Europoje. Jei būtų stebuklingas sprendimas, neabejoju, kad kur nors jis jau būtų pritaikytas.

Deja, jo nėra ir teks labai sunkiai bei intensyviai dirbti, ieškant dar niekam nežinomų sprendimų. Iki šiol besitęsiantis konfrontavimas nepadeda valdyti situacijos, kai visuomenėje toliau sėjamos abejonės „dėl statistikos“, dėl priimamų karantino valdymo priemonių ir pan.

Tad siūlau baigti niekam nereikalingą konfrontaciją ir niekur nevedančią priešinančią retoriką dėl koronaviruso, kuris plinta visame pasaulyje“, – rašė A. Veryga.

A. Veryga užsiminė ir apie naujo ministro paieškas, esą, išrinkus naują atstovą, jį galėtų supažindinti su dabartine Covid-19 situacija šalyje.

„Kviečiu kuo greičiau apsispręsti, kam naujojoje Vyriausybėje bus patikėtas sveikatos apsaugos ministro postas. Pažadu, kad tam žmogui padėsiu detaliai susipažinti su situacija, supažindinsiu su veikiančiomis institucijomis, štabo veikla, priemonėmis, kad pradėjus darbą nereikėtų nerti kaip į šaltą vandenį ir bandyti susiorientuoti prarandant brangų laiką“, – dėstė jis.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


I. Šimonytė: tai – bandymas nusimesti atsakomybę

Reaguodama į tokius ministro žodžius kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė savo ruožtu paragino ministrą nenusimesti atsakomybės valdant COVID-19 situaciją ir sklandžiai perduoti darbą centro-dešinės valdantiesiems po naujos Vyriausybės suformavimo.

Tai ji portalui 15min.lt teigė reaguodama į ministro viešą kvietimą potencialiam centro-dešiniųjų sveikatos apsaugos ministrui atvykti detaliai susipažinti su situacija.

„Aš šiek tiek santūriau vertinu ministro tą pareiškimą vakarykštį. Man tai atrodo kaip toks bandymas nusimesti jau ir atsakomybę, nors puikiai žinome, kad dar tris savaites beveik dirbs šitas Seimas. Ir šita Vyriausybė bus net ne laikinai einanti pareigas, o funkcionuojanti su pilnais įgaliojimais. Toliau kažkiek laiko Vyriausybė eis laikinai pareigas, todėl, kad būtų suformuota nauja, dar reikės gauti pritarimą, tas užtruks keletą savaičių“, – tvirtino I. Šimonytė.

Politikė pabrėžė, kad iki šiol ministerija opozicijai šykštėjo informacijos apie realią padėtį ir tikisi, kad dabar jos pavyks gauti daugiau.

„Man atrodo, ministras vis dar gauna atlyginimą ir jo komanda vis dar gauna atlyginimą ir priedus tam, kad dirbtų savo darbą. Be jokios abejonės, darbo perėmimą reikėtų užtikrinti kaip įmanoma sklandesnį. Bet aš nenorėčiau, kad tokiu būdu būtų bandoma jau dabar pasidalinti atsakomybe su tais, kurie, tiesą sakant, visą paskutinį pusmetį bandė visais būdais išsiaiškinti, o tai kokia yra ta tikroji padėtis ir kas gali atsitikti, jeigu pasikartos scenarijus rudenį“, – sakė ji.

Visgi pats A. Veryga irgi neliko pėsčias ir tvirtino, kad konservatoriai meluoja.

„Atsakymą jau kaip ir turime! Mano pasiūlymą perduoti darbus ir padėti būsimam sveikatos apsaugos ministrui susipažinti kuo detaliau su esama situacija dėl koronaviruso (COVID-19) situacijos valdymo, ateinanti valdžia jau suinterpretavo kaip bandymą perkelti atsakomybę.

Stilius – kaip ir pažįstamas. Tai ar sugebėsite perlipti per savo puikybę?

Be to, dar nepradėjote dirbti, o jau meluojate, kad esą aš neidavau į TS-LKD frakcijos posėdžius, kai buvau kviečiamas. Kada atsisakiau? Ateidavau visuomet ir atsakinėdavau į visus klausimus, net ir nesusijusius su tema“, – dėstė jis „Facebook“ paskyroje.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e