13-metę dukrą palaidojusi mama niekada nepamirš jos žodžių

Žmonės

Anya Zuber sirgo retos formos vėžiu, kuris po daugelį metų trukusios chemoterapijos sugrįžo, todėl likus 10 dienų iki mirties paauglė savo mamai pasakė tris širdį veriančius žodžius. Sielvartaujanti motina pasidalino šiais žodžiais.

Anya Zuber buvo vos 13 metų, kai jai pirmą kartą buvo diagnozuotas agresyvus, retas kaulų vėžys, ir ji šešerius metus kentė didelių dozių chemoterapiją, spinduliavimą ir operacijas. Jaunuolė iš Armidalio (Australija) daug metų buvo gydoma ligoninėje dėl osteosarkomos diagnozės, kuri sugrįžo 2020 m., kai jai buvo 19 metų.

Tik vienas iš penkių išgyvena ligos sugrįžimą, o mama Elizabeth Egan vėliau prisiminė širdį veriančius dukros žodžius, pasakytus likus kelioms dienoms iki jos mirties, rašo mirror.co.uk.

Nuo to laiko Elizabeth surinko tūkstančius dolerių pagal mokslinių tyrimų projektą „Anyos noras” ir rinko pinigus Vaikų vėžio institute (angl. Children’s Cancer Institute, CCI).

Anya savo mamai pasakė, kad „kažkas negerai“, likus vos 10 dienų iki jos mirties dėl žiaurios ligos. „Ji tik pasakė „Mama, kažkas negerai“, o po 10 dienų jos nebebuvo“, – širdį veriančiais žodžiais pasidalino mama.

Bus renkamos lėšos

Daktarė Emmy Fleuren iš CCI nuo to laiko padėkojo Elizabeth už jos labdarą, pranešė „Daily Mail“.

Daktarė pranešė, kad šiuo metu jiems pavyko sukurti devynias naujas ir unikalias osteosarkomos ląsteles. Šios ląstelės naudojamos vaistų, kovojančių su reta vėžio forma, veiksmingumui išbandyti. Dabar dirbama, kad ląstelės būtų nukreiptos būtent prieš osteosarkomą, nors komanda teigia, kad tam reikės daugiau lėšų.

Naya Landey iš CCI ha sakė, kad visi surinkti pinigai skiriami tokiems mokslinių tyrimų projektams kaip „Anyos noras”. Dr. Fleuren pridūrė: „Žinau, kad Anya buvo pasiryžusi remti mokslinius tyrimus, kuriais siekiama rasti geresnį osteosarkoma sergančių vaikų gydymą. Reikia būtinai ką nors daryti su šiais navikais, o su „Anyos noru“ mes galime tai padaryti.“

Kitą mėnesį bus surengtas lėšų rinkimo iššūkis, o Anyos mama Elizabeth tikisi, kad vykdomi tyrimai padės sustabdyti vaikų vėžio plitimą. Dalyvių prašoma nueiti, nubėgti arba nuvažiuoti dviračiu 19 km, kad būtų pažymėti 19-ieji Anyos metai.

 Elizabetė pridūrė: „Anyos noras buvo, kad jos kūnas ir patirtis, įgyta sergant šia liga, būtų sutelkta į vykstančius mokslinius tyrimus, kuriais siekiama įveikti vaikų vėžį, ypač sarkomą. Anya labai tuo didžiuotųsi.“


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e