Pasipylus kritikai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pusėn, premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad centro darbuotojai dirba itin sunkiai, tačiau kliūtys jų darbui kyla dėl centro vadovybės.
Tiek premjerė, tiek sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys jau anksčiau kritikavo NVSC vadovybės darbą.
Tačiau I. Šimonytė ne kartą pabrėžė, kad tai nėra kritika centre dirbantiems žmonėms.
Anot jos, problema yra tai, kad centro vadovybė neužtikrina, jog kai kurie procesai netaptų pertekline kliūtimi NVSC specialistų darbe.
„Kažkas bando konstruoti mano abejones ar pasisakymus taip, tarsi aš dvejočiau žmonėmis, kurie dirba sunkų darbą. Žmonėms tikrai yra labai sunku dirbti tą darbą, bet yra dar sunkiau, kai institucijos vadovai negali užtikrinti, kad procesai žmonėms bent jau netrukdytų dirbti, jau nekalbu apie pagalbą“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.
Pasak I. Šimonytės, per visą kovos su COVID-19 laikotarpį ne kartą buvo įsitkinta, kad to padaryti nepavyksta.
Premjerė sakė kalbėjusi su NVSC vadovu Robertu Petraičiu ir išklausiusi, koks yra jo požiūris dėl esamos situacijos: „Mūsų požiūriai didele dalimi nesutapo, tačiau institucija yra pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai ir sveikatos apsaugos ministro prerogatyva yra priimti organizacinius sprendimus, kuriuos jis matys reikalingus, kad funkcijos būtų atliekamos tinkamai.
Ar tam reikia instituciją pertvarkyti, ar tiesiog kiti žmonės turėtų tą funkciją daryti, ar tam reikia kitų organizacinių sprendimų – turės atsakyti sveikatos apsaugos ministras.“
Portalas LRT.lt primena, kad premjerė jau anksčiau kritikavo NVSC vadovybės veiklą, neigiamai apie vadovo darbą pasisakė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Kiek anksčiau ministras pranešė paprašęs R. Petraičio pasiaiškinimo dėl neapskaitytų su COVID-19 susijusių mirčių.
A. Dulkys žadėjo, kad įvertinęs pateiktus atsakymus priims sprendimus dėl centro vadovo.
Svarsto apie „imuniteto pasą“
Pasaulyje toliau siaučiant COVID-19 pandemijai kai kurios valstybės planuoja vesti atsisakiusių skiepytis žmonių registrą, skiepų paso ketina prašyti ir iš keliautojų. Lietuvos premjerė trečiadienį kalbėjo, kad svarstomas klausimas dėl „imuniteto paso“.
„Ne tik skiepyti žmonės galėtų į tokią žymą pretenduoti, bet ir tie žmonės, kurie yra persirgę, kurių organizme galima nustatyti antikūnus. Mes apie tai diskutuojame ekspertų taryboje, bet sprendimo kol kas neturime. Kai turėsime, būtinai pristatysime“, – teigė I. Šimonytė.
Pasak jos, kai kurie COVID-19 persirgę žmonės, kurie nebeturi užsikrėtimo rizikos, nesupranta, kodėl turi laikytis tų pačių reikalavimų kaip tie žmonės, kurie vis dar gali užsikrėsti ir užkrėsti kitus.
Kaip sakė I. Šimonytė, „imuniteto pasas“ leistų svarstyti apie tai, kad daliai visuomenės kai kurie karantino reikalavimai nebūtų taikomi.
„Tačiau neturėdami gero sprendimo nenorėtume tuščiai postringauti apie tai šiandien. Tačiau tą klausimą turime omenyje ir sprendimų ieškosime“, – sakė premjerė.
Spręs ir dėl egzaminų
Premjerė sakė, kad karantinas kelia ir didelių švietimo iššūkių.
„Švietimą matome kaip svarbią sritį. Nepaisydami ekspertų kritikos, išlaikėme atidarytus darželius. Matome iššūkius dėl pradinio ugdymo. Norėtume, kad vaikai kuo greičiau grįžtų į įprastą ar bent jau mišrų ugdymą, bet padėtis dar neleidžia.
Mokyklų ir egzaminų klausimus svarstysime artimiausiu metu, mėginsime susikurti algoritmą, kuriuo remdamiesi galėtume išspręsti švietimo klausimus“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Šaltinis: lrt.lt