Išgirdus gydytojos žodžius Aušra pakraupo: „Tą vakarą aš kovojau už save”

Nuomonės

Jaunai merginai Aušrai iš Šilalės apsilankymas VšĮ Šilalės rajono ligoninėje virto košmaru. Vėlyvą sekmadienio vakarą mergina patyrė stiprius ir nemalonius nerimo jausmus ir supratusi, kad gali vėl žvelgti savižudybei į akis, nieko nelaukusi nuvyko į ligoninę, kurioje tikėjosi sulaukti pagalbos, tačiau susidūrė su nemaloniu gydytojos elgesiu.

„Taip jau nutiko gyvenime, kad vasario mėnesį man buvo diagnozuota vidutinio sunkumo depresija. Diagnozavusi gydytoja paskyrė medikamentus ir pasiūlė gydymuisi vykti į LSMU Neuromokslų Instituto Palangos Klinika, streso ligų skyrių.

Ten sutikau nuostabią ir profesionalią komandą, su kuria praleidau 6 savaites kasdieninėse psichoterapijose. Ir sutikau be proto šiltą ir nuostabią, empatišką gydytoją Aidaną Lygnugarytę-Grikšienę, kuri iki dabar yra mane gydančioji gydytoja.

Juokiuosi ir sakau, kad pas šią gydytoją einu kaip į šventę, nes visada esu laukiama su visais savais jausmais ir emocijomis, ašaromis. Ši gydytoja niekada nėra nuneigusi mano jausmų. 

Baigusi terapijas klinikoje, pradėjau iš karto jas lankyti individualiai. Viskas atrodė stabiliai ir gerai, kol staiga neperdegiau. Pati esu veterinarijos gydytoja ir per daug kartais mylinti darbą, todėl ir vėl man kūnas pasakė – STOP.

Tada buvo nustatytas specifinis nerimo sutrikimas, skirti medikamentai ir toliau tęsiama psichoterapija. Tą vakarą, sekmadienį, lapkričio 19 dieną prieš 22 valandą vakaro, baigusi visus darbus, atsipalaidavusi pajutau kaip „pareina banga“.

Ir ta banga taip smogė, kad jau gydytojos skirti medikamentai nepadėjo. Su gydytoja buvome susitarusios – jei jausiuosi prastai, rūpintis savimi ir vykti į ligoninę. Todėl ir nuvykau“, – įvykio aplinkybes pasakoja Aušra.

Liūdna mergina (nuotr. Fotolia.com)

Nenorėjo leisti raminamųjų

Aušrai nuvykus į ligoninę, ją pasitiko ir priėmė slaugytoja. „Ji buvo nuostabi, labai gaila, kad nežinau vardo ir pavardės, norėčiau jai padėkoti. Slaugytoja norėjo mane išgirsti ir išklausyti. Padarė EKG, pamatavo AKS, paguldė ant kušetės. Pasikalbėjome apie mano vartojamus vaistus.

O tada atėjo gydytoja, kuri buvo visiškai neempatiška mano būklei. Su pašiepimu buvo galima suprasti, kad atvykau be reikalo, nes turiu gi skirtą gydymą.

Nematė manęs kaip pacientės, kuriai būtina pagalba. Nenorėjo leisti man raminamųjų. Ir klausė ko nelaukiu ryto ir neinu pas šeimos gydytoją, o man buvo taip negera, kad viskas ko norėjau, tik kad ji manę išgirstų. Sakiau, kad turiu suicidinių minčių“, – jautria istorija dalinasi mergina.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Aš tą vakarą kovojau už save“

Po vizito Aušra jautėsi labai nusivylusi ir kalta. „Ilgai galvojau – gal tikrai neturėjau kreiptis? Bet tada supratau, atjaučiant save, kad labai gerai, jog kreipiausi. Ir grįžusi namo galėjau užmigti. Nes nuvykau su būsena ir baime, kad net nebeužmigsiu naktį“.

Aušra mano, kad reiktų edukuoti gydytojus ir žmones dar labiau. Pabrėžiant, kad psichinė sveikata tokia pat svarbi, kaip ir fizinė. Ir kad šios abi sveikatos labai susijusios. Psichinės ligos nebėra kliūtis vairuoti ir dirbti darbus. Įstatymiškai jau esame tame pažengę.

VšĮ Šilalės rajono ligoninė savo socialinio tinklo paskyroje buvo paskelbusi įrašą, kuriame Pasaulinei psichikos sveikatos dienai jie atidavė pagarbą žmogaus psichikos sveikatos stiprinimo svarbai. „Juk nėra sveikatos be psichikos sveikatos“, – buvo rašoma pranešime.

„Ir visa tai tik – gražios frazės. „Nėra sveikatos be psichikos sveikatos!“ Aš tą vakarą išsireikalavau raminamųjų, nes kovojau už save. Silpnesnis galbūt būtų išėjęs, trenkęs durimis negavęs pagalbos, nuėjęs ir nusižudęs“, – su ašaromis akyse kalba Aušra. 

Ligoninė Aleksandras Savickis/Fotodiena

Ligoninės direktoriaus atsakymas

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Šilalės rajono ligoninės direktorių Osvaldą Šarmavičių, kad jis pakomentuotų šią situaciją. Raštu pateiktame atsakyme teigiama, kad kiekvienam pacientui atvykusiam į Šilalės rajono ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių, atliekamas pirminis paciento būklės įvertinimas.

„Nustatoma, ar yra skubios medicinos pagalbos teikimo indikacijų, nurodytų  Lietuvos  Respublikos  sveikatos apsaugos ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakyme Nr.  V-208 „Dėl Būtinosios  medicinos  pagalbos  teikimo tvarkos ir  masto aprašo patvirtinimo“ (toliau – įsakymas Nr. V-208). Pacientui  atliekami diagnostiniai tyrimai, jei jų reikia siekiant  nustatyti  ar  patikslinti  diagnozę, atliekamos medikamentinės ir kt. intervencijos pagal indikacijas.

Pacientas, visada gali kreiptis į Ligoninę raštu, nurodant kokios jo teisės, ar teisėti interesai buvo pažeisti, teikiant sveikatos priežiūros paslaugas. Tuomet, pagal galiojančią, 2023 07 10 Šilalės rajono ligoninės direktoriaus įsakymu Nr. V-53 patvirtintą „Skundų, pareiškimų ar prašymų nagrinėjimo viešojoje įstaigoje Šilalės rajono ligoninėje tvarkos aprašą“, atvejis būtų išnagrinėtas ir pateiktos atitinkamos išvados.

Šilalės rajono ligoninės administracija su visa pagarba ir geranoriškai ragina racionaliai spręsti iškilusius klausimus. Patikiname, kad Jus išgirsime“, – rašo O. Šarmavičius.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e