Dauguma moterų ir merginų nori jaustis gražiai, todėl dažnai renkasi manikiūrą, tačiau kai kurioms svarbu, kad paslauga būtų nebrangi, o kitoms – svarbiau kokybė. 20-35 metų amžiaus merginos ir studentės už gelinį nagų lakavimą dažniausiai moka apie 30 eurų.
„Aš darau manikiūrą pas draugę už 30 eurų, tačiau ji paprastai ima 35 eurus“, – komentuoja studentė Aistė.
Vilniaus manikiūro įkainiai
Toma, dirbanti Vilniuje, pasakoja, kad kaina priklauso nuo manikiūro kokybės ir detalumo.
„Vilniuje manikiūrui per mėnesį išleidžiu 25 eurus, tačiau jeigu reikia kruopštesnio darbo, tai kainuoja apie 30 eurų. Toks manikiūras daromas kartą per 3-4 mėnesius“, – sako vilnietė.
Pavyzdžiui, Iveta, dirbanti studentė, kartais leidžia sau pasilepinti ir už ekscentrišką manikiūrą Vilniaus Paupio rajone sumoka net 46 eurus.

„Mano manikiūro kaina atrodo didelė, bet kartais nesuku galvos ir pasakau aplinkiniams. Kai kurie nustemba, bet kiti sako, kad tokiose vietose tai normali kaina“, – dalinasi Iveta.
Kotryna iš Alytaus pripažįsta, kad Vilniuje už nagus moka 27 eurus.
Agota, nuolat daranti manikiūrą Vilniuje, stebisi, kaip kaina nuolat kyla. Praėjusiais metais už tą pačią paslaugą ji mokėjo tik 35 eurus, tačiau dabar kaina pasiekė 45 eurus.

„Priauginimo korekcija dabar man atsieina 45 eurus, tačiau kas kelis mėnesius manikiūristė pakelia kainą po 5 eurus. Be to, dabar už papildomus paslaugų užsakymus, kaip savaitgaliais, pridedama 3 eurų papildoma suma“, – nusivylusi pasakoja Agota.
„Gal su protu susipyko?“ – stebisi ji dėl tokių pasikeitimų.
Mažesnių miestų kainos
Augustė, gyvenanti Lazdijuose, susitvarko nagus pas pažįstamą, kuri dirba namuose. Nagų lakavimas čia kainuoja vos 15 eurų – perpus pigiau nei didmiesčiuose.
„Tokią kainą rasti dabar tikrai sunku, tačiau jei žinai, kur ieškoti, galima rasti ir mažesnėmis kainomis“, – sako Augustė.
Savęs priežiūra – vis populiaresnė alternatyva
Dėl aukštų manikiūro kainų vis daugiau moterų nusprendžia daryti manikiūrą pačios. Tai gali užtrukti ilgiau ir kainuoti daugiau pirkti priemones, tačiau ilgainiui atsiperka.
„Aš pati darausi manikiūrą, todėl sunku pasakyti, kiek išleidžiu. Neužtrunka tiek, kad būtų būtina kas mėnesį skirti dideles pinigų sumas“, – pasakoja Aida, pati pasidarantis nagus.
Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos pastebėjimai dėl kainų kilimo
Jolanta Mačiulienė, Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovė, aiškina, kad manikiūro kainos priklauso nuo meistro lygio, jo investicijų į išsilavinimą ir profesinį tobulėjimą.
„Manikiūro kainos skiriasi dėl meistro profesionalumo. Yra meistrų, kurie nuolat tobulinasi ir investuoja didelius pinigus į savo profesiją. Tai atsispindi ir kainoje“, – pabrėžia J. Mačiulienė.
Pasak specialistės, Lietuvoje kainų nesuderinamumas yra dažnas reiškinys. „Yra tokių meistrų, kurie save pervertina ir paima pernelyg didelius įkainius už nepakankamai kokybišką paslaugą. Tačiau meistrai, kurie daug investuoja į savo profesiją, turi logišką ir adekvatų įkainį“, – sako ji.
Kainų skirtumai ir meistro įsivertinimas
„Kainos Lietuvoje tikrai nėra proporcingos ir ne visada atitinka paslaugos kokybę. Meistrai, kurie investuoja į savo tobulėjimą, paprastai turi didesnius įkainius, tačiau jų paslaugos yra kokybiškos“, – apibendrina J. Mačiulienė.
Meistrai, kurie save pervertina ir nesuteikia kokybiškos paslaugos už nustatytą kainą, dažnai susiduria su skundais ir vartotojų nusiskundimais dėl prastos kokybės.