Vienuolikmetis moksleivis įvardijo 10 priežasčių, kodėl vaikai nenori eiti į mokyklą

Naujausios žinios

Mokykla nemoko to, kad klysti galima ir reikia, juk tik taip tu gali kažko išmokti. 11-metis konferencijos „Rytojaus vardu“ dalyvis pasakoja, kodėl vaikai nemėgsta mokyklos.

1. Mokytojas.
Kai tik jūs ateinate į mokyklą, jums tuoj pat bando sukelti baimę. Viena jų – mokytojo baimė.

2. Įvertinimo baimė.
Po pirmosios baimės vystosi įvertinimo baimė. O paskui bauginimas tėvų bausme, mokyklos direktoriumi. Mokykloje nežiūri į tai, kas tu esi, tave vertina tik pagal tavo pažymius.

3. Klaidos baimė.
Dar viena baimė – tai baimė padaryti klaidą. Mokykla nemoko, kad klysti galima ir reikia, juk tik taip tu gali kažko išmokti.

4. Patyčios.
Dar viena priežastis – bendraklasių pašaipos. Ir dažnai tai mokytojų kaltė, kurie išstato vaikus pajuokai, parodydami, kad jie daro kažką ne taip gerai, kaip jų bendraklasiai. Jiems pažymys svarbiau už mokinį. Aš lankiau vaikų kūrybos klubą, aš išmokau pinti karoliukus, lipdyti, daryti odines apyrankes ir daug kito. Ir kai mano būrelio vadovė atėjo į mano mokyklą pasiūlyti mokymus ir papasakojo apie mano pasiekimus, tai pavaduotoja nustebo: „Motiejus? To negali būti!“

5. Kvaili testai.
Tie testai, kuriuos duoda pamokose, neįtikėtinai kvaili, todėl kad juose nėra savo atsakymo varianto. Vaikas, norėdamas gauti gerą pažymį, bando atspėti vieną atsakymą iš pasiūlytų, bet juk jis gali turėti savo nuomonę, kurios jis negali parašyti. Aš nemanau, kad ateis laikas, kai visi atsimins visas pasaulio sostines, viską, ką parašė Maironis, kvadratinę šaknį iš penkių. Man atrodo, jei žmogus kažkuo domisi, tai jis sužino daugiau, nei vaikas per 12 mokyklos metų. Ir jei jam prireikia žinių iš kitų sričių, tai jis lengvai gali jas gauti.

6. Namų darbų kiekis.
Aš skaičiau, kad nėra jokių įrodymų, kad namų darbai daro įtaką vaikų pasiekimams ir išsilavinimui. Kartą man uždavė tokį kiekį užduočių iš anglų kalbos, kad po 3 valandų rašymo aš atsistojau ir negalėjau ištiesti kaklo. Mane nuvežė į traumatologinį ir visą savaitę aš vaikščiojau su kaklo įtvaru.

7. Draudžiamas unikalumas.
Mokyklose labai nemėgsta, jei kažkas skiriasi nuo kitų. Tai prasideda nuo mokytojo, persiduoda mokiniams ir lieka su jais visam gyvenimui.

8. Mokykla nemoko būti laimingu.
Aš skaičiau, kad kai Džonui Lenonui iš The Beatles buvo penkeri,mama jam pasakė, kad svarbiausia gyvenime – būti laimingu. Paskui jis nuėjo į mokyklą ir ten jo paklausė: „Kuo tu svajoji būti gyvenime?“Jis atsakė: „Laimingu“. Jam pasakė: „Tu nesupranti užduoties“. Į ką jis atsakė: „Jūs nesuprantate gyvenimo“.

9. Mokykla nemoko dirbti su informacija.
Pavyzdžiui, YouTube aš žiūriu kanalą, kur fizikos mokytojas lengvai ir įdomiai pasakoja medžiagą. Tokių šaltinių skaitymas arba peržiūra gali pakeisti dešimtis nuobodžių pamokų.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


10. Mokykla neruošia suaugusiųjų gyvenimui.
Mokykla – tai pasiruošimas suaugusiųjų gyvenimui. Bet ji nemoko, nei kaip išsaugoti ir padidinti pajamas, nei kaip jas gauti, nei kaip išvis užsidirbti. Aš manau, kad svarbiausias dalykas mokykloje galėtų tapti pamoka, kurioje mus mokytų suprasti vienas kitą. Juk mokėjimas bendrauti – svarbiausia.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e