Veryga siūlys pratęsti karantiną: šauti šampaną dar anksti

Naujausios žinios

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministras spaudos konferencijoje prasitarė, kad nors koronaviruso rodikliai yra stabilūs, vis dėlto nevertėtų šauti šampano anksčiau laiko, mat nereikia pamiršti, kad virusas dar vis aplink mus. Be to, ministras sako siūlysiantis pratęsti karantiną. 

„Su šampano šaudymais neskubėkime, nes pagirios gali būti labai sunkios ir sudėtingos. Čia pajuokaujant. O jeigu rimtai, tai neužmirškim, kad virusas nedingęs yra iš visuomenės, ir tai, kad kol kas mums gerai sekasi jį valdyti, nereiškia, kad galima užmiršti visas atsargumo priemones.

Ir tai, kad ta kreivė išlieka plokščia su labai nedideliais pasvyravimais, reiškia, kad karantinas suveikė, kad buvo laikomasi saugumo priemonių, bet nepagrįstas atsipalaidavimas gali sugrąžinti šalį į sudėtingą situaciją, tad tiesiog būkime atsakingi, neužsimirškime“, – sako A. Veryga. 

Ministras taip pat prasitarė apie planus siūlyti pratęsti karantiną. 

„Taip, jisai [karantinas] bus siūlomas pratęsti. Aš jau ne kartą esu minėjęs, kad jo reikia kaip tam tikro teisinio režimo, tam, kad būtų galima taikyti karantinavimo sąlygas, izoliacijos sąlygas, dėl kurių šiandien tarsimės su Baltijos sveikatos ministrais. <…> Dėl konkretaus termino, kol jis nėra nustatytas, nenorėčiau leistis į diskusijas, bet tikrai bus siūloma patį karantiną pratęsti“, – sako V. Veryga. 

Veryga apie keliones: nustatytas rodiklis, kurio svarbu neperžengti

Spaudos konferencijoje ministras A. Veryga teigė, kad toliau bendrauja su Baltijos šalių ministrais dėl trečiojo švelninimo etapo. 

„Šiandien jau tradiciškai kalbėsimės su kolegomis, Estijos ir Latvijos sveikatos ministrais, apie trečiajį žingsnį, bendradarbiaujant valstybėms ir apsisprendžiant apie karantino sąlygų švelninimą. Dėl 2 žingsnių Baltijos šalys jau apsisprendė.

Pirmas buvo atidaryti sienas Baltijos šalių piliečiams, antrasis buvo dėl šalių, iš kurių numatoma atnaujinti skyrdžius. Ir galiu tik priminti, kad apsispręsta dėl rodiklio, kad atvejų skaičius per paskutines dvi savaites neturėtų viršyti 25 kartų 100 000 gyventojų. Tai šiandien tęsime diskusiją apie tai, kokius rodiklius turi pasiekti šalys, iš kurių atvykusiems keliautojams nebereikėtų taikyti privalomos dviejų savaičių saviizoliacijos arba karantino sąlygų“, – teigia ministras. 

„Kalbamės ir su sporto renginių, masinių sveikatinimo renginių organizatoriais. Iš tiesų kreipiasi maratonų, velomaratonų organizatoriai. Sutarėme, kad diskusija bus tęsiama, kaip tokius renginius būtų galima organizuoti“, – pridūrė ministras.

„Yra pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei. Šiuose sprendimuose nebelieka išskiriamų rizikos grupių, taip pat nelieka  rekomendacijos prie įėjimų kabinti įspėjimų nesilankyti rizikos grupės žmonėms ir panašių rekomendacijų. Tai padaryta sąmoningai reaguojant į pakankamai audringas diskusijas, nes pasitaikė tokių atvejų, kai rekomendacijos buvo suprastos kaip įpareigojimai arba draudimai patekti į visokio pobūdžio viešas vietas. Galiu tik priminti, kad bendros rekomendacijos rizikos grupės žmonėms išlieka“, – teigia ministras.

Lietuvoje per savaitgalį – 4 nauji įvežtiniai koronaviruso atvejai: žmonės atvyko iš Olandijos, Rusijos, Suomijos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje pranešė, kad  per savaitgalį nustatyti 4 įvežtiniai atvejai. 

Vienas toks atvejis fiksuotas Šiaulių apskrityje, asmuo atvyko darbo reikalais iš Rusijos. Antras atvejis fiksuotas Klaipėdos apskrityje, asmuo atvyko iš Suomijos. Trečias atvejis fiksuotas Tauragės apskrityje, asmuo grįžo iš Olandijos. Dar vienas įvežtinis koronaviruso atvejis yra ir Vilniaus apskrityje, besimptome forma užsikrėtė tolimųjų reisų vairuotojas.

R. Lingienė sako, kad iš 426 sergančių asmenų, 69 asmenys gydomi stacionare, 7 gydomi reanimacijoje ir tik dviem asmenims taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Dar 24 pacientai gydomi su deguonies kaukėmis. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad iki šiol nuo koronaviruso mirė 63 asmenys, užsikrėtusiųjų – 1635.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e