Veryga: neabejotina, karantinas bus pratęsiamas

Naujausios žinios

Ekstremalių operacijų situacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį pateikė naujausią informaciją apie koronaviruso suvaldymą šalyje. 

Ministras visų pirma pakomentavo daug sumaišties sukėlusią situaciją Ukmergės ligoninėje.

„Ligoninėje tyrimas atliktas dviem medikams. Viena medikė, kuriai ir buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu, dirba tik Ukmergės ligoninėje. Dalis ligoninės skyrių dabar yra uždaryti – tai Chirurgijos, Reanimacijos, Traumatologijos ir Priėmimo skyrius, kiti skyriai perkelti.

Iš viso nustatyti 127 kontaktai, visi jie yra izoliuoti. Tačiau kitas asmuo, dėl kuriuo buvo kilę tam tikrų nesusipratimų, tai – medikas, kuris dirba keliose įstaigose, tačiau jo pakartotinis testas yra neigiamas, taigi nėra ko nerimauti kitoms įstaigoms”, – sakė A. Veryga.

Taigi, jo teigimu, ligoninėje situacija yra sunki, bet kontroliuojama. Primename, kad sumaištis dėl koronavirusu užsikrėtusios Ukmergės ligoninės medikės kilo dar ketvirtadienio vakarą.

Paklaustas dėl situacijos, kad gali būti padaryti pauzė atliekant tyrimus, ministras sakė gal buvo ne taip suprastas.

„Tyrimai tikrai nesustos tiems pacientams, kurie atvyksta į ligonines. Kaip jau minėjau, pirmenybė bus teikiama ligoninėje atliekamiems tyrimams, o ne mobiliuosiuose punktuose paimtiems mėginiams. Jeigu pamatysim, kad reagentų yra mažiau nei tyrimų poreikis ir naujų reagentų pristatymas vėluoja, gali būti pristabdytas mobilių punktų veikimas. Bet nereiškia, kad jis visiškai sustos. Mėginiai galės būti paimti, bet ištirti vėliau”, – sakė jis.

A. Veryga pridūrė, kad net ir plečiantis mobilių patikrų punktui, karštoji Koronos linija susitvarko su skambučiais ir dabar yra pasiekusi 98 proc. pasiekiamumą, tad praktiškai visi norintieji gali prisiskambinti. 

Taip pat ministras patvirtino, kad yra ruošiamas planas, jei virusas pradėtų plisti didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Jo teigimu, kad tam tikros teritorijos galėtų būti izoliuotos.

„Be abejo, yra ruošiamas toks planas. tačiau norėčiau priminti, kad virusu plitimas šiandien yra tolygus. Tai, kad susirgusiųjų skaičius Vilniuje yra didžiausias, tai natūralu, nes čia ir gyventojų skaičius didžiausias. Kol kas joks regionas šalies neišsiskiria”, – sakė A. Veryga.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Pasiteiravus, kaip šiomis sudėtingomis sąlygomis kitoms Baltijos šalims pavyko padvigubinti tyrimų apimtis, ministras pabrėžė, kad visos šalys susiduria su reagentų stygiumi. „Jie irgi susiduria su iššūkiais, laukia pristatomų reagentų, matysime, kaip jiems seksis. Tačiau dar kartą pabrėžiu, kad yra be reikalo sureikšminamas absoliutus atliekamų tyrimų skaičius. Kai kurie medikai viešoje erdvėje spekuliuoja skaičiais, kiek turi būti atliekama tyrimų, tuos skaičius “nukabina” visiškai iš lubų, kurie yra visai nepagrįsti.

Daug logiškiau pažiūrėti, kiek iš 100 atliekamų testų yra nustatoma užsikrėtusių asmenų, tai pas mus 3,3 proc. asmenų yra nustatomas užkratas, o Estijoje yra 12 proc. nustatoma iš 100 tiriamųjų. Tad tas užkratas ten didesnis, ir tyrimų reikia atlikti daugiau. Tačiau ir Lietuvoje tas tyrimų skaičius turėtų išsiplėsti.”    

A. Veryga taip pat patvirtino, kad, neabejotina, karantinas bus pratęsiamas.

Iš užsienio vis dar į šalį grįžtančius tautiečius ragino būti sąmoningais, siūlė esant galimybei neturėti jokio kontakto su namiškiais.   

Šaltinis


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e