Rusai pradeda nekęsti Putino, nes karas su Ukraina tapo netikėta problema

Aktualijos

Rusija tapo šalimi, kurioje nusikaltėliai apdovanojami: žudikams ir prievartautojams pakanka pabūti fronto linijoje, kad grįžtų namo kaip didvyriai ir vėl žudytų, o smurto banga jau apėmė šalį.

Rusijoje žudikai ir prievartautojai grįžta iš karo be termino, be priežiūros, be stabdžių, su PTSS (potrauminio streso sutrikimu). 

Remiantis „The Washington Post“ duomenimis, už dalyvavimą kare su Ukraina amnestuoti nusikaltėliai grįžta namo ir vėl pradeda žudyti.

„Išpirka krauju”: nauja Rusijos amnestija

Rusija tapo vienintele šiuolaikinės Europos šalimi, kurioje dalyvavimas kare tapo oficialiu būdu išvengti kalėjimo už žmogžudystes, išžaginimus ir kankinimus. 

Nuo 2022 m. tūkstančiai kalinių, įskaitant ypač pavojingus nusikaltėlius, buvo verbuojami į armiją su pažadu suteikti laisvę mainais už tarnybą šturmo daliniuose. 

Išgyvenusieji paleidžiami į laisvę ir grįžta.

Kaip praneša „The Washington Post“, nusikaltėliai, praėję frontą, masiškai daro naujus nusikaltimus taikiuose Rusijos miestuose. 

Reabilitacijos sistemos nėra. Psichologinės pagalbos nėra. Kontrolės nėra. 

Yra tik peilis, potrauminio streso sutrikimas ir nebaudžiamumas.

Dviguba žmogžudystė Ačinske – ne išimtis, o sistema

2025 m. vasario 9 d. Ačinske vyras užmušė savo buvusios žmonos naują partnerį, o po to bandė nužudyti ją pačią.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Vaizdo kameros užfiksavo, kaip Kirilas Čepyginas, anksčiau teistas už smurtą, persekioja moterį vaikų žaidimų aikštelėje ir smogia jai į kaklą. 

Čepyginas anksčiau pateikė prašymą dalyvauti karo veiksmuose, kad išvengtų įkalinimo – tai tipiška procedūra Rusijoje pastaraisiais metais.

Miesto gyventojai panikoje: Čepyginas, kaip ir šimtai kitų, gali grįžti namo su ginklu, karine patirtimi ir neapykanta, be teismo ir bausmės. 

Jau pradėta peticija prieš jo galimą grįžimą, bet militarizuotos cenzūros sąlygomis ji vargu ar bus išgirsta.

Vaizdo stebėjimo kameros ekrano kopija tariamai rodo Kirillą Čeplyginą, laikantį peilį rankose Ekaterinos Polyanskajos nužudymo naktį.

Statistika, nuo kurios stingsta kraujas

Nepriklausomo leidinio „Verstka“ duomenimis, nuo karo pradžios mažiausiai 754 žmonės tapo buvusių karių smurto aukomis, iš jų 196 nužudyti, o 76 nužudymai buvo padaryti ne buvusių kalinių, o iš karo veiksmų zonos grįžusių samdinių.

Žurnalistai mano, kad realiai šie skaičiai yra kelis kartus didesni – valstybė stengiasi kruopščiai ištrinti „SVO didvyrių“ pėdsakus.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, praėjusiais metais Rusijoje užregistruota 617 301 smurtinis nusikaltimas, o tai yra didžiausias rodiklis nuo 2014 m. 

Analitikai teigia, kad nusikalstamumo ir nebaudžiamumo kultūra Rusijos armijoje greičiausiai vaidina svarbų vaidmenį nusikaltimų skaičiaus augime. 

Palyginimui: 2017 m. – 437 000. 

Ekspertai tai tiesiogiai sieja su karo veteranų, išmokiusių vienintelį dalyką – žudyti, grįžimu.

Aukos keikia Putiną

Virtuvėse ir uždaruose pokalbių kambariuose vis dažniau girdimas santūrus pyktis.

Žmonės, kurių artimieji tapo išlaisvintų žudikų aukomis, jau nebetiki, kad tai atsitiktinumas – jie pradeda keikti Putiną, suprasdami, kad būtent jis atvėrė narvą, būtent jis padarė smurtą valstybės politikos dalimi. Ir nors už tiesioginį kaltinimą gresia kalėjimas, Rusijoje bręsta baisi, tyli neapykanta tam, kuris leido gatves paversti mūšio lauku.

Žiaurumai armijoje: „nuliojimas“, mušimas, įmetimas į duobes

Fronte galioja savos taisyklės. Rusijos nepriklausoma žiniasklaida ir kariniai tinklaraštininkai praneša, kad vadai kareivius siunčia į žinoma mirtinas misijas arba tiesiog nužudo. 

Kareiviai sodinami į duobes, pririšami prie medžių, mušami. Drausmė grindžiama baime ir skausmu.

Vadovybė yra iškrypusi: narkomanija, girtavimas, korupcija, išprievartavimai, prekyba ginklais ir reketas tapo norma. 

Tai išgyvenę kariai grįžta ne kaip didvyriai, o kaip psichiškai sulaužytos smurto mašinos, nesugebančios prisitaikyti prie pasaulio.

Kai nusikaltimas tampa tarnyba

© Asociatyvi socialinio tinklo nuotr.

Kemerovo studentės Veros Pechtelevoji atvejis – ryškus visos sistemos žlugimo įrodymas. 

Jos buvęs partneris Vladislav Kanius ją kankino ir nužudė ypač žiauriai: 111 peilio dūriai, kankinimai, išprievartavimas. Jis buvo nuteistas 17 metų. 

Atliko bausmę tšrumpiau nei metus. Tada frontas, tada malonė. Šiandien jis vėl laisvėje.

„Jis maniakas, ir mes net nežinome, kur jis yra. Tai pragaras“, – sako jos motina Oksana Pechteleva.

Valstybė oficialiai įteisino smurtą

Kremlius neslepia savo politikos. Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pareiškė: „Nusikaltėliai gali atpirkti savo kaltę krauju fronte“. 

Tačiau aukų šeimos mano kitaip. Jos neturi apsaugos, kompensacijų, net teisės žinoti, kur dabar yra jų artimųjų žudikai.

Pasak Europos politikos analizės centro analitikės Ksenijos Kirillovos, „valstybė įteisino nusikaltimą. 

Dabar, kad ir ką šie žmonės darytų, jie nėra nusikaltėliai – jie ‚kariai‘. Taip cementuojamas nebaudžiamumo pamatas.

Veteranas = privilegijuotas budelis

RF propaganda sukūrė „SVO veterano“ kaip naujos elito atstovų įvaizdį. Šie žmonės gauna butus, automobilius, lengvatas. 

Masinio skurdo ir infrastruktūros griuvėsio fone jų įvaizdis yra beveik neliečiamas, o bet kas, kas suabejos jų „didvyriškumu“, rizikuoja būti apkaltintas armijos diskreditavimu.

Tuo tarpu Rusijos miestuose laisvai vaikšto tie, kurie vakar žudė ir kankino, o rytoj gali tai padaryti vėl.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e