Tai ne pokštas: Celofanas „ims“ valdžią

Žmonės

Šiandien nuo vieno teismo posėdžio iki kito gyvenantis Antanas Kandrotas-Celofanas ruošiasi naujam gyvenimo etapui – jis ketina dalyvauti rinkimuose. Manantiems, kad tai tik pokštas, jis atsako, kad planas rimtas, tad Celofano partijos atstovų kitą kadenciją galime pamatyti ir Seime.

Vienai žiniasklaidos priemonei skelbiant apie kauniečio Antano Kandroto-Celofano valdomas ir bankrutuojančias įmones (teigiama, kad jo perimtų, nupirktų ir kitaip su juo siejamų įmonių nesumokėtų mokesčių suma gali viršyti 250 tūkst. eurų,), šis aktyvistas gyvena priešrinkiminėmis nuotaikomis.

Kad ketina kurti Celofano partiją, A.Kandrotas dar birželio pradžioje paskelbė socialiniuose tinkluose. Partija jau registruota Registrų centre. Partijai jau yra registruota ir interneto svetaine www.celofanopartija.lt, kurioje galima užpildyti anketą, norint tapti partijos nariu.

„Tai bus pati stipriausia partija, kokios Lietuvoje dar nebuvo”, – sakė A.Kandrotas, skelbdamas apie partijos registraciją. Jis pakvietė žmones registruotis į partiją be stojimo mokesčių ir pažadėjo partijos sukūrimo šventę. „Po rinkimų bus kitas balius”, – vienoje savo transliacijoje sakė jis.

Apie tai jis dar kartą neseniai pranešė ir teismo posėdžių salėje, kur buvo nagrinėjama riaušių prie Seimo byla. Ketinimas dalyvauti rinkimuose tapo argumentu, kuriuo remiantis, vyras prašė panaikinti jam skirtą namų areštą.

A.Kandrotas teisme tikino, kad namų arešto taikymas jam gali būti susijęs ir su jo politine veikla. Jis priminė kuriantis politinę partiją bei pareiškė planuojantis dalyvauti prezidento rinkimuose. Anot jo, namų areštas jam trukdo imtis šių veiklų, ši kardomoji priemonė esą pritaikyta, siekiant sukliudyti vykdyti šias politines veiklas.

Tačiau greičiausiai ne planai dalyvauti rinkimuose įtikino teismą. A.Kandrotas nurodė, kad jog jo šeimoje auga du vaikai, kuriems nustatytas autizmo sutrikimas, tad su žmona jis turi vaikus vežti į įvairias stovyklas, tačiau dėl jam taikomo namų arešto esą to padaryti negali.

 Pranešimas apie ketinimą dalyvauti prezidento rinkimuose buvo tik pokštas ar rimtas planas? – „Vakaro žinios” paklausė A.Kandroto.

– Turbūt viskas priklauso nuo žmonių ir kaip jie reaguoja į tavo idėjas. Kai paskelbiau tai, supratau, kad tai ne pokštas. Idėją palaiko daug žmonių, tad tai jau tikrai nebėra pokštas.

Panašiai kaip su partija. Iš pradžių paskelbiau apie tai tik kaip tam tikrą apklausą ir per pirmą parą prisiregistravo 500 žmonių, o šiandien šis skaičius viršija 3000 norinčių tapti steigėjais. Dabar planuojamas steigiamasis suvažiavimas, kuris vyks rugpjūtį Kelmės rajone.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Esame nusiteikę rimtai: planuojame ir strateguojame. Žygiuosime į priekį. Kiek žinau, kai kuriose politinės stovyklose jau kilo šiokia tokia panika.

– Kokia būtų jūsų rinkiminė programa?

– Esu už tradicines vertybes ir tradicinę šeimą. Tad pagal pažiūras esu konservatorius. O juk Lietuvoje tikrų konservatorių neturime, tik taip pasivadinusią partiją. Tikrai nesuprantu konservatorių, kurie balsuoja už partnerystes ar civilines sąjungas. Taip balsuoja tik apsimetėliai. Tad vertybinės konservatorių politinės jėgos, kuriai būtų svarbu tradicijos, jų puoselėjimas, Lietuva šiandien neturi. Šioje partijoje kažkodėl tik nuogų užpakalių naujovės. Politinėje padangėje kitokių pasiūlymų, atrodo, nėra.

Aš esu iš tų žmonių, kurie vertina savo vėliavą, tradicines vertybes, istoriją, kalbą, kultūrą. Būtent tai šiandien Lietuvoje naikinama. Todėl mes stengsimės politinę kryptį apsukti, o daugybę įstatymų, manau, reikės atšaukti – nuo tam tikros datos priimti įstatymai būtų paskelbti netekusiais galios. Pavyzdžiui, pandemija suveikė kaip priedanga, kai jos metu buvo priimta daug įstatymų, kurie iki šiol galioja.

