Karas verčia žmones stoti į vieną pusę. Nuo pat plataus masto invazijos pradžios JAV iš karto palaikė Ukrainą, tačiau naujasis šalies prezidentas Donaldas Trumpas, daugeliui Europoje atrodo, stojo į diktatoriaus Vladimiro Putino pusę. Apie tai rašo „Politico“.
Vos septynios D. Trumpo įsikišimo į Rusijos ir Ukrainos karą dienos „išpildė ukrainiečių ir daugelio jų sąjungininkų košmarus“.
Amerikos prezidento veiksmai pakirto transatlantinius santykius, kuriais buvo grindžiamas Europos saugumas nuo 1945 m.
Europos politikai pradeda suprasti, kaip iš esmės pasikeitė jų pasaulis: dabar jie susiduria su Amerika, kuri geriausiu atveju yra skeptiška, o blogiausiu – priešiška senajam pasauliui, kurį jie atstovauja.
Jei buvo kokių nors abejonių dėl to, kiek D. Trumpas pasiryžęs susikurti priešų Europoje, antradienio vakarą jis tai nuramino, apkaltindamas Ukrainą „pradėjus“ karą su Rusija.
Mėnuo, kai D. Trumpas JAV prezidento kėdėje: naujų teritorijų užmojai, muitai ir derybos dėl karo
Ukrainoje Autoriai pastebi, kad toks akivaizdus nepaisymas prieš trejus metus neprovokuotos V. Putino invazijos sukrėtė net ištikimiausius Amerikos draugus šiame regione.
Pasak vieno Europos diplomato, kuris norėjo likti anonimiškas, „transatlantinis aljansas baigėsi“: „Dabar turime aljansą tarp Rusijos prezidento, kuris nori sunaikinti Europą, ir Amerikos prezidento, kuris taip pat nori sunaikinti Europą“, – rašoma leidinyje.
Savo neseniai paskelbtame pareiškime D. Trumpas taip pat pavadino Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį „diktatoriumi“, nes jis neskelbė rinkimų, ir pripažino, kad per daug nesijaudina dėl karo baigties, o retorika atkartoja „priešiškumą, kurį D. Trumpas demonstravo žemynui grįžęs į prezidento postą“.
O mūsų skaitytojams sudarėme galimybę įvertinti kaip pasaulio menininkai ir karikatūristai įvertino dienų gerų draugelių bendradarbiavimą ir „derybas” dėl taikos…



