Regioninėje Telšių ligoninėje – neįprastas atvejis. 15-mečio mama Laura teigia, kad jos stipriai karščiuojantis ir išbertas sūnus medikės buvo apžiūrėtas lauke, o vėliau liepta kreiptis į kitą gydymo įstaigą.
„Ir aš trumpomis rankovėmis“
Moteris pasakojo, kad kovo 9 dieną 15-mečiui sūnui pakilo temperatūra, po dienos jį pradėjo berti.
„Pasirodo, vėjaraupiai. Temperatūra nekrito, bėrimų daugėjo. Kitą dieną sūnus pajautė, kad sunku kvėpuoti. Susisiekus su gydytoja ji patarė stebėti būklę ir blogėjant kreiptis į ligoninę, nes tokio amžiaus paaugliai labai sunkiai įveikia ligą ir dažnai komplikuojasi į pneumoniją“, – prisiminė mama ir teigė, kad sūnaus būklė blogėjo.
Kovo 12 dieną, kai temperatūra pakilo iki 41 laipsnio, moteris su sūnumi skubiai nuvyko į Regioninės Telšių ligoninės priėmimo skyrių.
„Nuvykus mus registratorė užregistravo ir prašė sūnaus šiek tiek atsitraukti. Sūnus atsitraukė (registratorei priekaištų neturiu, maloni panelė). Tada man bestovint prie langelio, tuoj pat pasirodė gydytoja, kuri rankų mostais ir tardama „eik, eik, eik“ varė sūnų link lauko, – pasakojo moteris, kurios medikė lyg ir nematė arba nežinojo, kad ji vaikino mama. – Eidama iš paskos klausiau, nejaugi jį išvaro lauk ir apžiūrės su tokia temperatūra lauke. Jos atsakymas buvo – taip, ir aš trumpomis rankovėmis.“
Pašnekovė tikino, kad tokia situacija jai – nesuvokiama.
„Mums buvo pasakyta vykti į Šiaulius arba Klaipėdą. Medikės teigimu, tai – labai užkrečiama, visur nusės virusas, yra daug žmonių (buvo vienas kūdikis, koridoriuje – apie dešimt žmonių). Atvykau ne į parduotuvę, atvykau pagalbos savo vaikui ir tikrai likau šokiruota tokiu elgesiu“, – pasakojo moteris.

Asmeninio arch. nuotr.
Atvykus vyrui, šeima nuėjo į administracijos skyrių. „Požiūris – toks pats. Vyras paprašė nuvežti, tačiau pavaduotoja atsakė, kad vaiko būklė nėra kritinė. Vaiko net nematė, bet, matyt, gydytoja nusprendė, kad vėjaraupiai be komplikacijų. Mane apibūdino, kaip labai agresyviai besielgiančią mamą“, – sakė pašnekovė.
Šeima iš ligoninės išvažiavo, sūnui temperatūra pradėjo kristi, tačiau vėliau vėl šoktelėjo iki 39 laipsnių. Šeima kreipėsi į gydytojus ir buvo nukreipti į Šiaulių ligoninę.
„Temperatūros nebuvo daug, tik sūnus labai išprakaitavo, o kraujo spaudimas buvo 169/112. Paguldė sūnų į ligoninę: skyrė dvejus antibiotikus, lašines. Po šešių dienų paleido ir dar antibiotikus gėrė keturias dienas, – teigė pašnekovė. – Ministerijai parašiau skundą, bet atsakė, kad kreipčiausi į ligoninę, tad parašytas skundas ir direktorei. Gaila, kad situacija nesikeičia, gaila, kad toks nužmogėjimas.“
Gaila, kad situacija nesikeičia, gaila, kad toks nužmogėjimas.
Ne pirmas kartas
Moteris tikino, kad jos sūnus šioje ligoninėje negydomas jau nebe pirmą kartą.
„Ši situacija mane šokiravo, tad dabar pasirinkau netylėti. Prieš 15 metų, kai sūnus buvo naujagimis ir sirgo komplikuota gelta, jo taip pat vos nenuvarė į kapus, buvome išprašyti lauk. Tada buvo kita medikė, bet pasakė, kad neturi, kur tokio vaiko dėti, ir teigė, kad per naktį nieko jam nenutiks. Važiavome į kitą ligoninę, ten vaikas reanimacijoje buvo maždaug savaitę. Tada nutylėjau, liko pasekmės – augant vaikui jos pasimatė. Po 15 metų mes vėl išvaryti. Man išvis keista, kad jei žmogus neturi kuo nuvykti į Šiaulius ar Klaipėdą, o vaikas yra tokios būsenos, tai jis paliekamas likimo valiai…Gerbiu medikų darbą, tačiau tikrai netikėjau, kad man taip gali nutikti“, – teigė moteris.
