Įtariama, kad „TikTok“ iššūkiu pavadinta manija, kai vaikai skatinami gerti mašinų aušinimo skystį, pasiglemžė vienos Prienų paauglės gyvybę, o dėl kito vaiko medikai vis dar kovoja. Prienų valdžia sako, kad tokios situacijos rajone dar nėra buvę.
Lietuvą pasiekęs iššūkis neapsiėjo be tragiškų pasekmių. Radosi paauglių, kurie pabandė gerti tai, kas yra nuodas ir yra skirtas pilti tik į automobilius.
„Į Kauno klinikas buvo pristatyta 15 metų mergaitė, kuri, įtariama, galėjo apsinuodyti aušinimo skysčiu. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, nes ji neišgyveno“, – pranešė Alytaus policijos atstovė Kristina Janulevičienė.

Pexels nuotr.
Dėl dar vienos gyvybės medikai vis dar kovoja.
„Iš Prienų rajono į klinikas atvežtas, įtariama, aušinimo skysčiu apsinuodijęs 15-metis berniukas. Jis vis dar gydomas Kauno klinikose. Pradėjome ikiteisminį tyrimą dėl sukurstymo nusižudyti“, – teigė K. Janulevičienė.
Abu vaikai iš Prienų. Meras sako, kad tokios situacijos, jog dėl socialinių tinklų kaltės nukentėtų vaikai, Prienuose nėra buvę.

LNK stop kadras
„Mus sukrėtė. Galvoje, kad reikia reaguoti, jog nepasikartotų tokie atvejai. Sukvietėme išplėstinį posėdį, tariamės, kaip galėtume reaguoti. Aišku, viena greičiausių reakcijų – per socialinius tinklus prašyti tėvų pagalbos atkreipti dėmesį į vaikus“, – kalbėjo Prienų meras Alvydas Vaicekauskas.
Medikai sako, kad bet koks tokio nuodo, kaip antifrizas, patekimas į vaiko ar paauglio kūną daro neatitaisomą žalą.
„Pasekmės gali būti liūdnos. Gali būti pažeista nervų sistema, kraujotaka, širdies, inkstų veikla. Tai gali baigtis mirtimi“, – aiškino vaikų intensyvios terapijos gydytoja Roma Liutkevičiūtė.

LNK stop kadras
Medikai kalba vis garsiau, kad vaikai vartoja vis daugiau nuodų, o kokių, net sunku atsekti.
„Jau sunku benustatyti, kokių medžiagų mišinys buvo. Norime atkreipti dėmesį, kad tos medžiagos yra tiek toksinės, kad gali negrįžtamai sužaloti sveikatą“, – akcentavo R. Liutkevičiūtė.
Specialistai nerimauja dėl prastėjančios paauglių psichikos sveikatos.
„Daugėja atvejų, kai vaikai pakelia ranką prieš save. Norime visuomenei pateikti žinia, kad tiek tėvams, tiek vaikų teisėms, tiek psichologams reikia susirūpinti apie dabartinę Lietuvos vaikų psichologinę būklę“, – pabrėžė gydytoja.

LNK stop kadras
Medikai ragina tėvus atidžiau stebėti vaikų elgesį.
„Kai kurios medžiagos nepasireiškia iš karto arba jos imituoja kitus susirgimus, apsinuodijimus. Tėvai turėtų būti budresni“, – teigė Kauno klinikų gydytojas Jonas Šurkus.

LNK stop kadras
Tuo metu psichologai sako, kad apie tokias problemas būtina garsiai kalbėti.
„Tėvai turi aiškiai kalbėti su savo vaikais, tiek ir mokyklos. Yra tam tikros programėlės, kad kiek įmanoma ribotų tą turinį. Taip pat reikia kalbėtis, kas žiūrima“, – patarė psichologė Kristina Navickienė.
Specialistai ragina, susidūrus su problemomis, sprendimo būdų ieškoti ne socialiniuose tinkluose, o kalbėtis su specialistais, mokyklose arba kreiptis į pagalbos linijas.