Į Vilniaus laidojimo rūmus atsisveikinti su legendiniu žurnalistu, rašytoju ir keliautoju Algimantu Čekuoliu renkasi gedintys artimieji, bičiuliai ir buvę kolegos. Visus atėjusius, nešinus vienu baltu gėlės žiedu, pasitiko legendos balsas – lyg Algimantas būtų čia pat su visais kartu.
Penktadienį šalį apskriejo žinia apie 93 metų sulaukusio A.Čekuolio mirtį. Netekties skausmo pakirsti šeimos nariai, artimieji, bičiuliai ir kolegos į Vilniaus laidojimo rūmus rinkosi atsisveikinti ir legendai ištarti „sudie“.
Į salę, kurioje stovėjo gėlėse skęstanti urna, kviete paties legendinio A.Čekuolio balsas. Susirinkusiems dideliame ekrane buvo rodomi žurnalisto kurtos laidos „Popietė su Čekuoliu“ laidos.
Išreikšti užuojautos atėję bičiuliai ir kolegos palaikančiai ranką spaudė Algimanto vaikams – sūnui Justui ir dukrai Ievai.
Legendą pažinoję ir jo talentui neabejingi žmonės dėkojo Algimanto atžaloms už nuostabias jo laidas, pasakojo istorijas, kaip epizodai juos įkvėpė ir daug ko išmokė.
Laidojimo salėje buvo sudėti ir A.Čekuolio nuopelnus liudijantys apdovanojimai bei ordinai. Šie dar kartą priminė jo iškilią asmenybę – rašytojas buvo apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi, Portugalijos Nuopelnų ordino Komandoro kryžiumi, Krašto apsaugos ministerijos medaliu.
Amžinojo poilsio A.Čekuolis atguls balandžio 6-ąją dieną, sekmadienį. Net 22 knygas išleidęs žurnalistas, rašytojas bus palaidotas Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.
Primename, kad Algimantas Čekuolis mirė penktadienį, sulaukęs 93 metų. Šį faktą Žmonės.lt patvirtino žurnalisto sūnus Justas Čekuolis. Jis teigė, kad tėčio gyvybė užgeso penktadienio rytą, maždaug 9:30 val.
„Tai įvyko ramiai, taikiai ir gražiai“, – sakė Algimanto Čekuolio sūnus.
Paklaustas, ar pastaruoju metu pablogėjo tėčio sveikatos būklė, Justas pridūrė: „Tiesiog buvo tam tikra trauma, seno žmogaus, ir įvyko pablogėjimas. Viskas labai paprastai.“
Paskutines savo dienas A.Čekuolis leido Trakų senelių slaugos namuose, į kuriuos keltis nusprendė pats.
„Kai atvažiavau į šiuo rūmus Trakuose, direktorei pasakiau, kad gyvensiu čia tiek, kiek man liko. Šio žodžio laikausi. Man čia gerai. Kiekvieną dieną palikęs kambarį, išeinu pasivaikščioti. Į bendras erdves arba, jei oras geras, laukan. Seneliai mėgsta susidraugauti. Todėl, kad namuose, kai visi išeina į darbus, nėra su kuo pakalbėti. Niekas nesikeičia ir tada, kai vidurinioji karta ir mokinukai grįžta po darbo. Man gaila, kad vis dar daug žmonių Lietuvoje mano, kad tokie namai yra „senelių prieglauda“ ar net „ubagynas“. Iš tiesų, čia visai įdomu gyventi. Ir man pačiam keista, kad savo namų jau nepasiilgstu. Po trejų pragyventų metų jaučiuosi taip, lyg čia yra mano namai. Čia viskas pritaikyta senoliams“, – lapkritį švęsdamas savo 93-ąjį gimtadienį sakė A.Čekuolis.
Algimantas Jurgis Čekuolis gimė 1931 metų lapkričio 10 d. Panevėžyje. Jis buvo garsus Lietuvos žurnalistas, rašytojas, keliautojas, laidų vedėjas, gidas. Su buvusia žmona Birute susilaukė sūnaus Justo ir dukros Ievos.
Atsisveikinti su Algimantu Čekuoliu atvyko ir kadaise pas vyro šeimą gyvenusi Olga. Moteris pasidalijo prisiminimais.
„Buvau kaimo vaikas, gyvenau pas juos bute. Nuostabūs žmonės. Algimantas labai retai atvažiuodavo, o kai atvažiuodavau pabūdavo trumpai. Pirmą kartą, kai atvažiavau vaikas toks 11 metų, tai mane su Olga vežiodavo po Vilnių. Buvo labai nuoširdus žmogus, kai kalba, tai vien tik gėris eina iš jo“, – jautriai apie Algimantą kalbėjo moteris.