Laura teigė, kad su medike, sūnų apžiūrėjusia lauke, jau yra tekę bendrauti ir anksčiau. „Pernai su dukra gulėjome ligoninėje. Medikė atrodo šiltas žmogus, bet ir tada neišgydė, atkrito, dukrai streptokokinė infekcija buvo“, – sakė moteris.
Sūnus, anot pašnekovės, šiuo metu jau lanko ugdymo įstaigą, tačiau kol kas dar atleistas nuo fizinio lavinimo pamokos.

Asmeninio arch. nuotr.
Ligoninė pripažino – medikė pacientą išsivedė į lauką
Regioninės Telšių ligoninės atstovai portalui kauno.diena.lt teigė, kad ši situacija ligoninės administracijai žinoma ir šiuo metu yra atliekamas vidinis patikrinimas, tad detaliai pakomentuoti situacijos šiuo metu jie negali.
„Galime patikinti, kad nei infekcinėmis, nei neinfekcinėmis ligomis sergančių pacientų apžiūra lauke nėra atliekama. Pacientai yra apžiūrimi pacientų apžiūros kabinetuose arba izoliacinėje palatoje. Į izoliacinę palatą pirmiausia yra nukreipiami tie pacientai, kurie turi infekcinėms ligoms būdingų simptomų. Jei izoliatorius užimtas – pacientai nukreipiami į apžiūros kabinetus. O jei ir šie užpildyti, gydytojo tenka laukti bendroje erdvėje. Kaip ir nurodyta viešojoje erdvėje, pacientui atvykus į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių jame buvo nemažai pacientų. Vaikų ligų gydytojos apžiūros laukė du vaikai, izoliacinė palata taip pat buvo užimta. Kadangi jaunuolis buvo su akivaizdžiais infekcinės ligos požymiais, jo buvo paprašyta gydytojos palaukti kiek atokiau (bendroje erdvėje) nuo kitų pacientų“, – portalui atsiųstame laiške teigė ligoninės atstovai.
Jie atkreipė dėmesį, kad vėjaraupiai (Varicella zoster) plinta labai greitai, t. y. per orą plintanti užkrečiamoji liga. „Pacientui šiuo atveju įtariant vėjaraupius, turėjo būti taikomos pacientų, įtariamų ar sergančių infekcijomis, kurių sukėlėjai plinta per orą (dalelėmis) ir kurių sukėlėjai gali būti perduoti tiesioginio (liečiant pacientą) ir netiesioginio (liečiant paciento slaugos daiktus ir aplinkos paviršius) sąlyčio metu, izoliavimo priemonės. Pacientas turėjo būti izoliuotas atskiroje patalpoje atskirai nuo kitų pacientų ir informuotas apie kvėpavimo takų infekcijų prevencijos ir asmens higienos priemones, – teigė ligoninės atstovai. – Gydytoja, ateidama apžiūrėti pirmiau atvykusių vaikų, bendroje erdvėje pamačiusi jaunuolį, paprašė kartu išeiti į lauką pasikalbėti. Lauke gydytoja, paėmusi jaunuolio ranką, įvertino pulsą, identifikavo, kad paciento būklė yra nekritinė (nėra grėsmės vaiko gyvybei), todėl rekomendavo mamai nedelsiant vykti į kitą gydymo įstaigą, teikiančią aktyvaus gydymo paslaugas infekcinėmis ligomis sergantiems vaikams. Ši informacija pažymėta ir paciento medicininiuose dokumentuose. Mūsų įstaigoje nėra infekcinių ligų skyriaus, todėl, esant indikacijų stacionariniam gydymui, vaikai nukreipiami gydytis į artimiausią ligoninę, turinčią infekcinių ligų skyrių. Taip buvo rekomenduota ir šiuo atveju. Žinoma, sergant vaikams, visi tėveliai susiduria su dideliu stresu ir neretai tai tampa įtemptų situacijų priežastimi. Gaila, kad gydytojams dažnu atveju tenka ne tik gydyti, bet ir užtikrinti kitų pacientų saugumą. Ligų sezonas dar nesibaigė, tad saugokime vieni kitus ir būkime sveiki.“