Žvėriškas išpuolis Jonavoje: po 40 smūgių peiliu ir kumščiais, žudikai auką išrengė nuogai – Kūną paliko šaltyje

Naujausios žinios

Kaune teisiami du vyrai, kuriems pareikšti kaltinimai dėl žvėriškos žmogžudystės: aukai sudavus mažiausiai 40 smūgių peiliu, kumščiais ir kojomis, ji per šalčius buvo išrengta, o kūnas dvi paras laikomas ūkiniame pastate. Nusikaltimas išaiškintas, vienam įtariamųjų pradėjus ieškoti, kas iš pažįstamų galėtų parūpinti automobilį dėl palaikų paslėpimo.

Ketvirtadienį sakydamas baigiamąją kalbą Kauno apygardos teisme, šio miesto prokuroras Vytautas Gataveckas jonaviečiams Justui Dobravolskui ir Vadimui Iliuščenko pasiūlė skirti vienodas bausmes – įkalinti juos po 12 metų.

Kraupus nusikaltimas buvo įvykdytas Jonavoje per 2020-ųjų Kalėdas – žudikai atėmė gyvybę netoliese įsikūrusiam Vadimui Š., kuris šventinį gruodžio 25-osios vakarą pasibeldė į sodo namelį, esantį Kaimynų gatvėje.

Ten buvo 28 metų J.Dobravolskis, 39 metų V.Iliuščenko, kurio tėvams priklausė sodas ir buvusi Vadimo Š. sugyventinė.

Ir daužė, ir išsityčiojo Nepatenkintas, kad moteris po nutrūkusios draugystės leidžia laiką su dviem svetimais vyrais, svečias ėmė jai priekaištauti ir prašė grįžti, tačiau išgirdo neigiamą atsakymą.

„Tada tau teks grįžti nuogai“, – neva ištarė Vadimas Š., bet jokio smurto prieš moterį nevartojo. Šiuos žodžius pasakė, norėdamas jai įgelti.

J.Dobravokskis ir V.Iliuščenko, anksčiau jau ne kartą teisti už smurtinius nusikaltimus, surengė svečiui egzekuciją, bet jiems to buvo negana – po mirtinų smūgių iš aukos nutarta ir pasityčioti, prisiminus jos pačios žodžius.

Pamatę, kad Vadimas Š. – jau be gyvybės ženklų, bendrininkai išrengė jį nuogai ir šaltą žiemos vakarą nunešė į paukštidę.

Palikę ten kūną, žmogžudžiai lyg niekur nieko toliau puotavo, o buvusi aukos draugė nepuolė jai padėti, kviesti pagalbos.

Žudikai prie degtine ir užkandžiais nukrauti stalo laidė ciniškus komentarus: „Greitai užsilenkė“.

Suko galvą, kaip paslėpti kūną

Gruodžio 26 dieną J.Dobravolskis susisiekė su pažįstamu jonaviečiu ir paprašė paskolinti automobilį.

Paklaustas, kam prireikė mašinos, jis be užuolankų pareiškė, jog ketina paslėpti nužudyto žmogaus kūną. 

Palaikus smurtautojas tikriausiai būtų nuvežęs į atokią vietą ir ten juos užkasęs.

Tačiau automobilio savininkas, pats anksčiau turėjęs reikalų su teisėsauga, nusprendė neužsiimti žmogžudystės slėpimu.

Kurį laiką padvejojęs, gruodžio 27-ąją jis paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir viską išklojo.

Netrukus į sodus atvyko policijos pareigūnai, kurie ūkiniame pastate aptiko nužudytąjį.

Įtariamųjų reakcija – skirtinga

Įtariamieji buvo uždaryti į belangę, kurioje laikomi iki šiol.

Paklausti, ar pripažįsta savo kaltę, suimtieji reagavo skirtingai.

V.Iliuščenko ėmė įtikinėti, esą jis negalėjo įvykdyti žmogžudystės, tačiau čia pat pridūrė, jog nieko neatsimena.

T.Dobravolskis taip pat pareiškė neprisimenantis, kas vyko žmogžudystės vakarą, tačiau prisipažino, kad jis galėjo suduoti aukai mirtinus smūgius.

Pasak prokuroro V.Gatavecko, svarių įkalčių surinkta prieš abu kaltinamuosius, kuriems už nužudymą gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų.

Jonavos privačios įmonės darbininkas V.Iliuščenko anksčiau buvo teistas 4 kartus už sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą ir kitus nusikaltimus, o niekur nedirbančiam J.Dobravolskui tai bus jau trečias nuosprendis. Prieš tai jis teisiamųjų suole buvo atsidūręs už plėšimą ir žmogaus sumušimą.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e