Dar viena: laukais skuodžiančią mešką užfiksavo vidury dienos

Aktualijos

Švenčionių rajone užfiksuota jau nebe pirma šiomis savaitėmis meška. Laukais rudoji skuodė nė neatsisukdama.

„Neįtikėtinas vaizdas. Ehunt šaudymo centro vadovas Rokas Zabiela pasidalino vaizdo įrašu, kuriame Švenčionių raj. užfiksuotas bėgantis rudasis lokys. Meška pastebėta dienos laiku apie 14 val“, – skelbė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.

Ne taip seniai įspūdingą gyvūną kameros užfiksavo ir Šalčininkų rajone.

„Vaizdo kameroje užfiksuota meška – įspūdingas gamtos akimirkos kadras, kurį man pavyko užfiksuoti Šalčininkų rajono miške! Galingas gyvūnas ramiai žingsniuoja miško tankmėje, atskleisdamas laukinės gamtos grožį ir paslaptingumą. Tai retas ir nepaprastas susidūrimas su laukine gamta!“, – rašė įrašu pasidalinęs Marek Kislovskij.

Lietuvoje pastebėtas meškos jauniklis

Lietuvos miškuose meškos stebimos vis dažniau, tačiau pirmą kartą po labai ilgo laiko gamtininkui Laimonui Kiaulėnui Kupiškio rajone, Mirabelio miške pavyko užfiksuoti ir meškos jauniklį.

„Tai unikalus atvejis mūsų gamtoje ir kartu – vieni įspūdingiausių kadrų šiemet iš meškų gyvenimo. Pateles ir patinus Lietuvoje fiksuojame jau ne vienerius metus, gandų apie jauniklius būta, tačiau pirmą kartą gamtininkui pavyko jį užfiksuoti gyvai ir dar taip“, – sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų direktorius Laimonas Daukša.

Anot jo, netoliese jauniklio turėjo būti ir jo mama, o tai reiškia, kad nuo šiol Lietuvoje yra dar viena laukinės gyvūnijos gyvenanti rūšis.

„Ypatinga diena Lietuvos gamtai, nes raudonojoje knygoje nuo šiol turėtų atsirasti ir Lietuvoje gyvenančios meškos, kurios iki šiol buvo laikomos išnykusiomis, nepaisant jų reguliarių vizitų mūsų gamtoje. Kiek man žinoma, remiantis esama tvarka į ją gali būti įtrauktos tik vedančios rūšys, tad turime pirmą meškiuką, kuris atvėrė naują šios knygos puslapį“, – sako jis.

L. Daukšos teigimu, pirmasis oficialus Lietuvos meškos jauniklis yra griežtai saugomas kaip ir visos meškos Lietuvoje, tuo tarpu gyventojai raginami vengti bet kokio kontakto su juo ar net jo ieškoti, nes jį globoja ir saugo jo mama.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Meškų populiaciją Lietuvoje galima sekti specialiame žemėlapyje, tame tarpe ir mažąjį šalies gyventoją. Visgi ieškoti, tiek jo, tiek meškų – griežtai nerekomenduojame. Tai unikalūs laukiniai gyvūnai, kuriems ramybė yra būtina sąlyga, o vaikų gynimas nuo grėsmių neturi jokių ribų. Tą turi žinoti kiekvienas“, – sako jis.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija praeitų metų pabaigoje inicijavo specialų žemėlapį www.meskos.lt ir www.meskuzemelapis.lt, kuriame gali sekti šių gyvūnų gyvenimo būdą, migraciją Lietuvoje.

Nors meškos Lietuvoje iki šiol buvo laikomos išnykusiomis, jų pastaraisiais metais fiksuojama vis dažniau, tuo tarpu jaunikliai – iki šiol taip gerai užfiksuoti nebuvo.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e