J. Statkevičius rėžė atvirai: kopos užaugo ne smėliu, o prifarširuotomis, smirdinčiomis, karštomis bombomis

Žmonės

Palanga paskendusi išmatose, žmonės priversti kasti duobutes tiesiog pliaže, o situacija nesikeičia net ir viešai pasipiktinus. Ir tai nepasikeis – tuo įsitikinęs dizaineris Juozas Statkevičius, sugalvojęs, kad per Žolines reiktų visiems pasinaudoti plastikiniais maišeliais ir šiuos pristatyti tiesiai į savivaldybę.

– Kokia situacija yra pajūryje? 

– Stagnacija ir nebijokime šito žodžio. Todėl, kad 30 metų mes gyvename laisvoje Lietuvoje labai džiaugiamės, mes europiečiai ir kiek visokių gražių dalykų: europiniai pinigai, gėlytės ir taip toliau. Tačiau manau, kad tai tikrai ne esminis dalykas mūsų kurortuose: Šventojoje, Nidoje ir Palangoje. Palanga patogiausia, nes nereikia persikelti keltu ir nereikia laukti eilėje, nereikia važiuoti. Palangoje visi suguža savaitgaliais, greitu laiku bus ilgasis savaitgalis – Žolinės.  

Mes visi labai daug metų rėkiam – ekologija! Mes turime važiuoti su dviračiais, bet pažiūrėkite: 12 km nuo Kretingos, kur atvažiuoja traukinys, per 30 metų nesugebėjo pastatyti traukinio, kad tiesiai atvažiuotume į Palangą.  

Prie jūros paprastas atvejis – stovi berniukas, išsimaudęs, ir rėkia savo mamai, kas yra nekultūringa rėkti per visą pliažą, nes žmonės ilsisi. Berniukas rėkia: „mama, noriu kaku.“ Mama atsako: „ateik, aš iškasiau duobutę.“ Būkime biedni, bet teisingi – 30 metų merai išvis negalvoja. Renka pagalvės mokestį, renka įvažiavimo mokestį, o tualetų nėra. Juokingiausia, kai aš jau pakėliau šitą bangą, tai pareiškė, kad yra tualetas ir Šventojoje arba hidrantai mieste. Dabar paskelbta, kad vanduo nešvarus, pilna visokiausių grybelių, susirgimų. Žinoma, šiltas vanduo, vasaros įkarštis ir neturime net dušų pliažuose nusiprausti.  

Per šitiek metų kopos užaugo ne smėliu, o prifarširuotomis, smirdančiomis, karštomis bombomis! Neįsivaizduojate, kas dabar darosi rugpjūčio mėnesį – negali eiti per mišką užsisvajojęs, o turi eiti taip, kad neįliptum tiesiog, atsiprašant, į š… 

– Ar tikite, kad situacija gali pasikeisti? 

– Netikiu! Viskas juk labai gerai – už Europos pinigus mes pasodinsim gėlytes… mes patys pasodinsime ir dar gražesnes. Jūs padarykite esminius dalykus: kad žmonės galėtų suvažiuoti traukiniais, saugoti mūsų gamtą, nekirsti medžių, nestatyti namų, bent sezono metu porą mėnesių, nes, kaip jūs žinote, vasara pas mus labai trumpa. 

Dėl to žmonės ir važiuoja į Turkiją, į Egiptą – visur, nes ten pigiau, yra dušai, yra tualetai. Daug akmenų į kurortinių miestų savivaldybes nemetu, nesakau nieko apie Birštoną ir Druskininkus, viskas ten gerai, bet pliažas vasarą, tai – pagrindinis dalykas. Duokite mums vandens, duokite švaros ir duokite nusiprausti, tiek ne daug tereikia. Kodėl mes turime kentėti? Tegul kenčia tie, kurie nieko nedaro. 

Apie J. Statkevičiaus pasisakymus atkirto ir Gediminas Valinevičius, „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius.

– Didžioji dalis poilsiautojų pasakys, kad Palanga labai gražiai atrodo ir kad tai yra puikus kurortas. Paieškojau informacijos po J. Statkevičiaus pasisakymų. Pasisakymai tikrai nekorektiški ir tikrai žeidžiantys. Tegul jis mane pasivedžioja po Palangą ir parodo, kur visa tai yra. Ką reiškia tualetai uždaryti? Yra tualetų darbo laikas ir tualetai pajūryje dirba iki 20 val. Prie kopų – iki 22 val. Centriniai tualetai dirba iki 23 val. Nei aš, nei mano darbuotojai neina į kopas daryti. Tai kas padaro? Ne tie patys žmonės, kurie suvažiuoja? 


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Klausimas apie žmonių kultūrą, o ne apie tai, kiek infrastruktūros trūksta. Aišku, jos reikia, bet tam reikia daug lėšų ir pastovaus planavimo. Reikia priversti komunikacijas, kad pastatytų tualetus. Aišku, daug kas kalba apie Latviją, kurioje yra biotualetai, tačiau jos pajūris – 300 m. Tačiau, jei būtume pastatę biotualetus, tai po pirmadienį ir antradienį praūžusios audros visi tualetai plaukiotų jūroje. Yra tam tikros inžinerinės ir gamtinės sąlygos, pagal kurias mes turime prisitaikyti ir dirbti. 


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e