Darželyje vaiką palikusi vilnietė pamatė, ką iš tiesų veikia auklėtojos: „Trūksta žodžių“

Nuomonės

„Niekada nemaniau, kad turėsiu viešai rašyti tokį laišką, bet esu sutrikusi ir nežinau, kaip turėčiau toliau elgtis. Galvoje dėliojasi daug sprendimų, tačiau nerandu nei vieno, kuris tiktų konkrečiai mano mano situacijai. Bijau, kad galiu viską sugadinti dar labiau, o kelio atgal nebebus“, – tv3.lt atsiųstame laiške rašo vilnietė Ligita.

Auginu vaiką, kurį leidžiu į darželį. Jau trejus metus dukra žingsniuoja į jį. Būta visko – ir nenorėjo eiti, ir pyko, tačiau dabar situacija ramesnė. Ryte iš namų išeina geros nuotaikos, panašu, kad darželyje turi draugų ir gerai jaučiasi.

Deja aš, kaip mama, jaučiuosi gerokai prasčiau ir negaliu visiškai būti rami, kai palieku vaiką grupėje.

Ne paslaptis, kad dėl karantino ir esamos pandeminės situacijos tėvai neįleidžiami į grupes. Iš pradžių man tai neatrodė didelė problema, atvirkščiai, atsisveikindavome su vaiku gerokai greičiau ir paprasčiau, tačiau dabar pradedu galvoti, kad auklėtojos naudojasi esama situacija.

Auklėtojos sėdi galvas sukišusios telefonuose

Pastaruoju metu vis dažniau pastebiu, kad tiek auklėtoja, tiek auklėtojos asistentė sėdi galvas sukišusios telefonuose. Tiesiog trūksta žodžių. Pastebėjau pro langą, kai ėjau anksčiau pasiimti vaiko, matė ir kiti tėvai – vėliau pasidalino šia situacija tėvelių grupėje socialiniame tinkle.

Aš nieko prieš, kad auklėtojos naudotųsi telefonais, juk visokių situacijų būna, visi mes žmonės, tačiau ar darbo metu neturėtų auklėtojos, kurių atsakomybėje 15 vaikų, būti su jais iš užtikrinti saugumą? Jei mano vaikas nugriūtų, susižeistų ar rimtai susižalotų, tikiu, kad auklėtoja net nebūtų pastebėjusi situacijos ir, didelis klausimas, ar laiku sureaguotų?

Mano vaikas labai judrus – ir laipioja, ir karstosi, ir mėgsta su kitais pasipešti, tad kas apsaugos ją nuo galimų traumų ir nesusipratimų? Tiesiog esu pasibaisėjusi tokia situacija mūsų privačiame darželyje!

Svarsčiau, kaip reikėtų tokioje situacijoje elgtis – jei pasakysiu auklėtojai, tai tikrai „užsisės“ ant vaiko, jei ignoruosiu, negalėsiu ramiai gyventi, o jeigu kreipsiuosi į vadovybę, tai tikrai nežinia, kokios reakcijos sulauksiu, nes auklėtojos mūsų darželyje yra labai palaikomos ir vertinamos.

Vaiką palikusi darželyje vilnietė pamatė, ką iš tiesų veikia auklėtojos: „Trūksta žodžių“

Tiesa, tikrai imu abejoti, ar turėtų taip stipriai jos būti vertinamos, jei savo darbo metu neužtikrina kokybiško ugdymo. Manau, kad auklėtojos peržengia visas ribas.

Galvoju, o jeigu jos ir lauke su telefonais vaikšto, kai vaikai laksto ir žaidžia? Netoliese yra tvenkinys, jei jie ten nueitų, kažin ar auklėtojos spėtų laiku pastebėti galimai įvykusią nelaimę.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Esu sutrikusi, todėl ir nusprendžiau viešai kreiptis jūsų patarimo – kaip elgtis, ką daryti, ar kalbėtis su auklėtojomis?

Autorius: skaitytoja Ligita


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e