Tarkim, teismo posėdžiai. Anksčiau procesas nenumatė posėdžių nuotoliniu būdu, jeigu gali atvykti kaltinamieji. Tik išimtinais atvejais. Per COVID-19 išimtys tapo taisyklėmis. Tokių pavyzdžių yra daugybė. Neseniai vienoje antstolio kontoroje pamačiau užrašą, jog remiantis kažkokiomis kovai su COVID-19 skirtomis rekomendacijomis, galima tik registracija iš anksto. Su pasų poskyriais tas pats. O jeigu žmogus interneto neturi? Aplink vien apribojimai ir draudimai. Pastaruoju metu žodį „uždrausti” Lietuvoje girdžiu nuolat, turbūt Rusijoje taip dažnai jis neskamba, kaip pas mus. Manau, žmonėms reikia gyvenimą šiek tiek atlaisvinti.

– Su tokiais tikslais turbūt efektyviau dalyvauti Seimo rinkimuose…

Mes visur dalyvausime. Pirmiausia, įdomu, ką Tauta pasakys prezidento rinkimuose, o tada Europarlamento rinkimuose, Seimo rinkimuose. EP rinkimuose, manau, galėtume suvienyti jėgas su politiniais judėjimais iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos. Nes Europoje Lietuvos, kai ji viena, negirdi. Nebent kai rėkiame, kad mes beveik Ukraina. Tik manau, kad mes pirmiausia turime sakyti, kad esame Lietuva, o tik po to ištarti žodį „Ukraina”.

Aš ne prieš Ukrainą, bet atrodo, kad Ukraina nustumia į šalį Lietuvą. Šiandien atrodo, kad Lietuva yra tik JAV kolonija. Gal ne visi mato, bet labiausiai pavergti dažniausiai būna tie, kurie galvoja, kad yra laisvi.

Tragiška Lietuvoje ir teismų sistema. O būtent prezidentas skiria teisėjus. Nežinau, kokiu būdu šiandien vyksta teisėjų atrankos. Turbūt norint įsidarbinti, pirmiausia reikia susirasti draugų partijoje. Nors oficialiai teisėjai partijoms nepriklauso, bet štai, pavyzdžiui, Kauno apylinkės teismas politikuoja ar ne, kai iškelia Ukrainos vėliavą? Teismo pirmininkas paskelbia, kad taip teismas prisijungė prie Ukrainos NATO palaikymo. Teismas prisijungė prie politinės akcijos. Toks teismo pirmininkas turėtų tuojau pat sulaukti skambučio iš prezidentūros ir netekti darbo. Kaip gali teisėjas dirbti, jeigu jis politikuoja. Tokių dalykų, manau, taip palikti negalima.

– Apklausos rodo, kad didelio visuomenės palaikymo prezidento rinkimuose gali susilaukti advokatas Ignas Vėgėlė. Jis, atrodo, būtų protesto balsų kandidatas. Į protesto balsus, greičiausiai taikytumėte ir jūs.

– Manau, kad I.Vėgėlės, kaip ir Andriaus Tapino, palaikymas yra labiau dirbtinis. Kai žmogus net nepareiškia, kad kandidatuos. Kitas dalykas – nežinau protestų, kuriuose dalyvavo I.Vėgėlė apart akcijos, kai susikibę už rankučių su A.Tapinu ir kitais stovėjo Baltarusijos pasienyje. Taip pat jis pasakė savo kalbą, kuri buvo laiku ir vietoje. O kur I.Vėgėlė yra dabar? Kur tas protesto balsas? Man tai sako, kad jis nėra protesto balsų kandidatas. Man jis yra to paties elito atstovas, kuris kažkada jau kandidatavo su konservatorių sąrašu rinkimuose į Seimą. Tik visuomenė turi trumpą atmintį.

– Neseniai visos žiniasklaidos dėmesį patraukė Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus bučinys jums per LGBT eitynes. Policija nepradėjo tyrimo dėl seksualinio priekabiavimo. Skundėte tokį sprendimą?

– Taip, advokatas šį sprendimą apskundė. Po to pateiksime civilinį ieškinį. Po šio incidento išgyvenu didžiulius dvasinius išgyvenimus, prasidėjo patyčios internete, vaikštau pas psichologę. Viena konsultacija kainuoja 50 eurų.

Nors LGBT atstovai nuolat sako, kad yra už lygybę ir prieš patyčias, bet šiuo metu kaip tik aktyviai vykdomos patyčios. Manau, kad ieškinys dėl to bus labai didelis ir tikiuosi, kad T.V.Raskevičiui teks gerokai papurtyti piniginę.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e