Visgi nuspręsta! Vyriausybė užveria duris neturintiesiems galimybių paso: negalės lankytis didelėse parduotuvėse, kavinėse, gauti kai kurių paslaugų

Naujausios žinios

Vyriausybė trečiadienį pritarė nutarimo projektui, kuriame numatoma, kad galimybių paso neturintys asmenys negalės apsipirkti didelėse parduotuvėse, lankytis maitinimo įstaigose ir gauti kai kurių paslaugų. Tokia tvarka, remiantis nutarimu, turėtų įsigalioti nuo rugsėjo 13 d., tačiau numatoma, kad paslaugų teikėjai tokią tvarką galėtų pradėti taikyti ir anksčiau, jeigu patys priimtų tokį sprendimą.

Kaip nurodoma Vyriausybės teikime, nutarimu nustatoma, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami, išskyrus nustatytas išimtis, tik asmenims, turintiems galimybių pasą.

Nuo rugsėjo 13 d. galimybių paso ar neigiamo PGR ar serologinio testo neturintiems žmonėms užsivertų didelių parduotuvių, grožio salonų, kavinių, restoranų bei pramogų ir renginių durys.

Galimybių paso arba neigiamo testo rezultato neturintys žmonės galėtų apsipirkti tik atskirą įėjimą turinčiose, mažesnėse nei 1 500 kv. metrų parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių pardavimas.

Lauko kavinės

Taip pat šie gyventojai galėtų naudotis tik smulkaus remonto paslaugomis, kai kontaktas trunka ne ilgiau nei 15 minučių, veterinarijos paslaugomis. Jie galėtų lankytis muziejų ekspozicijose ir parodose bei bibliotekose, kai norima atsiimti ar grąžinti knygas.

Galimybių paso ar neigiamo testo neturintys gyventojai galėtų lankytis atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, šventėse, kituose susibūrimuose, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Naudojantis paslaugomis, lankantis uždarose vietose ir kitais nutarimuose numatytais atvejais galimybių paso ar neigiamo PGR testo atsakymo neturintieji privalėtų dėvi nosį ir burną dengiančias priemones. Imunitetą turintiems asmenims šios priemonės liktų rekomendacija.

Vilnius

Vyriausybės posėdyje ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė atkreipė dėmesį, kad siekiama sudaryti papildomas galimybes gyventojams gauti galimybių pasus. Anot ministrės, Registrų centras ketina įgyvendinti vadinamųjų pasobusų projektą, kai specialiuose autobusuose gyventojai galės atsiimti savo galimybių pasus. Taip pat tokią galimybę norima suteikti ir Lietuvos pašto skyriuose.

Ankstesniame nutarimo projekte buvo siūloma, kad galimybių paso neturintys gyventojai negalėtų naudotis viešuoju – tiek miesto, tiek tarpmiestiniu – transportu bei patekti į gydymo įstaigas, išskyrus būtinųjų paslaugų suteikimą. Vis dėlto pakoregavus projektą šių siūlymų buvo atsisakyta.

LRT.lt primena, kad galimybių pasą gali gauti pasiskiepijusieji pagal visą skiepijimo schemą ir įgijusieji imunitetą. Taip pat – persirgusieji koronavirusine infekcija, kai tai patvirtinta PGR arba antigeno testu, bei vaikai iki 16 metų.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Taip pat ribojimai nebūtų taikomi neigiamą PGR testo, atlikto per pastarąsias 48 valandas, rezultatą turintiems gyventojams, tačiau numatoma, kad tokį testą žmogus turėtų atlikti privačioje klinikoje savo lėšomis. PGR testų kaina svyruoja apie 70 eurų.

Galimybių pasas

Sveikatos apsaugos ministras posėdyje pabrėžė – jeigu asmuo skiepytis negali dėl medicininių priežasčių, jam būtų sudarytos galimybės atlikti PGR testą mobiliuosiuose punktuose.

Nuo šios savaitės galimybių pasas galioja du mėnesius. Anksčiau galimybių paso galiojimo trukmė siekė vieną mėnesį.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e