Vienas iš Lietuvos miestų mokslo metus užbaigs namuose

Naujausios žinios

Nors Vyriausybė rytoj (trečiadienį) svarstys apie galimybę nuo gegužės 25 dienos leisti į mokyklas grįžti pradinių klasių mokiniams, o vėliau – ir vyresniems, klaipėdiečiai tokiu pavyzdžiu pasekti neketina. Šiandien Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas bei savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja L. Prižgintienė pranešė, kad 2019-2020 m. mokslo metus uostamiesčio mokiniai užbaigs namuose, ugdymo procesas mokyklose nebus atnaujinamas.

„Vakar buvo bendrauta su visų Klaipėdos miesto savivaldybei pavaldžių švietimo įstaigų vadovais, bendras sutarimas buvo toks, kad uostamiesčio mokiniai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu. Privačios mokyklos turi teisę priimti savo sprendimus, jie gali būti kitokie nei miesto, tačiau tikiuosi, kad į mūsų išreikštą poziciją jie taip pat atsižvelgs. Šalyje vis dar yra taikoma rekomendacija nesiburti į dideles grupes, tai mes manome, kad moksleiviams bei pedagogams būtų kur kas saugiau likti namuose. Todėl esame tvirtai nusprendę, kad šie mokslo metai būtų baigiami nuotoliniu būdu”, – teigė miesto meras V. Grubliauskas.

Planuojama, kad 1-4 klasių mokiniams mokslo metai tęsis iki gegužės 29 dienos, bet dar savaitė po šios datos būtų skiriama įvairioms konsultacijoms bei mokymosi spragoms likviduoti.  Vyresnių klasių ugdytiniams ugdymo procesas nuotoliniu būdu vyks iki birželio 12 dienos, taip pat savaitę po to skiriant žinių patobulinimui bei konsultacijoms (laikantis visų asmens sveikatos apsaugos reikalavimų, jos galėtų vykti mokyklų patalpose).

Abiturientams egzaminų sesijai bus duodamas respiratorius

Klaipėdos mieste šiemet brandos egzaminus laikys 1816 abiturientų. Ugdymo procesas baigsis iki gegužės 22 dienos. Jie egzaminams ruošis taip pat nuotoliniu būdu, išimtiniais atvejais leidžiamos konsultacijos mokyklose nedidelėmis grupėmis.

Iš viso šiemet 12 klasių mokiniai laikys 20 brandos egzaminų. Jie vyks laikantis visų pateiktų asmens sveikatos apsaugos reikalavimų bei LR sveikatos apsaugos ministerijos pateiktų rekomendacijų.

„Visi abiturientai bus aprūpinti apsaugos priemonėmis, jų nereikės pirkti, tačiau asmuo privalės jas saugoti. Pavyzdžiui, egzamino dalyviui bus duodamas 1 respiratorius, jį mokinys į kitus egzaminus turės atsinešti pats”, – teigė L. Prižgintienė, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja.

Brandos egzamino patalpoje bus tik po 9 mokinius, salėse – iki 50 asmenų. Asmenims bus matuojama kūno temperatūra.

Darželinukus raginama saugoti namuose

Pagal LR Vyriausybės priimtą sprendimą, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms leista atnaujinti veiklą nuo gegužės 18 dienos. Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos L. Prižgintienės teigimu, kol kas sunku nusakyti norinčiųjų pasinaudoti šia galimybe skaičių.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Šiuo metu sunku pasakyti, kiek vaikų atvyks nuo pirmadienio. Vykdomos apklausos, visose įstaigose kol kas norinčiųjų skaičius labai skirtingas, vienur 20 proc., kitur – 80 proc. įstaigos ugdytinių. Temperatūra bus matuojama visiems, esant simptomams 37,3 – įstaiga vaiko nepriims”, – sakė L. Prižgintienė.

Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas ragino klaipėdiečius tėvus atsakingai vertinti galimybę vesti savo atžalas į darželius.

„Tai ne prievolė, tai galimybė iš tiesų neturintiems kam palikti prižiūrėti savo vaikų. Vis dėlto tais atvejais, kada vaikai serga tam tikromis lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėje esančiais žmonėmis, jeigu tik yra galimybė nevesti vaiko į darželį – pasilikit namuose. Koronaviruso banga suvaldyta, bet dar neįveikta, todėl tos rizikos išlieka, niekur nedingsta”, – teigė V. Grubliauskas.

Spaudos konferencijos metu akcentuota, kad valstybinio karantino laikotarpiu (šiuo metu jis galioja iki birželio 1 dienos) ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų nelankantiems vaikams joks mokestis neskaičiuojamas. Jeigu mažametis bus vedamas į darželį – ši išlyga nebebus taikoma.

Darželių grupėse leidžiama ne daugiau nei po 10 vaikų, grupės gali būti jungiamos. Valgyklose maitinimas nebus tiekiamas, tai bus daroma grupėse. Jeigu ikimokyklinio ugdymo įstaigoje bus mažiau nei 50 vaikų, maisto produktus tėvai neš patys.

Švietimo skyriaus vedėja L. Prižgintienė pabrėžė, kad darželių vidinėse patalpose bei teritorijoje veido apsaugos priemonių (kaukių, respiratorių) nereikės dėvėti nei vaikams, nei darbuotojams (pastarieji jas užsidės tik pasitinkant vaikus ir matuojant jiems temperatūrą).

Visi ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai, kurie karantino metu dirbo ar dirbs tiesiogiai su vaikais, privalomai bus tikrinami dėl Covid-19 infekcijos. Pagal atnaujintas LR sveikatos apsaugos rekomendacijas, darželiuose galės dirbti ir vyresni nei 60 metų asmenys, neturintys lėtinių ligų.

Šiuo metu dviejuose uostamiesčio darželiuose („Eglutė“, „Aitvarėlis“) yra pradėti remonto darbai, todėl įstaigos nuo pirmadienio (gegužės 18 dienos) negalės teikti vaikų priežiūros paslaugų, darbas su ugdytiniais vyks nuotoliniu būdu. Šias įstaigas lankančių vaikų tėvai dėl būtinosios priežiūros raginami kreiptis į darželių vadovus. Bus ieškoma galimybių mažamečius vesti į kitas uostamiesčio ugdymo įstaigas.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e