Veryga: „labai labai didelė tikimybė“, kad karantinas birželio viduryje baigsis

Naujausios žinios

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad yra „labai labai didelė tikimybė“, kad karantinas birželio viduryje baigsis, ir liks tik ekstremali situacija.

„Tikėtina, kad baigsime,bet ekstremali situacija vis tiek išliks, todėl, kad rizikos išlieka“, – sakė A. Veryga laidoje „Delfi Diena“.

Perklaustas dėl tikimybės, kad karantinas birželio viduryje baigsis, ministras atsakė, kad yra tokia „labai labai didelė tikimybė“, tačiau nesiėmė jos vertinti procentais.

„Spėlionės labai nedėkingas dalykas, bet iš to ką matome, iš savaitės stebėsenos, kai rodikliai patvirtinti, tai trys iš keturių yra geri, (…) tikėkimės, kad viskas bus gerai, ir Vyriausybė apsispręs atšaukti karantiną“, – sakė A. Veryga.

„Delfi“ primena, kad karantinas Lietuvoje šiuo metu yra pratęstas iki birželio 16 dienos.

Krizė išryškino silpnas vietas

Paklaustas apie karantino kainą, ministras pabrėžė, kad pirma reikėtų įvertinti, kokią kainą visuomenei būtų tekę sumokėti, jeigu karantino nebūtų buvę.

Ministras sakė nesiginčijąs, kad situacija, kai daliai vaikų per karantiną net trūko šilto maisto, yra bėda.

„Mes ir savo sistemoje pamatėme kai kurias bėdas, apie kurias anksčiau tik kalbėjome – apue medikų stygių regionuose, apie tam tikrą netvarų įstaigų tinklą, visa tai pasimatė visu rimtumu. Kiekviena krizė išryškina silpnąsias vietas“, – sakė A. Veryga, pridurdamas, kad Lietuva turi unikalią galimybę pasistūmėti į priekį.

Veryga: mokami testai – ne per vėlai

Ministras nemano, kad per vėlai buvo sudaryta galimybė žmonėms naudotis mokamais testais.

„Manau, kad mokamais testais naudosis labai nedidelė dalis žmonių. Turėkime galvoje, kad atsiranda pritaikymo galimybių, kur anksčiau nereikėjo. Dabar Futbolo lyga nori sumokėti ir savo žaidėjus ištirti.

Anksčiau varžybų nebuvo galima organizuoti, tai, kam futbolininkus reikėjo tirti? Yra tyrimų logika. Žmonėms, kurie tą darytų tik dėl baimės, nereikia bėgti į laboratoriją ir darytis testus. Tam tikras atrankines patikras patys darome, kad pamatytume, ar nėra protrūkių, yra tam tikros grupės testuojamos, jei ten pradėtų augti skaičius, vėl būtų plečiamos apimtys“, – kalbėjo A. Veryga.

Bendrai kalbėdamas apie situaciją, suvaldant koronavirusą, ministras nebuvo linkęs kalbėti apie klaidas. A. Verygos teigimu, buvo pamokų, kurias šalys turėjo išmokti. Viena iš tokių pamokų jis įvardijo anksčiau Europoje paplitusią nuostatą, kad infekcinės ligos yra praeitis, ir nepakankamai vystomą infrastruktūrą šioje srityje.

Paklaustas apie bendrą mirčių per karantiną skaičių, ministras sakė, kad bendras mirtingumas neperžengia statistinio vidurkio. Jis patikino, kad detalesnius duomenis institucijos, kaip įprasta, turės metų pabaigoje.

Kelia susirūpinimą įstaigų pasirengimas dirbti

Ministras pakartojo, kad jam kelia susirūpinimą tai, kad dalis medicinos įstaigų neskuba atnaujinti planinių paslaugų. Jis taip pat sureagavo į Lietuvos medikų sąjūdžio vadovės Živilės Gudlevičienės antradienį per Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos posėdį išsakytą mintį, kad aukščiausiuose sluosniuose dabar vyksta mobingas.

„Aš irgi turi Medikų sąjūdžio vertinimą. Manau, kad tai yra dviejų trijų žmonių organizacija, kuri deja, manau, dalyvauja politinėje veikloje, ir tą daro su tam tikromis politikų grupėmis ir srovėmis. Nelabai prisimenu konstruktyvų pašnekesį, kad kam nors būtų pritarta arba palaikyta iš šitos grupės“, – sakė A. Veryga.

Kartu ministras sakė, kad jam keistas pasakymas, kad „reikalavimas pasiruošti infekcijų kontrolės planus, ir pradėti dirbti darbą, už kurį yra mokama viena dvyliktoji, ir dar didinami įkainiai, kad būtų galima kelti atlyginimą, yra mobingas“.

„Jei reikalauti dirbti yra mobingas, tai kas yra nemobingas? Ką turi daryti ministras, kuris mato, kad įstaigos nepradeda veikti, nors situacija yra labai pagerėjusi, ir pacientai laukia paslaugų. (…) Dabar jau priėmėme valinį sprendimą, kad , jeigu įstaigos ir toliau neatnaujins planinių paslaugų, nebemokėsime vienos dvyliktosios, bus mokama už faktą. Gal tai kai kuriems bus stimulas pradėti dirbti“, – sakė A. Veryga.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e