Parodė, kokiame kambaryje iki mirties gyveno popiežius: vaizdas apie jį pasako viską

Aktualijos

Po popiežiaus Pranciškaus mirties populiarumo sulaukė jo paprastas miegamasis, kuriame jis gyveno 12 metų. Pamatę jį popiežiaus gerbėjai ėmė girti Pranciškaus kuklų gyvenimo būdą.

Popiežius Pranciškus, kuris šeštadienį atgulė amžinojo poilsio, nusprendė likti gyventi Casa Santa Marta, svečių namuose šalia Šventojo Petro bazilikos, o ne persikelti į Apaštališkuosius rūmus, kai tapo pontifiku.

Užuot užėmęs tradicinius popiežiaus apartamentus, Pranciškus nuo 2013 m. kovo mėn. iki savo mirties, šių metų balandžio 21 d., gyveno „201 kambaryje“ – trijų kambarių apartamentuose, rašoma dailymail.co.uk.

2013 m. aptardamas šį sprendimą, popiežius Pranciškus sakė: „Pasirinkau gyventi čia, 201 kambaryje, nes kai perėmiau popiežiaus apartamentus, savyje aiškiai išgirdau „ne“.

Kaip atrodo popiežiaus apartamentai?

„201 kambaryje“ yra nedidelis miegamasis, kabinetas ir priimamasis, visi jie apstatyti keliais tamsaus medžio baldais, virš jo darbo stalo kabo medinis kryžius

Kambaryje yra keturios kėdės – tarp jų ir patogesnis fotelis, – paprastas rašomasis stalas ir spintelė, virš kurios kabo spalvingas šventojo atvaizdas.

Minimaliame miegamajame yra nedidelė lova, du naktiniai staliukai, didelė spinta, komoda ir dar viena nedidelė kėdė. Ant sienų nėra jokių dekoracijų.

Jo svetainės kambaryje stovi penkių dalių mėlynos spalvos sofos komplektas, šone ant stalo stovi nedidelis televizorius.

Popiežiaus Pranciškaus miegamasis (nuotr. stop kadras)

Sužavėjo gerbėjus

„201-ojo kambario“ vaizdai patraukė ir popiežiaus Pranciškaus gerbėjų dėmesį, kurie gyrė jo „paprastą“ ir „įkvepiantį“ gyvenimą Vatikane.

Vienas asmuo pastebėjo, kad jo kambariuose buvo labai mažai technologinių prietaisų.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Jis sakė: „Argi nematote, kad popiežiaus miegamajame nebuvo televizoriaus, stalo ar šešiavietės sofos. Būkime paprasti, vaikinai.“

Kitas sakė: „Popiežiaus Pranciškaus gyvenimas Vatikane buvo gražus ir įkvepiantis. Popiežius Pranciškus turėjo tris asmeninius daiktus. Vieną porą juodų odinių batų, kuriuos pagamino batsiuvys Argentinoje, rankinį laikrodį „Casio“ ir savo Bibliją.

Kasmet savo atlyginimą jis skirdavo labdarai, gyveno mažame kambarėlyje su viengule lova, kurią kiekvieną rytą pats paklodavo.“

Trečiasis pažymėjo: „Visus 12 savo popiežiavimo metų popiežius Pranciškus savo namais laikė „201 kambarį“.

Šioje mažoje vienvietėje lovoje jis miegojo visus 12 metų, nuo 2013-ųjų, kai buvo išrinktas popiežiumi.

Popiežiaus Pranciškaus darbo kambarys (nuotr. stop kadras)

Apaštališkųjų rūmų apartamentai

Popiežiaus apartamentai Apaštališkuosiuose rūmuose, kuriuose paprastai gyvena pontifikai, yra daug didesni nei Pranciškaus trijų kambarių apartamentai Casa Santa Marta.

Pontifikas sakė 2013 m: „Popiežiaus apartamentai Apaštališkuosiuose rūmuose nėra prabangūs. Jie seni, skoningai įrengti ir dideli, bet ne prabangūs. Žmonės gali ateiti tik keliese, o aš negaliu gyventi be žmonių. Man reikia gyventi su kitais.“

Būtent dėl šios priežasties Pranciškus apsistojo savo apartamentuose antrame aukšte svečių namuose, kurie iš pradžių buvo pastatyti 1996 m. kardinolams apgyvendinti konklavos metu.

Iš viso pastate yra 105 apartamentai ir 26 vienviečiai kambariai, kurių vienoje dalyje gyvena nuolatiniai gyventojai.

Casa Santa Marta yra vieta, kur popiežius Pranciškus praleido paskutines dienas po to, kai kovo 23 d. buvo išrašytas iš Gemelli ligoninės Romoje.

Jis mirė savo namuose Velykų pirmadienį, o šeštadienį per ceremoniją, kurioje dalyvavo iki 250 000 žmonių, buvo palaidotas.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e